Naujienos
Tradicinis bėgimas Kalnujuose, skirtas Kovo 11-ąjai

Paskelbta 2019 03 15

Kovo 11 -toji mūsų tautoje švenčiama įvairiai: dainomis, šokiais, viktorinomis, žygiais ir kt. Kalnujuose jau šešti metai organizuojamas bėgimas miestelio gatvėmis Kalnujų seniūno taurei laimėti. Kaip ir kasmet į renginį sugužėjo nemažas būrys bėgimo mėgėjų. Užsiregistravo 42 dalyviai. Tai Kalnujų, Pašaltuonio, Bliūdžių, Vengerskų bendruomenių atstovai.

plačiau
 
Norgėlų kolektyvo išvyka į Gelgaudiškį

Paskelbta 2019 03 14

Raseinių rajono kultūros centro Norgėlų liaudiškos muzikos kapela ,,Šilingė'' š. m. sausio 27 d. koncertavo Šakių r. Gelgaudiškio KC organizuotame liaudiškų kapelų sambūryje ,,Su barsuku ant kito šono''.
 

plačiau
 
Vasario 16-oji Norgėluose

Paskelbta 2019 03 14

Raseinių rajono kultūros centro Norgelų liaudiškos muzikos kapela „Šilingė'' š. m. vasario 17 d. koncertavo Norgėlų bendruomenės nariams. Koncertas skirtas vasario 16 d. paminėti.

plačiau
 
Koncertas Klaipėdos Kaziuko mugėje

Paskelbta 2019 03 14

Raseinių rajono kultūros centro Norgėlų liaudiškos muzikos kapela ,,Šilingė'' š. m. kovo 2 d. koncertavo Klaipėdos Kaziuko mugėje.

plačiau
 
Padėkos šventė „Mūsų darbai tau, gimtine“ Plikiuose

Paskelbta 2019 03 13

Kovo 10 dieną RRKC Plikiuose minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną surengta Padėkos šventė „Mūsų darbai tau, gimtine“. Renginio organizatoriai įteikė padėkas žmonėms, kurie pasiaukojančiai dirba ne tik bendruomenės, kaimo, bet visos Lietuvos labui. Ši šventė jau tapo gražia tradicija. Džiaugiamės, kad padėkos žodžius už kilnius darbus mes galime pasakyti šiandien garsiai ir nuoširdžiai. Tai rodo kaip vertiname vienas kitą, džiaugiamės ir didžiuojamės vienas kitu.

plačiau
 
Puikus RRKC kolektyvų pasirodymas „Pavasario melodijos 2019“ Rėkyvoje

Paskelbta 2019 03 13

2019 m. kovo 9 d. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose vyko XI vokalinių ansamblių šventė-konkursas „Pavasario melodijos 2019“. Šiais metais dalyvavo net 25 kolektyvai: lygių balsų ir mišrūs vokaliniai ansambliai, solistai ir duetai iš Šiaulių, Vilkaviškio, Radviliškio, Raseinių, Joniškio, Akmenės, Jurbarko miestų ir rajonų kultūros įstaigų bei kitų organizacijų. Raseinių rajoną šventėje-konkurse „Pavasario melodijos 2019“ atstovavo RRKC Šiluvoje vokalinis ansamblis „Harmonija“ (vad. S.Beniulis), vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ (vad. S.Beniulis) bei RRKC Viduklėje moterų ansamblis ,,Ringė" (vad. G.Lapinskaitė).

plačiau
 
Šėlionės „Nu tuo dar nebuva!“ Gervinėje

Paskelbta 2019 03 12

Na, ir tikrai - to dar niekada nebuvo!!! Kovo 8-ąją RRKC Gervinėje organizavo pirmą kartą istorijoje pavasario šėlionių šventę. Ir tikrai dar taip nebuvo, kad ryte skaisčiai plieskiančią saulę keistų didelis lietus ir vėjas, kuris labai pakoregavo renginio planus. Ir to dar tikrai nebuvo, kad Gervinės kaimo gyventojai pabūgtų darganoto oro ir pasirinktų vakarą namie prie televizoriaus... Bet... Kas nepatingėjo ir atėjo - nepasigailėjo!

plačiau
 
Viduklėje paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Paskelbta 2019 03 12

Šventiškai ir jaukiai atšventėme Kovo 11-ąją Viduklėje. Pasidžiaugėme visiems reikšminga ir brangia diena. Nepriklausomybės dienos renginiai prasidėjo kovo 9 d. stalo teniso varžybomis, kurios vyko Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijoje. Kovo 11 d. vyko šventinis minėjimas Raseinių rajono kultūros centre Viduklėje, kurį prasmingais žodžiais pradėjo ir vedė Jolanta Jonaitienė. Minėjimo metu už aktyvumą, bendruomeniškumą, jaunosios kartos ugdymą, neatlygintiną pagalbą seniūnijai buvo įteiktos Lietuvos valstybinės vėliavos Viduklės seniūnijos gyventojams.

plačiau
 
Užgavėnių šventė „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ Lakštučių bendruomenėje

Paskelbta 2019 03 12

Šiais metais Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose organizavo Užgavėnių šventę „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ Lakštučių bendruomenėje. Į renginį atvyko patys šauniausi ir smagiausi, puikia nuotaika vedini, ir kūrybiškumo nestokojantys kaimynai iš Anžilių bendruomenės. Išgirdusios linksmus juokus ir skambią muziką užklydo čigonių svita ,,iš Rumunijos“. Smagūs šokiai keitė vienas kitą, vyko įvairios rungtys, o suliepsnojus Morei, išrinktos gražiausios Užgavėnių kaukės.

plačiau
 
Kalnujų liaudiškos kaimo kapelos ,,Kalnuja'' koncertas

Paskelbta 2019 03 07

Raseinių rajono kultūros centro Kalnujuose Kalnujų liaudiška kaimo kapela ,,Kalnuja'' koncertavo Raseinių technologijos ir verslo mokyklos Kaziuko mugėje.

 

plačiau
 
Kartų šventėje „Pabūkim kartu“

.Pakelbta 2019 03 07

Š. m. kovo 1 d. Nemakščių vyrų vokalinis - instrumentinis ansamblis (vad. J. Juščius) dalyvavo Viduklės gimnazijoje vykusioje kartų šventėje „Pabūkim kartu“.

plačiau
 
Nemakščių seniūnijos apylinkėse šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai

Paskelbta 2019 03 07

Kovo 5 dieną (antradienį) Nemakščių seniūnijos apylinkėse šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai. Jų neišgąsdino nei gūsingas vėjas, nei nedraugiškas lietus. Vakare, aplankę Nemakščių miestelio įstaigas, organizacijas, ugdymo įstaigas bei seniūnijos gyventojus, jie sugužėjo į Pašešuvio bendruomenės namų kiemelį, kur drauge su susirinkusiais seniūnijos gyventojais varė žiemą iš kiemo.

plačiau
 
Užgavėnės Plikiuose

Paskelbta 2019 03 07

Užgavėnės - labai senas tradicijas turinti, žiemos palydų ir pavasario sutiktuvių šventė. Jau ne pirmi metai, kai laikydamiesi tradicijų, RRKC Plikiuose šią šventę švenčia būtent tą pačią dieną, kuomet ir yra tikroji Užgavėnių diena, šiemet, kovo 5-ąją. Jau nuo pat 16 val. būrys gerai nusiteikusių kaukėtų čigonių, seneliukų ir šiaip linksmų žmogeliukų iš visų kaimo kiemų pakraščių su triukšmu vijo žiemą laukan. Lankė per daug namuose užsisėdėjusius kaimo gyventojus ir į šventę atvykti kvietė. Vienus pralinksmino, kitus prajuokino, o trečius privertė pakaušius krapštyti ir spėlioti, kaimynas ar kaimynė po kauke slepiasi?

plačiau
 
Kalnujuose žiema išvaryta

Paskelbta 2019 03 07

Užgavėnės - žiemos pabaigos šventė. Kalnujiškiai ir svečiai rinkosi bendruomenės namų kiemelyje. Skambėjo muzika, nosį kuteno kepamų blynų kvapas. Pagrindinis šventės akcentas išvaryti žiemos demonus ir pažadinti šalčio sukaustytą žemę. Prie šio darbo prisidėjo ir pati gamta. Per Užgavėnes reikia daug triukšmauti, šūkauti, juokauti. Senovės žmonių tikėjimu triukšmas turėjęs galios prikelti žemę naujam gyvenimui, pažadinti pavasario gimimą. Tai ir triukšmavome. Šūkaliojo raganaitės, ateitį būrė čigonė, giltinė gąsdino su dalgiu reikalaudama savo duoklės, trypė smagūs velniai, o daktarka liepė kaštavoti ,,liekarstvų‘‘, nes per žiemą daug paliegusių atsirado.

