Naujienos
Nuskambėjo didžioji Sujainių vasaros šventė

Paskelbta 2017 07 13

Liepos 9 d. vyko V-oji Respublikinė šlagerių šventė "Skinsiu radoną rožę" prie Sujainių tvenkinio. 

Nuotraukomis, renginio video reportažu ir koncerto video medžiaga dalinasi mūsų informacijos rėmėjai.

plačiau
 
Molavėnuose, liepos 6-ąją, nuaidėjo du himnai

Paskelbta 2017 07 11

Raseinių krašto žmonės ir svečiai, neįbauginti tą dieną siautėjusio lietaus, gausiai rinkosi į Molavėnų piliaklanių kompleksą švęsti Valstybės dienos, didžiuotis savo šlovinga istorija. Šventė prasidėjo Lietuvos himnu, kuris vienu metu, vienu balsu skambėjo visame pasaulyje mūsų tėvynainių lūpose, o šiemet, minint piliakalnių metus, ir nuo šimto Lietuvos piliakalnių.

plačiau
 
Baidarių lenktynės

Paskelbta 2017 06 28

Suburkite komandą ir registruokitės

iki rugpjūčio 15 d.

RASEINIŲ MERO TAUREI LAIMĖTI.

 

plačiau
 
Pirmasis SLAM poezijos turnyras Raseiniuose

Paskelbta 2017 06 28

Šių metų projekto „Prabylančios miesto erdvės“, dar kitaip vadinamo „Urban Art Raseiniai“ programa pagal tradiciją vėl pasiūlys keletą naujų kultūrinių įvykių.

Rugpjūčio 25-osios vėlyvą popietę įvyks pirmosios Raseinių istorijoje slam poezijos varžybos. 

Registracija el. pašto adresu idejuupe@gmail.com iki rugpjūčio 15 d.
Anksčiau užsiregistravusieji turės privilegijų.

plačiau
 
Mišrus choras „Šatrija" vyko į vaizdingąjį Seredžių

Paskelbta 2017 06 26

Birželio 24 d. Seredžiuje įvyko Stasio Šimkaus chorų festivalis „Kur bakūžė samanota...“. Raseinių kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ vyko į renginį pasipuošę tautiniais rūbais, išmokę festivalio dainų repertuarą, nepamiršdami vežtis su savimi gerą nuotaiką ir nuoširdžias šypsenas.

plačiau
 
Joninių laužai degė Molavėnų piliakalnių komplekse

Paskelbta 2017 06 26

Vasarą, kai gamta būna pačiame savo jėgų žydėjime, švenčiame gražiausią, paslaptingiausią vasarvidžio šventę. Praėjusį penktadienį, birželio 23 d., Raseinių krašto žmonės ir svečiai pirmą kartą turėjo ypatingą progą Jonines švęsti tikros gamtos apsuptyje, viename iš įspūdingiausių Raseinių rajono turtų - Molavėnų piliakalnių komplekse, Nemakščių seniūnijoje.

plačiau
 
„Mylėk savo artimą“ – pjesė pasiekusi žiūrovų širdis

Paskelbta 2017 06 22

Birželio 14 d. vakarą Raseinių rajono kultūros centre įvyko spektaklio "Mylėk savo artimą" premjera.

Talentingiems Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ aktoriams puikiai pavyko perkelti žiūrovus į liūdną praeitį, pajausti ore tvyrančią baimę ir skausmą. Visos kūrybinės grupės nuoširdus darbas bei subtilios, originalios scenografės Renatos Lauraitytės idėjos įnešė neatsiejamą indėlį į spektaklio sėkmę. 

Nuo ašarų spindinčios žiūrovų akys, tylūs susižavėjimo šnabždesiai ir ilgai netilusios ovacijos – įrodymas, kad pagrindinė spektaklio idėja buvo perduota ir palietė kiekvieną, tą vakarą buvusį salėje.

plačiau
 
Birželio 23 d. į Joninių šventę keliaukime autobusu nemokamai!

Paskelbta 2017 06 21

Žiūrovams suteikiama galimybė į Joninių šventę autobusu nuvykti ir parvykti nemokamai.

Šventė vyks Raseinių r. sav., Nemakščių sen., Molavėnų piliakalnių komplekse.

Išvykimas - 16 val. iš naujosios Raseinių autobusų stoties.

Grįžimas - po renginio, apie 24 val. iš Molavėnų piliakalnių komplekso.

 

Visą renginio informaciją/programą rasite čia > 

 

Raseinių rajono kultūtors centro informacija

 
 
Koldūnų šventė - televizijos ekranuose

Paskelbta 2017 06 19

LRT TELEVIZIJOJE transliuojamos laidos "Gimtoji žemė" kūrybinė grupė birželio 3 d. svečiavosi koldūnų šventėje.

Atvykę svečiai ne tik filmavo šventės akimirkas, bet kalbino renginio organizatorius bei partnerius. Raseinių rajono savivaldybės meras A. Gricius kalbėdamas apie šventę Viduklėje, LRT TELEVIZIJOS žiūrovus, pakvietė ir į artimiausius vasaros renginius Raseinių rajone (Molavėnų piliakalnių komplekse) - Jonines ir spektaklį, skirtą Liepos 6 d. minėjimui.  

