Naujienos
INFORMACIJA APIE KALĖDINĖS MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĘ „PARAGAUK KALĖDŲ“

Paskelbta 2019 11 08

Gruodžio 8 d. 17.00 val.
KALĖDINĖS MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ „PARAGAUK KALĖDŲ“

plačiau
 
Advento vakarojimai Raseiniuose

Lapkričio 20 d. 19.00 val. Raseinių rajono kultūros centre

Lapkričio 27 d. 19.00 val. Raseinių parapijos namų salėje

Gruodžio 4 d. 19.00 val. Raseinių rajono kultūros centre

Gruodžio 11 d. 19.00 val. Raseinių rajono kultūros centre

 

RENGINIAI NEMOKAMI

plačiau
 
Rudens vakaronė „Vėlų rudenį“

Paskelbta 2019 11 18

Šiluvos seniūnijos bendruomenės metus skaičiuoja nuo rudens šventės iki kito rudens šventės. Tradicinė Šiluvos seniūnijos rudens vakaronė „Vėlų rudenį“ šiemet vyko Žaiginyje, lapkričio 16 d. vakarą. Geranorišku seniūnijos bendruomenių susitarimu, vakaronės rengiamos kasmet skirtingose bendruomenėse. Šiemet rudens šventę organizavo žaiginiškiai.

plačiau
 
Romansų vakaras Skuode

Paskelbta 2019 11 18

Lapkričio 15 dieną, šaltoką penktadienio vakarą, į Skuodo rajono kultūros centrą sušilti, klausantis gražių dainų, pakvietė romansų vakaras „Aš be tavęs...“. Šį kartą jausmingomis dainomis dalinosi Raseinių rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Degule“, Kelmės kultūros centro muzikavimo grupė „Intriga“, Kauno retro ansamblis „Randevu“, Skuodo rajono kultūros centro Barstyčių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Enparkūna“, vokalinis moterų ansamblis „Vaivorykštė“ ir folkloro ansamblis „Vereta“.

 

plačiau
 
Šiluvos vokalinės grupės „Ingrida ir draugai“ įvertinimas Kupiškyje

Paskelbta 2019 11 18

Lapkričio 16 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ (vadovas Saulius Beniulis) dalyvavo Tarptautiniame mėgėjų vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Dainų sodai“ Kupiškyje. Festivalyje-konkurse dalyvavo 11 kolektyvų iš Lietuvos miestų ir miestelių: Kupiškio, Šilalės, Papilio, Visagino, Joniškėlio, Jurbarko, Jonavos, Anykščių, Šiluvos ir vienas kolektyvas iš Latvijos, Rezeknės rajono. Be laureatų apdovanojimų buvo skiriamos ir nominacijos.

plačiau
 
Meno mėgėjų kolektyvai rudens šventėje „Vėlų rudenį“ Žaiginyje

Paskelbta 2019 11 18

Lapkričio 16 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje ansamblis „Šilo aidai“, Raseinių rajono kultūros centro Katauskiuose moterų vokalinis ansamblis „Pienė“ ir Žaiginio dainų ir šokių kolektyvas „Sandrava“ (kolektyvų vadovas Saulius Beniulis) dalyvavo Šiluvos seniūnijos rudens šventėje „Vėlų rudenį“ Žaiginyje.

 

plačiau
 
Šiluviškiai mėgėjų teatrų festivalyje Dotnuvoje

Paskelbta 2019 11 12

Lapkričio 9-ąją dieną Akademijos kultūros centre karaliavo mėgėjiško teatro festivalis „Sveiki gyvi“. Festivalyje dalyvavo Skuodo rajono kultūros centro „Žemaičių“ teatras (vadovas režisierius Edmundas Untulis), Šiluvos mėgėjų teatras „Cinkelis“ (vadovė režisierė Birutė Greicienė), Baisogalos mėgėjų teatras (vadovė režisierė Vilija Kasčionienė) ir Dotnuvos mėgėjų teatras (vadovė režisierė Danguolė Špokienė).

plačiau
 
Kalnujų kapelos išvyka į Papilę

Paskelbta 2019 11 12

Kalnujų kapelos „Kalnuja“ šių metų koncertinis repertuaras dar neišseko. Saulėtą lapkričio dešimtosios rytą išdundėjome į Papilę (Akmenės r.). Ten vyko tarpregioninis 14-tasis kapelų festivalis „Skambėk Papile“, skirtas Šv. Huberto dienai. Tai labai graži šventė, kada kartu susirenka žvejai, medžiotojai ir muzika.

plačiau
 
Popietė „Buvo gera gaspadinė“

Paskelbta 2019 11 11

Lapkričio 9-ą RRKC Paliepiuose vyko popietė „Buvo gera gaspadinė“. Su savo menine programa į šventę atvyko RRKC Katauskiuose mėgėjų dramos kolektyvas ir atliko trijų veiksmų komediją „Bobutės susipyko“. Viso spektaklio metu žiūrovai nestokojo geros nuotaikos, salėje skambėjo juokas ir, žinoma, plojimai! Na, o po spektaklio visi dalyviai ir žiūrovai buvo pakviesti pasivaišinti šauniųjų Paliepių gaspadinių paruoštomis vaišėmis.

 

plačiau
 
„Skambi gyvenimo daina, su Agota ir Darata“

Paskelbta 2019 11 05

Spalio 27 dieną, sekmadienio popietę, susirinko ariogališkiai į RRKC Ariogaloje, kur jų laukė šmaikštuolės Darata (Rasa Sadauskienė) ir Agota (Renata Aleksiejienė), ansambliai „Versmė“, „Radasta“, asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ ansamblis, vadovaujamas Almos Judeckienės, Joanos ir Antano Ragaliauskų šeimyninis duetas.

 

plačiau
 
Graži Nemakščių seniūnijos tradicija

Paskelbta 2019 11 04

Visų Šventųjų diena ir Vėlinės – rimties, susikaupimo ir prisiminimų metas. Šiuo laikotarpiu uždegti žvakutę ne tik ant savo artimojo kapo, bet ir nebeveikiančiose kapinaitėse – graži Nemakščių seniūnijos tradicija. Seniūno Remigijaus Laugalio iniciatyva seniūnijos teritorijoje esančios kapinaitės yra nuolat prižiūrimos: šienaujama žolė, iškertami menkaverčiai krūmokšniai. Jose beveik nėra išlikusių senųjų paminklų. Apie čia esančią amžinojo poilsio vietą byloją tik vienumoje rymantys mediniai kryžiai.

plačiau
 
Vilties šviesoje...

Paskelbta 2019 11 04

Jau eilę metų lapkričio 1-ąją Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčioje RRKC Šiluvoje organizuoja tradicine tapusią pamąstymų valandėlę - literatūrinę-muzikinę kompoziciją apie šventuosius,  žmogaus trapumą ir laikinumą, apie išėjusiųjų ilgesį... Šiemet koplyčioje skambėjo fleitos garsai. Buvo grojami klasikiniai kūriniai, kuriuos puikiai atliko RRKC Šiluvoje meno vadovas Saulius Beniulis, taip padėdamas susirinkusiems susikaupti pamąstymams. Lacrimos ir Salomėjos Neries eiles skaitė trys skaitovai: Birutė Čižienė (mama) ir Aurimas Čyžius (sūnelis), Birutė Greicienė. Visiems meninės programos dalyviams tariu nuoširdų ačiū. Esu dėkinga Šiluvos parapijos klebonui Erastui Murauskui ir Šiluvos šventovės rektoriui Dariui Vasiliauskui už idėjos - pamąstymų valandėlės, palaikymą.

plačiau
 
Kalnujuose vėl sužibo moliūgai

Paskelbta 2019 11 04

Kalnujų miestelyje jau tampa tradicija pasipuošti moliūgų žibintais. Kaip pasakė J. V. Gėtė „Nereikia pernelyg iškilmingai pradėti jokio darbo: iškilmės dera tik darbą pabaigus“, taip ir Kalnujų seniūnijos gyventojai ramiai augino, puoselėjo savo moliūgus, o prieš šventę skaptavo, drožinėjo, rideno į Kalnujų viešąją erdvę. Na ir susirinko gausus būrys švęsti. O šventėme  iškilmingai.

 

plačiau
 
„Nemakščių vyrai“ pasirodys „Duokim garo“ didžiajame koncerte

Paskelbta 2019 11 04

Lapkričio 3 d., LRT televizijos laidoje „Duokim garo“, be kitų Lietuvos regionų liaudiškos muzikos kolektyvų pasirodė ir RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“. Dėka gausaus būrio šį kolektyvą palaikančių meno mėgėjų ir bičiulių, tarp dešimties kolektyvų, kapela su kūriniu „Vai žydi žydi“ surinko 1807 balsus ir užėmė  I vietą. Dabar „Nemakščių vyrai“ atstovaus Raseinių rajoną pagrindiniame LRT televizijos laidos „Duokim garo“ koncerte 2020 metų pavasarį. RRKC nuoširdžiai dėkoja „Nemakščių vyrai“ kolektyvo bičiuliams ir gerbėjams.