plačiau
 
Užgavėnių šėlsmas „Šokim, trypkim, linksmi būkim“

Paskelbta 2019 03 06

Nepabijoję lietaus ir vėjo susirinkome į RRKC Paliepiuose kiemelyje vykusį Užgavėnių šėlsmą! Čia visi vaišinosi karšta arbata, gardžia koše, burnoje tirpstančiu blynų tortu ir, žinoma, Užgavėnių blynais. O pasisotinę gardžiomis vaišėmis dalyvavo įvairiose rungtyse, spėliojo mįsles ir stebėjo neįprastą Lašininio ir Kanapinio balionų kovą, kurią, kaip ir pridera, nugalėjo Kanapinis! Džiugu, kad sulaukėme ir persirengėlių, kurie už savo pastangas ir Užgavėnių dvasią buvo apdovanoti specialiais riestainių medaliais.

plačiau
 
Linksmai šventėme Užgavėnes

Paskelbta 2019 03 06

Viena iš Užgavėnių šventės ypatybių yra persirengėlių eitynės per kaimus, miestelius, dovanojant visiems gerą nuotaiką. Todėl kovo 5 d. Raseinių rajono kultūros centro Viduklėje darbuotojos ir saviveiklininkės, persirengę įvairiais personažais, leidosi į kelią. Linksmoji komanda apsilankė Paupyje, kur dalyvavo Užgavėnių šventėje, vykusioje Raseinių V.Petkaus pagrindinės mokyklos Paupio daugiafunkciame centre. Uch, kaip visiems buvo linksma suktis rateliuose, dūkti su Viduklės linksmuolėmis!

 

plačiau
 
Viduklėje šurmuliavo jubiliejinė Kaziuko mugė

Paskelbta 2019 03 06

Kovo 2 d. gausus vidukliškių būrys rinkosi į Raseinių rajono kultūros centrą Viduklėje, kur šurmuliavo jubiliejinė 10 -oji Kaziuko mugė. Akys raibuliavo nuo prekių gausos. Pardavėjai, atrodo, rungėsi, kaip išmoningiau savo prekes parduoti. Buvo galima įsigyti visko, nuo margučių iki kaimiško skilandžio. Kultūros namų salėje tvyrojo šventiška nuotaika, kurią dovanojo RRKC Girkalnyje liaudiškos muzikos kapela „Gojus“(vad. S.Vaitiekūnienė) ir RRKC Viduklėje moterų ansamblis „Ringė“ (vad. G. Lapinskaitė).

plačiau
 
Knygos ,,Ir saugok mus nuo pikto" pristatymas

Kovo 26 d. 17.30 val.

Knygos ,,Ir saugok mus nuo pikto" pristatymas

Raseinių Marcelijau Martinaičio višojoje bibliotekoje

Vytauto Didžiojo g. 1

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas Užkalnių vaikų dienos užimtumo centre

Paskelbta  2019 02 28

Vasario mėn. paskutinę žiemos dieną vyko edukacinis Užgavėnių kaukių gamybos užsiėmimas Užkalnių kaimo bendruomenės vaikų dienos užimtumo centre. Vaikai kaukes gamino naudodami gipsinį bintą, spalvino akriliniais dažais. Vyresnieji visą darbą atliko savarankiškai, o mažiesiems pagelbėjo užsiėmimą vedusi RRKC kultūrinių renginių organizatorė Lina Andrulienė.  

 

plačiau
 
Vasario 23-osios popietę Gruzdiškės bendruomenėje skambėjo dainos Lietuvai

Paskelbta 2019 02 27

Vasario 23-osios popietę Gruzdiškės bendruomenėje skambėjo dainos Lietuvai ir buvo pristatyta metinė bendruomenės ataskaita. Šaunus renginys, skambios dainos, gražios eilės, prasmingi nuveikti darbai ir planai šiems metams. Renginyje ,,Dainos Lietuvai" dalyvavo Raseinių krašto jaunoji atlikėja Erika Pužaitytė, kuri atliko solo dainą ir kartu su mama Jolita Pužaitiene dainą Lietuvai, taip pat Jolitos vadovaujamas RRKC Gruzdiškėje vokalinis moterų ansamblis ,,Aušrinė", Gruzdiškės kaimo kapela ,,Žara" ir svečiuosna atvykę Mirklių bendruomenės kapela, vadovas Konstantinas Kružikas. 

 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   sekantis