Naujienos
Raseinių rajono kultūros centre apsilankė LR kultūros ministras

Paskelbta 2019 10 25

Spalio 25 d. Raseinių rajono kultūros centre ir Raseinių rajono savivaldybėje apsilankė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ir jo komanda. Ministras domėjosi Kultūros centro renovacijos problemomis, išklausė pasiūlymus, atsakė į daugelį kultūros ir meno darbuotojų klausimų.

plačiau
 
Šiluvos vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ svečiuose Šakių rajone

 


Paskelbta 2019 10 22

Spalio 20 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ kultūrinių renginių organizatorės Astos Grigaitienės kvietimu dalyvavo literatūrinėje muzikinėje popietėje „Ruduo ir muzika“ Šakių kultūros centro Briedžių laisvalaikio salėje. Popietės metu buvo pristatyta poetės Nijolės Arštikaitienės poezijos knyga, o tarp eilėraščių skaitymų dainas dainavo vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ bei Griškabūdžio kultūros centro Barzdų laisvalaikio salės retro grupė „Vaivorykštė“.

plačiau
 
Šiluvos vokalinės grupės „Ingrida ir draugai“ laimėjimas Joniškyje

Paskelbta 2019 10 22

Spalio 19 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kolektyvai, vokalinė grupė „Ingrida ir draugai" ir Bardų duetas (vadovas Saulius Beniulis), dalyvavo Respublikiniame istorinės dainos konkurse „Aušta aušrelė" Joniškyje. Konkurso metu skambėjo įvairios sudėties 28-ių kolektyvų iš visos Lietuvos skambios dainos. I prizinę vietą laimėjo Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos vokalinis trio „ŽaRa“. II prizinę vietą laimėjo Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“. III prizinę vietą laimėjo Joniškio solistė Jolanta Gižienė.

plačiau
 
Folklorinio ansamblio „Degule“ „Rudens romansas“ Kelmėje

Paskelbta 2019 10 21

Tai tradicinis romansų muzikos kolektyvų koncertas, įvykęs 2019 m. spalio 18 d. Kelmės kultūros centre. Šis renginys turintis gilias tradicijas ir mylimas žiūrovų, nes jau prieš mėnesį bilietų į jį nebeliko. Koncerte dalyvavo Kelmės kultūros centro romansų grupė „Intriga“, Raseinių rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Degule“, Akmenės kultūros namų romansų grupė „Akmenės vyrai“, solistė Džiastina Laurutytė, Šiaulių miesto kultūros cento „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“. Miela, kai salė pilna žiūrovų, kai širdyje žaidžia virpulys, kai aplink puikūs atlikėjai, bendraminčiai ir skamba jautri daina.

plačiau
 
Pramedžiavos „Rudens dainų pynė“

Paskelbta 2019 10 18

Darganotas ir lietingas spalio 12 dienos oras niekam nesutrukdė atvykti į Pramedžiavos kaimų bendruomenės šventę „Rudens dainų pynė“. Susirinko daug vietinių gyventojų ir svečių. Labai maloniai nustebino gerbiamo Seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus ir jo padėjėjos Skaidrutės Žuvelaitienės apsilankymas.

plačiau
 
Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos paminėjimo šventė Sujainiuose

Paskelbta 2019 10 17

Raseinių rajono kultūros centre Sujainiuose vyko Tarptautinė pagyvenusių žmonių dienos minėjimo šventė. Į renginį atvyko RRKC Kalnujuose liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ (vad. Kęstutis Klikna) kartu su kultūrinių renginių organizatore Kanujuose Laimute Baniene. Daug prasmingų žodžių, tarsi vėrinį iš pačių gražiausių perlų, Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga ir kaimų bendruomenės „Sujainiai“ jubiliatams, švenčiantiems garbingus 80-90 metų jubiliejus, sudėliojo renginio vedančioji Rita Visockienė, o RRKC Sujainiuose mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ ( vad. Ligita Matelienė) skyrė po muzikinę dovaną – dainą.

plačiau
 
Kalnujiškių išvyka į Truskavos kultūros centrą

Paskelbta 2019 10 16

Ruduo turtingas ne tik gausiais derliais bet ir renginiais. Spalio 13-tą dieną Kalnujų kaimo kapela „Kalnuja“ koncertavo Truskavos kultūros centre. Šventė vyko tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai „Gyvenimo branda nenusileidžia jaunystei“. Širdį ir akį džiugino „Vermenėlės“ šokiai.  Linksmos Šėtos kultūros centro kolektyvų „Sidabrinė gija“ ir „Rudekšna“ dainos. Šiltas pabendravimas prie arbatos puodelio. Naujos pažintys ir gal būt jau sulauksime pakvietimo  į Šėtos kultūros centrą.

plačiau
 
Rudens šventė 2019 Plikiuose

Paskelbta 2019 10 14

Spalio 12 dieną į RRKC Plikiuose pabendrauti, pasidžiaugti rudens kompozijomis iš daržovių, paskanauti gardžiausių kaimo šeimininkių paruoštų patiekalų bei pasižiūrėti RRKC Šiluvoje mėgėjų teatro „Cinkelis“ atliekamos komedijos „Čerauninkės eksperiments“ (rež. Birutė Greicienė) sugužėjo nemažas būrys Plikių ir aplinkinių kaimų gyventojų. Renginį organizavo RRKC Plikiuose bei kaimo bendruomenė „Gynėvė“.

plačiau
 
Subatos vakarėly...

Paskelbta 2019 10 14

2019 m. spalio 12 d. Kirnaičių kultūros namuose (Joniškio r.) nuskambėjo folkloro festivalis. Jame dalyvavo kolektyvai iš Joniškio, Sintautų (Šakių r.), Velžio (Panevėžio r.), Bauskės (Latvija) ir Raseinių. Festivalio tema – „Lino gyvenimas“, sunkūs darbai atsispindintys lietuvių liaudies dainose, tautosakoje. Visi festivalyje dalyvavę kolektyvai buvo apdovanoti lino sėmenų maišeliais su viltimi, kad Lietuvoje dar žydės linai, šlamės jų brandinamos sėklos, gal ne viena audėjėlė aus drobeles ir rėdysis lino rūbais.

plačiau
 
Pagyvenusių žmonių dienos minėjimas Kalnujuose

Paskelbta 2019 10 09

Menas gyventi - nėra prie gyvenimo pridėti daugiau metų, tai menas prie metų pridėti gyvenimą. Prancūzų rašytojas Volteras yra pasakęs: „Kvailiui senatvė - našta, neišmanėliui - žiema, o protingam - auksinė pjūtis“. Gausus būrys Kalnujų seniūnijos gyventojų susirinko į Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimo šventę, kurią organizavo Raseinių rajono kultūros centro Kalnujuose kultūrinių renginių organizatorė Laimutė ir Kalnujų filialo bibliotekininkė Daiva.

plačiau
 
Įleista simbolinė monumento žuvusiems Lietuvos partizanams kapsulė

Paskelbta 2019 10 09

Kryžkalnio kaime (Nemakščių sen.) įleista simbolinė kapsulė, žyminti nacionalinio memorialo-monumento visiems žuvusiems Lietuvos partizanams statybos pradžią. Susirinkusieji prisiminė didvyrišką Laisvės kovų dalyvių pasipriešinimą sovietų okupacijai, pasidžiaugė, kad ateinančiais metais čia iškils memorialas, kuris įamžins visus 20 000 partizanų, paaukojusių gyvybes už Tėvynės laisvę. Vakarinė sklypo dalis, kurioje bus pastatytas memorialas, ribojasi su teritorija, kurioje iškilusi koplyčia – Kęstučio apygardos partizanų atminimui skirtas paminklas. Šie abu memorialai sudarys vientisą Lietuvos partizanų kovas įamžinantį memorialinį kompleksą.

plačiau
 
Kalnujiškių išvyka į Sujainius

Paskelbta 2019 10 09

Spalio 6 dieną RRKC Kalnujuose kaimo kapela „Kalnuja“ koncertavo Sujainiuose Tarptautinėje pagyvenusių žmonių šventėje. Užsimezgė glaudus bendradarbiavimas tarp kolektyvų. Sudainuota bendra finalinė daina. Nuoširdus ačiū renginių organizatorei Ritai Visockienei ir meno vadovei Ligitai Matelienei už  šiltą priėmimą.

plačiau
 
„Cinkelio“ išvyka į Merkinę

Paskelbta 2019 10 08

Gera bendradarbiauti ir bendrauti, dalintis gerąja patirtimi. Spalio 5-osios popietę Šiluvos mėgėjų teatro kolektyvas „Cinkelis“ išsiruošė į Merkinę, kur miestelio gyventojams dovanojo E. Untulio nesusipratimų komediją „Čerauninkės eksperimants“. Merkinės kultūros centro mėgėjų teatro kolektyvas dalyvavo šių metų respublikinio renginių ciklo mėgėjų teatrų festivalyje „Šiluvos devyndienis 2019“. Vykdydami kultūrinius mainus ir mes keliavome pas juos.

