Naujienos
Mišraus choro "Šatrija" balsai skambėjo Tarptautiniame chorų festivalyje


Paskelbta 2017 05 24

Gegužės 20 dieną mišrus choras ,,Šatrija" pirmą kartą dalyvavo Jonavoje vykusiame tarptautiniame chorų festivalyje ,,Šviesa amžinoji dainos“. Tai jubiliejinis, dešimtasis festivalis, sukvietęs apie penkis šimtus dalyvių, tarp kurių buvo svečiai iš Gruzijos, Vengrijos ir Latvijos.

 

Nuo 2002 metų organizuojamas renginys, populiarinantis chorinę muziką, jau užsiaugino savo žiūrovą.  Jonavos kultūros centro režisierė Kristina Jaskūnienė sako: „Kadangi salės festivalio koncertuose būdavo pilnos, šiemet pastūmėjo išsikelti į Joninių slėnį". Šią idėją palaikė ir pats Aukščiausiasis festivalio dalyvius apdovanodamas vasariškai karštu oru.

 

Plačiai nuskambėjusios chorų atliekamos dainos visiems susirinkusiems žadino teigiamas emocijas ir dovanojo puikią nuotaiką. Diriguoti jungtiniam chorui atliekant dainą „Mano kraštas" (muzika Gyčio Paškevičiaus, žodžiai Erikos Drungytės, aranžuotė Remigijaus Adomaičio) buvo patikėta mūsų vadovui Gražvydui Jegnorui.

Išvyka į Jonavą šatrijiškiams suteikė puikią progą pabendrauti su kitais atlikėjais, pasisemti patirties, užmegzti naujų pažinčių ir reprezentuoti savo kraštą. 

 

Gruzijos Respublikos, Zugdidi rajono savivaldybės „Odiši" kultūros centro vyrų vokalinio ansamblio „Odoia" savo pasirodymu (vadovas Orest Sitčinava) festivaliui suteikė ypatingą atspalvį. Jie mielai įsiamžino su „Šatrijos" choristais.

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija