Naujienos
Butkiškiečio Česlovo Radvilavičiaus kūrybos popietė


Paskelbta 2017 05 03

Saulėta balandžio 29 dienos popietė Butkiškėje buvo neįprasta ir ypatinga. Į Butkiškę iš įvairių kraštų sugužėjo daugelis Butkiškės krašto poetų, kultūros ir meno puoselėtojų. Ir, aišku, visas būrys butkiškiečių bei svečių rinkosi į Butkiškės bendruomenės namus. Rinkosi, norėdami išgirsti Česlovo Radvilavičiaus sukurtų melodijų, kurias atliko Butkiškės ansamblis. Butkiškės krašto poetai rinkosi su didele nostalgija ir džiaugsmu, būtent jų eilėms Česlovas Radvilavičius sukūrė muziką.

 

Česlovas Radvilavičius nuo pat jaunystės mėgęs muziką, neapleido jos visą savo jaunystę. Sulaukus brandaus amžiaus Č. Radvilavičiui muzika tapo vienu iš artimiausių jo širdžiai užsiėmimų. Nepaleisdamas iš rankų armonikos jis nuolatos džiugina aplinkinius savo kūrybos kūriniais – polkomis bei valsais.

Pastaruoju metu Č. Radvilavičius stengiasi perskaityti kuo daugiau Butkiškės krašto poetų eilių ir jam labiausiai patikusioms eilėms armonikos pagalba stengiasi sukurti muziką, tokiu būdu gimsta naujos dainos, kurias atlieka Butkiškės ansamblis.

 

Č. Radvilavičiaus kūrybos popietėje skambėjo J. Mickevičiaus, I. Jakubauskienės, A. Kišono, T. Plisienės eilėmis sukurtos dainos.  Nuo jumoristinių iki meilės, nuo polkų iki valsų, viskas telpa į Č. Radvilavičiaus kūrybą, kuria noriai dalijasi dainuodamas ir  grodamas solo partijoje, tiek su visu Butkiškės ansambliu. Butkiškės kaimo ansamblis didžiuojasi ir džiaugiasi, kad savo ansamblio gretose turi tokį meniškos sielos bendražygį.

 

Raseinių kultūros centro meno vadovas Butkiškėje Andrius Bautronis