plačiau
 
Žemaitijos metams – „Šiluvos devyndienis 2019“

Paskelbta 2019 10 08

Šiluva – svarbus turistų ir piligrimų traukos centras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, išlaikęs ilgiausią Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidų šventimo tradiciją (virš 600 m.) - Šilines, kurios kiekvienais metais vyksta rugsėjo 7-15 dienomis ir pritraukia tūkstančius piligrimų į miestelį. RRKC Šiluvoje taip pat prisiderino prie piligrimų ir turistų antplūdžio ir aštunti metai ruošia kultūrinę programą - renginių ciklą „Šiluvos devyndienis“: respublikinį mėgėjų teatrų festivalį, įvairias parodas ir jų pristatymus. Šiemet renginių ciklas skirtas paminėti Žemaitijos metams.

plačiau
 
Nuaidėjo respublikinė solistų, vokalinių duetų ir tercetų šventė „Skambantys jausmai“

Paskelbta 2019 10 04

Rugsėjo 28-osios lietingą popietę, Raseinių rajono kultūros centre Paliepiuose, nuaidėjo respublikinė solistų, vokalinių duetų ir tercetų šventė „Skambantys jausmai“.  Džiugu, kad nepabijoję blogo oro Paliepių kaimo gyventojai ir svečiai atėjo į šią šventę,  su pasimėgavimu klausėsi skambių dainų, kurias dovanojo atvykę meno mėgėjų kolektyvai.

plačiau
 
Popietė Berteškiuose „Čia mano žemė”

Paskelbta 2019 10 04

Ateina laikas, kai gyvenimo prasmę ir grožį atrandame iš naujo. Mes tampame artimi amžinybei, todėl metai, ir tai ką jie savyje talpina, įgyja kitą vertę. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga linkime tiek vienišiems, tiek senjorams šeimose, visada jaustis reikalingais, šypsotis ir nestokoti geros sveikatos.

plačiau
 
Dalyvavome Etninės kultūros konferencijoje Alytuje

Paskelbta 2019 10 04

Š. m. spalio 3 d. Raseinių rajono kultūros centro kultūros ir meno darbuotojai dalyvavo Alytaus kultūros centro organizuotoje konferencijoje „Etninė kultūra šiandien“. Bendravome su žymiais Lietuvos etnologais, nematerialaus paveldo specialistais, dėstytojais, liaudies folkloro puoselėtojais ir dainininkais. Keletas akimirkų iš renginio.

plačiau
 
Šiluvos ansamblių koncertas „Muzikiniame vakare“ Jaunimo užimtumo centre

Paskelbta 2019 10 01

Rugsėjo 30 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje vokalinis ansamblis „Harmonija“ ir ansamblis „Šilo aidai“ (vadovas Saulius Beniulis) dalyvavo „Muzikiniame vakare“ Raseinių r. JUC salėje. Nors ruduo, lietūs lyja ir atvėso oras, tačiau žmonės tradiciškai susirinko paklausyti dainų, pašokti ir sudalyvauti linksmame ne viename žaidime, kuriuos sumaniai sugalvoja renginio vedančioji Sandra Maslauskienė.

plačiau
 
Vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ respublikinėje šventėje „Skambantys jausmai“

Paskelbta 2019 09 30

Rugsėjo 28 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“, kaip Ingridos ir Astos duetas (vadovas Saulius Beniulis) dalyvavo respublikinėje solistų, vokalinių duetų ir tercetų šventėje „Skambantys jausmai“. Buvo malonu išgirsti šaunių kolektyvų skambių dainų, susipažinti su naujais kolektyvais, jų vadovais. Ačiū RRKC Paliepiuose kultūrinių renginių organizatorei Reginai už pakvietimą į šaunų renginį!

 

plačiau
 
Apdovanojimas LR Seime

Paskelbta 2019 09 30

Rugsėjo 25 d. LR Seime vyko nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“ parodos pristatymas ir konkurso laimėtojų apdovanojimas. Šios parodos laureate 7-10 metų amžiaus grupėje tapo Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mažoji tapytoja Agnieška Aukštakytė. Jai LR Seime įteikta padėka ir dovanos. O studijos piešėjų Medėjos Vaitkevičiūtės ir Inetos Šimkutės darbai buvo atrinkti į parodą LR Seime.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   sekantis