Naujienos
Justinas - Tarptautinio piešinių konkurso diplomantas


Paskelbta 2017 06 01

Tarptautinis vaikų piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ vyksta 26-erius metus. Jo iniciatorė ir organizatorė- Panevėžio gamtos mokyklos direktorė Regina Kliminskienė. Konkursui piešinių buvo atsiųsta 1263 iš 8 pasaulio šalių, tokių, kaip kaimyninė Latvija, Lenkija, Baltarusija, Rusija, bei tolimesnių, kaip Indija, Kinija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir, žinoma, iš Lietuvos. Apdovanota 100 diplomantų iš 4 amžiaus grupių nuo mažiausiųjų 3-mečių iki 19-mečių. Vaikus konkursui rengė 254 pedagogai.

 

Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis būtų Gamta. Tai paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą. Tai siekis per kūrybą esmingiau priartėti prie Gamtos, užmegzti emocinį ryšį su mus supančia aplinka. Tai tylioji strategija, pamažu vedanti į amžinąją atsakomybę už mus supantį pasaulį ir didįjį jo stebuklą – Gyvybę.

 

Šiame konkurse dalyvavo ir 7 Raseinių kultūros centro dailės studijos mokiniai. Sėkmė nusišypsojo vienuolikmečiui Justinui Mižutavičiui. Jis kompetentingos vertinimo komisijos sprendimu savo amžiaus grupėje pripažintas diplomantu.

Jaunuosius menininkus į ankstyvosios kūrybos kelią kaip visuomet lydėjo jų auklėtojos ir mokytojai. Geriausių piešinių paroda šiemet eksponuojama Panevėžio miesto Dailės galerijoje. Čia vyko ir diplomų įteikimo šventė. Visus susirinkusiuosius savo nuostabiomis dainomis džiugino mažosios Panevėžio solistės. Diplomais ir prizais buvo apdovanoti visi geriausieji jaunieji dailininkai. Organizatoriai dėkojo konkurso dalyviams, pedagogams, tėveliams ir rėmėjams. Po šventės Dailės galerijoje buvo galima pasigrožėti ir panevėžiečių dailininkų tapybos bei keramikos darbais.

 

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinys Justinas Mižutavičius taip pat buvo apdovanotas diplomu už puikų piešinį „Pelėda“. 10-12 metų amžiaus grupėje buvo atrinkta tik 15 geriausių piešinių, tarp kurių yra ir Justino darbas. Šis įvertinimas Justinui– jau devintasis.

 

Dėkojame Raseinių kultūros centro administracijai už suteiktą galimybę nuvykti į diplomų įteikimo šventę ir pasigrožėti geriausiais konkurso diplomantų kūriniais.

Sveikiname mūsų dailės studijos diplomantą Justiną ir linkime toliau kurti ir skinti laurus piešinių konkursuose.

 

 

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė