Naujienos
Edukacinis užsiėmimas „Puošiame didžiausią kiaušinį"

Paskelbta 2019 04 23

Balandžio 22 d. į Pramedžiavos kaimų bendruomenės salę susirinko nedidelis būrelis kaimo vaikų. Atėjusius vaikus pasitiko kvapnus bičių vaško kvapas. Paklausus vaikų, ar žino, kas čia taip kvepia, jie sutartinai atsakė, kad ne. Kaimo berniukams buvo paaiškinta kas yra vaškas, kaip vienu seniausių būdų lietuviai dažydavo kiaušinius, kokius dažymo vašku ornamentus dažniausiai naudodavo.

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas Plikiuose

Paskelbta 2019 04 19

Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Artėjant didžiausiai pavasario šventei balandžio 18 dieną 15 val. RRKC Plikiuose vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu buvo galima išmokti įvairių kiaušinių marginimo būdų. Į užsiėmimą atvyko vaikų, jaunimo ir senjorų. Kūrybinis procesas vyko su užsidegimu. Buvo išbandyti net keli kiaušinių marginimo būdai: su žolelėmis, vašku, dekupažo būdu ir kreidelėmis. Užsiėmimas suteikė ne tik džiaugsmo, jo metu daug išmokome. Susirinkusieji išmėgino ne tik jau žinomus, bet ir naujus kiaušinių marginimo būdus, pasidalino patirtimi, prisiminė savo šeimos tradicijas.

plačiau
 
Padėkos žodžiai Raseinių rajono Kultūros darbuotojams

Paskelbta 2019 04 16

Minint Tarptautinę Kultūros dieną (balandžio 15 d.) į bendrą susibūrimą profesinės dienos proga Raseinių rajono kultūros centre susirinko gausus būrys Raseinių rajono Kultūros darbuotojų.  Visiems susirinkusiems sveikinimo ir gilios padėkos žodžius tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, Įstaigų centralizuotos buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Irma Juknevičienė, Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė bei šio skyriaus vyriausioji specialistė Silvija Čižaitė-Rudokienė, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė. Linksma koncertine programa Kultūros darbuotojus pasveikino trio „Hit Tick“ iš Klaipėdos.

 

plačiau
 
Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis“ svečiuose Pakražančio kultūros centre

Paskelbta 2019 04 16

Balandžio 12 d. pavakare RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis“ išvyko į Pakražančio kultūros centrą (Kelmės raj.), kur vietos susirinkusiems žiūrovams  parodė E. Untulio komediją „Čerauninkės eksperiments“. Dėkojame kultūrinių renginių organizatorei Pakražantyje Rūtai Palubeckienei už kvietimą, direktorei  Laima Lapinskienei už suteiktą galimybę vaidinti jų scenoje, už šiltą, nuoširdų priėmimą ir aišku dovanas. Praturtėjome - turime dar vienus puikius draugus, su kuriais dalinsimės gerąja patirtimi, vykdysime kultūrinius mainus.

plačiau
 
„Atsidūsėjimai“ Šiluvoje

Paskelbta 2019 04 15

Šiandien Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas (nekukliai pasigirsiu-mano draugas daugiau kaip 50 metų) atvažiavo į RRKC Šiluvoje su menine programa „Atsidūsėjimai“. Popietė, skirta Tėvui Stanislovui atminti, paminėti.

plačiau
 
Liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“ LRT laidos „Duokim garo“ filmavime

Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“ (vad. Juozapas Juščius) balandžio 14 d. dalyvavo LRT laidos „Duokim garo“ filmavime.
Laidą planuojama rodyti gegužės 26 d. (sekmadienį).