plačiau
 
Vakaras „Rudens darbai baigti – į būrį kviečiami visi“ Gervinėje

Paskelbta 2019 10 30

Spalio 26 d. popietę, Gervinės kaimo bendruomenės namuose, žaismingai krentant spalvotiems medžių lapams, netikėtai... uždainavo ruduo visomis ryškiausiomis spalvomis ir visus pakvietė  į bendruomenės ir RRKC Gervinėje organizuojamą vakarą „Rudens darbai baigti – į būrį kviečiami visi“. Šeimininkės nešinos su meile keptais pyragais, o vaikai su močiutėmis įspūdingais rudens gėrybių kūriniais, susibūrė jaukiam vakarui.

plačiau
 
Kalnujiškių išvyka į Stalgėnus

Paskelbta 2019 10 30

Spalio mėnuo Kalnujų kaimo kapelai derlingas koncertinėmis išvykomis. Spalio 26 d. Kalnujų kaimo kapela „Kalnuja“ dalyvavo tarptautinėje kapelų šventėje „Grok, armonika, grok“ Stalgėnuose (Plungės r). Jėgas išbandėme su Stalgėnų kaimo kapela „Sodžius“, Žemaičių Kalvarijos liaudiškos muzikos kapela „Sosieda“, Skuodo rajono Šačių skyriaus Rukų kaimo kapela „Gaspadorius“, muzikantais iš Latvijos „Rotas muzikanti“ ir „Rūvenas aure“. Esame dėkingi  kapelos vadovei Vilijai Razmienei už šypsenas, vaišingumą, šilumą. Ir  jau lauksime „Sodžiaus“ kapelos Kalnujų žemėje.

plačiau
 
Raseinių r. žemdirbių šventėje šoko tautinių šokių kolektyvas „Raskila“

Paskelbta 2019 10 30

Spalio 25 d, Raseinių technologijos ir verslo mokykloje vyko renginys, skirtas Žemdirbių šventei.  Raseinių r. žemdirbių šventėje dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Raskila'' ir liaudiškais šokiais „Kaip du paukšteliai“ ir „Op, op, op'' džiugino visus susirinkusius žmones bei įteikė atminimo dovanėles. Šokių kolektyvo vadovai Milda Urniežienė ir Rimantas Turčinskas.

plačiau
 
Kalnujiškiai žemdirbių šventėje

Paskelbta 2019 10 30

RRKC Kalnujuose kaimo kapela „Kalnuja“ spalio 25 d. grojo Raseinių technologijos ir verslo mokykloje. Čia vyko graži žemdirbių šventė. Kalnujiškiai svečius sutikinėjo skambiu maršu.

plačiau
 
Šiluvos mėgėjų teatro „Cinkelis“ „Čerauninkės eksperiments“ Plikiuose

Paskelbta 2019 10 28

Kai gamta nusidažo pačiomis gražiausiomis spalvomis, supranti, kad atėjo vienas spalvingiausių metų laikų – ruduo. Dienos greitai trumpėja o vakarai ilgėja. Taip ir norisi susiburti drauge, pasėdėti, pasišnekučiuoti. Spalio 12 dieną RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis“ išvyko į  rudens šventę Plikiuose, kur  rinkosi žmonės pabendrauti, pasidžiaugti rudens kompozicijomis iš daržovių, paskanauti gardžiausių kaimo šeimininkių paruoštų patiekalų bei pasižiūrėti mėgėjų teatro „Cinkelis“ vaidinamos komedijos „Čerauninkės eksperiments“.

plačiau
 
Šiluvos kolektyvai svečiuose Papilėje

Paskelbta 2019 10 28

Spalio 26 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kolektyvai: ansamblis „Šilo aidai“, vokalinis ansamblis „Harmonija“ bei vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ (kolektyvų vadovas Saulius Beniulis) dalyvavo XIX vokalinių ansamblių festivalyje „Rudens melodija“ Papilėjė (Akmenės r.). Tai labai graži pažintis su Papilės kultūros namais, kuri užsimezgė šventėje „Pavasario melodijos“ Rėkyvoje, o lankantis festivalyje „Atsiliepk dainoj“ Kaltinėnuose Šiluvos kolektyvai buvo pakviesti į Papilės kultūros namų organizuojamą festivalį.

plačiau
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   sekantis