Naujienos
Kalėdų eglės įžiebimo šventė Plikiuose


Paskelbta 2018 12 18

Š.m. gruodžio 16 d. Raseinių rajono kultūros centre Plikiuose vyko Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė. Tą gražų žiemišką sekmadienį, kartu su snaigių užburiančia magija ir sniego girgždesiu, vieni vedini vaikučiais, kiti pasiramsčiuodami lazda, visi  skubėjo salėn įžiebti Kalėdų eglutę ir sutikti Kalėdų senelį. Skubėjo pažiūrėti  ką naujo ir įdomaus paruošė vaikų grupė „Lašeliukai“ bei Plikių bendruomenės tarybos narių kolektyvas, kas kartą stebinantys originaliais Kalėdiniais pasirodymais.  

 

Kultūros namų vestibiulyje svečius pasitiko didelė graži Kalėdų senelio pripučiama dekoracija bei kaukėmis pasipuošusios bendruomenės pirmininkė Vilma Šegždienė ir kultūrinių renginių organizatorė Aldona Ročkienė. Atvykusius svečius renginio organizatorės kvietė kartu įsiamžinti prie dekoracijos.

Gražiai išpuošta,  jauki  Raseinių rajono kultūros centro Plikiuose salė vos sutalpino žiūrovus ir šventės dalyvius. Prasidėjus šventei  salėn įžengė ilgai keliavęs ir labai pavargęs Kalėdų senelis, kuris linkėjo, kad Kalėdų dvasia rastų kelią į kiekvieno namus ir širdį.

 

Kalėdinį pasirodymą pradėjo vaikų kūrybinė grupė „Lašeliukai”. Grupės vadovė Aldona Ročkienė. Mažieji aktoriai pakvietė į svečius pas meškiukus. Meškiukai atliko  nuotaikingą šokį,  parnešė iš miško eglutę ir smagiai sudainavo dainą ,,Sninga Kalėdos“. Programą pratęsė „Gynėvės“ bendruomenės tarybos narės Laimutės Berštautienės režisuotas muzikinis pasirodymas  „Naujųjų belaukiant“,  kuriame pasirodė bendruomenės tarybos nariai. Kalėdiniai bendruomenės pasirodymai visuomet stebina savo išradingumu ir originalumu. Ir šie metai nebuvo išimtis. Visa salė leipo juokais matydami scenoje besivaržančius šunį, arklį, kiaulę ir gaidį su savo vištelėmis. Personažai simbolizavo metus pagal kinų horoskopą. Kadangi šuns metai eina į pabaigą, visi ginčijosi ir sprendė kas turi vadovauti artėjančiais 2019 metais. Aktoriai nuotaikingai ir su humoru demonstravo savo pranašumus, tačiau kai kiaulė iš savo taupyklės pažėrė auksinių pinigėlių publikai, vienbalsiai buvo nutarta -  kiti metai bus kiaulės vadovavimo metai. Šventinei programai einant į pabaigą, buvo įžiebta Kalėdų eglutė. Kalėdų senelis vaikams išdalino dovanas, visi kartu šoko ir džiaugėsi artėjančiomis šventėmis. Ir aš ten buvau, saldainių skanavau.

 

Teksto autorė:

Plikių kaimo bendruomenės tarybos narė Erika Bajorėnė

Teksto nuotraukos Vilmos Šegždienės