plačiau
 
Dailės studijos kūrėjų darbai parodoje Serbijoje

Paskelbta 2019 04 15

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jaunieji kūrėjai dalyvavo tarptautiniame kūrybos konkurse „Mini restART“ Serbijoje. Tai ne tik konkursas, bet ir tarptautinė meno paroda, kurioje eksponuojami tik mažo15x15 cm formato kūriniai. Vertinimo kriterijus atitiko ir 4 RRKC dailės studijos mažųjų menininkų kūriniai, kuriuos nutapė Agnieška Aukštakytė (8 m.), Indrė Griciūtė(10 m.),  Džiugas Micevičius(12 m.) ir Emilija Savickaitė(9 m.). Jų darbuose atsiskleidė kiekvieno vaiko kūrybiškumo stebuklai, linijų ir spalvų kalba. Už dalyvavimą parodoje tarptautinio konkurso „Mini restART“ organizatoriai atsiuntė autoriams konkurso diplomus.

plačiau
 
KVIEČIAME Į KRAUJO DONORYSTĖS AKCIJĄ

Balandžio 26 d. nuo 11:00 iki 16:00 val.

Kraujo donorystės akcija

RRKC Raseiniuose (Vytauto Didžiojo g. 10)

Kviečiame aktyviai dalyvauti akcijoje

plačiau
 
Užkalnių kaimo bendruomenės 15-os metų jubiliejaus šventė

Paskelbta 2019 04 10

Balandžio 5 -osios vakarą į Užkalnių kaimo bendruomenės salę susirinko energingi ir smalsūs kaimo bendruomenės gyventojai ir gausus būrys svečių atšvęsti garbingo Užkalnių kaimo bendruomenės 15 – os metų jubiliejų. Gražiai papuošta salė ir pakili saviveiklininkų nuotaika žadėjo puikų vakarą.

plačiau
 
Kokneses Ziņģi

Paskelbta 2019 04 10

2019 m. balandžio 6 d. Raseinių kultūros centro folkloro ansamblis „Degule“ dalyvavo Latvijoje Kuoknesės nuovados kultūros namų surengtame liaudiškų romansų, romantiškų melodijų festivalyje. Regėjome ir girdėjome daug įvairių latviškų atlikėjų pasirodymų, įvairiausių pritariančiųjų instrumentų sudėčių, gausybę gražios muzikos. Tuo pat metu vyko tautodailininkų mugė, žolininkų, kulinarinio paveldo tęsėjų ekspozicijos, pamokos, pardavimai.

 

plačiau
 
54-asis poezijos pavasaris „Pareisiu su paukščiais“ Kalnujuose

Paskelbta 2019 04 10

Kalnujuose nuskambėjo 54-asis poezijos pavasaris „Pareisiu su paukščiais“, skirtas poeto Marcelijaus Martinaičio gimimo 83-iosioms metinėms paminėti. eno vadovas Kęstutis Klikna padainavo pagal M. Martinaičio eiles sukurtas dainas ,,Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, ,,Tu numegzk man, mama, kelią“, pagal P. Širvio eiles sukurtas dainas. M.Martinaičio, K.Kubilinsko, J.Degutytės, P.Širvio, A.Baltakio, J.Marcinkevičiaus eiles skaitė vokalinio ansamblio ,,Kalnuja“ dainininkės. Naujausius savo eilėraščius apie pavasarį, paukščius ir gyvenimo prasmę paskaitė rajono literatas Pranas  Laurinavičius.

plačiau
 
Nuotaikingas sekmadienis Gervinėje

Paskelbta 2019 04 10

Kaip L. Van Bethovenas yra sakęs „Muzika – liaudies poreikis...“ Balandžio 7 d. popietę Gervinėje vyko nuotaikingas atlikėjo, visiems puikiai žinomų dainų autoriaus Laimučio Purvinio jubiliejinis koncertas. Susirinkusieji į koncertą puikiai praleido laiką. Ne tik pasiklausė koncerto, bet ir betarpiškai pabendravo su atlikėju. Ačiū visiems atėjusiems ir ačiū atlikėjui L. Purviniui už nuoširdų koncertą.

plačiau
 
Konkurse „Baltic Amber Seinai 2019“

Paskelbta 2019 04 09

Ankstų, gaivų balandžio 6-osios rytą RRKC Katauskiuose tautinių šokių ir moterų šokių kolektyvai „Atgaiva“ (vad. L.Balserienė), RRKC Sujainiuose moterų šokių kolektyvas „Banga“ (vad. L.Balseriene) vyko į konkursą „Baltic Amber Seinai 2019“ Seinuose (Lenkija). Visų akis ir širdį džiugino 45 įvairių žanrų šokių pasirodymai.

plačiau
 
Kapela „Kalnuja“ „Grok, Jurgeli‘‘ šventėje

Paskelbta 2019 04 09

Balandžio 6 d. Kalnujų kaimo kapela „Kalnuja“ dalyvavo Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kaimo kapelų šventėje – varžytuvėse „Grok, Jurgeli“ Šilalėje. Gražiausias dainas dovanojo „Karčema“ iš Šilutės, „Virventa“ iš Viekšnių, „Subata“ iš Rietavo, „Bijotaičiai“ iš Šilalės r., „Žara“ iš Telšių r., „Laukuva“ iš Šilalės r., „Gaspadorius“  iš Skuodo r. ir „Kalnuja“ iš Raseinių r.  Renginį vedė aktorė Birutė Prekevičiūtė - Meškauskienė. Šis renginys jau organizuotas penkiasdešimtąjį kartą. Kalnujų kapelai - trečiasis. Tai neįkainojama patirtis, įspūdžiai, naujos pažintys, draugystė, kultūriniai mainai.

 

plačiau
 
Humoro šventės „Juokis 2019" Ariogaloje akimirkos

Paskelbta 2019 04 08

Balandžio 7 d. Raseinių rajono kultūros centre Ariogaloje vyko humoro šventė „Juokis 2019". Šventėje dalyvavo satyros teatras „Kanapa"; Ventos „Smaguriai"; Šakynos „Pirmadienis"; Pociūnėlių „Trys mylimos"; Jonavos „Gliukozė" ir humoristas Vaclovas Vičius.

plačiau
 
Šiluvos meno kolektyvai Užkalnių kaimo bendruomenės šventėje

Paskelbta 2019 04 08

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje vokalinis ansamblis „Harmonija" ir vokalinė grupė „Ingrida ir draugai" balandžio 5 d. Užkalnių kaimo bendruomenėje dalyvavo bendruomenės 15 metų jubiliejaus šventėje „15 bendrystės metų". 

plačiau
 
Šokių kolektyvų pasirodymai šokių festivaliuose

Paskelbta 2019 04 03

Raseinių rajono kultūros centro šokių kolektyvas „Nuotaika“ jaunimo ir suaugusių grupės, Norgėlų šokių kolektyvas „Šypsena“ dalyvavo  rajoniniame „Šokio vizija“ (Raseiniai) bei respublikiniuose šokių festivaliuose „Šokis mano gyvenime“ (Klaipėda) ir „Šokių fiesta“ (Šaukėnai, Kelmės raj.). Dalinamės gražiausiomis akimirkomis.

plačiau
 
Šokio kursai „Šokis ir viskas apie jį"

Paskelbta 2019 04 03

Nuo kovo mėn. Raseinių rajono kultūros centre organizuojami šokio kursai „Šokis ir viskas apie jį". Tai 40 ak. val. kursai, skirti patobulinti kursų dalyvių bendrąsias kompetencijas ir jų šokio gebėjimus. Kursų dalyviai: Raseinių rajono mėgėjiškų šokių kolektyvų vadovai ir suaugusieji šokio mėgėjai. Lektorė - RRKC choreografė, Raseinių meno mokyklos šokio mokytoja metodininkė Aušra Jukilaitienė.

plačiau
 
Viktorina „Milijonas šypsenų Lietuvai“

 


Paskelbta 2019 04 02

Raseinių rajono kultūros centras Gervinėje, šiltą kovo 29 d. pavasario vakarą, organizavo viktoriną „Milijonas šypsenų Lietuvai“, skirtą Lietuvos valstybės atmintinoms datoms paminėti.

plačiau
 
Šiluvos mėgėjų teatras „Cinkelis" Žaiginyje

Paskelbta 2019 04 01

Kovo 30 d. RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis“ lankėsi Žaiginio bendruomenėje „Bitupis“, kur vietos gyventojams parodė Edmundo Untulio spektaklį „Čerauninkės eksperiments".

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   sekantis