Laidos transliacija  vyko birželio 18 d. Nemačiusiems laidos, įrašą galima peržiūrėti čia >

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 
 
Tradicinė šventė „Po senolių pastoge“ vyko Kaulakiuose

Paskelbta 2017 06 13

Birželio 11 d.  šventė „Po senolių pastoge“ vyko  pirmą kartą po atviru dangumi. Šventėje dalyvavo apie 250 atlikėjų. Džiugu, kad Raseinių krašte yra tiek daug žmonių, mylinčių ir puoselėjančių dainą, šokį, muziką. Ši šventė, tai ne tik galimybė žiūrovams išvysti viso Raseinių rajono mėgėjų meno kolektyvų pasirodymus, bet ir patiems atlikėjams susitikti, pabendrauti, pasibūti bendrystės apsuptyje. Esame gražus, dainingas kraštas, todėl svarbu tai suvokti ir šią vertybę saugoti bei puoselėti.

 

Čia rasite Raseinių rajono kultūro centro informacijos rėmėjų nuotraukas ir video iš renginio Kaulakiuose.

plačiau
 
Ugionių festivalis prasidėjo mažojoje Šveicarijoje

Paskelbta 2017 06 08

Vasarišką, birželio 4 d., sekmadienį Ugionių menų festivalis trečią kartą sukvietė turiningo laisvalaikio gurmanus į Betygalos kraštovaizdžio draustinį. Į Ugionių atlaidus XX a. pradžioje susirinkdavo nuo penkių iki dešimties tūkstančių maldininkų. Pakelėje nusidriekusios automobilių eilės rodė, kad ypatinga, šventa vieta, priėmusi ir meninius projektus pamažu atgyja ir vėl jaukinasi savo lankytojus.

plačiau
 
Kviečiame į PREMJERĄ

Paskelbta 2017 06 06

Spektaklio anonsą kūrė: RaseiniaiTV komanda ir Arūnas Kazlauskas

 
 
Raseinių rajono kultūros centras turi naują vadovą

Paskelbta 2017 06 02

Nuo birželio 1 d. Raseinių rajono kultūros centro direktoriaus pareigas pradėjo eiti Inga Šatkauskienė, pakeitusi, metus laikinai ėjusį direktoriaus pareigas, Justą Dargevičių.

Į Raseinių rajono  kultūros centro meno galeriją naujosios vadovės atvyko pasveikinti Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė kartu su Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausia specialiste Daiva Burinskyte. Kultūros centro darbuotojai įteikdami gėles linkėjo ramiai eiti į priekį nebijant naujų iššūkių, išlikti tokiu pat kūrybingu žmogumi, kaip bičių motinėlei burti kolektyvą į vieną šeimyną (bendruomenę) ir išmintingai ją valdyti.

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 
 
Justinas - Tarptautinio piešinių konkurso diplomantas

Paskelbta 2017 06 01

Tarptautinis vaikų piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ vyksta 26-erius metus. Šiame konkurse dalyvavo ir 7 Raseinių kultūros centro dailės studijos mokiniai. Sėkmė nusišypsojo vienuolikmečiui Justinui Mižutavičiui. Jis kompetentingos vertinimo komisijos sprendimu savo amžiaus grupėje pripažintas diplomantu. Jaunuosius menininkus į ankstyvosios kūrybos kelią kaip visuomet lydėjo jų auklėtojos ir mokytojai. Geriausių piešinių paroda šiemet eksponuojama Panevėžio miesto Dailės galerijoje. Čia vyko ir diplomų įteikimo šventė. 

plačiau
 
Liubertavo folkloro ansamblio "Rokičianka" atlikėjai susipažino su Raseinių kraštu

Paskelbta 2017 06 01

Tarptautinio folkloro festivalio ,,Aš padainūsiu dainų dainelę“ svečių kolektyvas iš Lenkijos  ,,Rokiczanka“  š. m. gegužės 26 dieną vyko į pažintinę - edukacinę kelionę po Raseinių kraštą maršrutu: Nemakščiai – Molavėnai – Šiluva –Lyduvėnai.

plačiau
 
Garso architektūros seminaras

Paskelbta 2017 05 31

Gegužės 25-osios pavakarę Atviroje jaunimo erdvėje Raseiniuose įvyko kiek neįprastas renginys – garso meno seminaras. Apie garso architektūros seminaro rimtumą galima buvo suprasti jau įžengus į AJE salę – tiek garso aparatūros ir įvairiausių priedėlių dar neteko matyti. Šitoje laidų raizgalynėje gali susigaudyti tik patyręs garso inžinierius.

plačiau
 
Respublikinė vokalinių ansamblių šventė „Dainuoju Lietuvai”

Paskelbta 2017 05 25

Gegužės 20 dieną, 13 valandą  Raseinių kultūros centro Plikiuose, vyko respublikinė vokalinių ansamblių šventė „Dainuoju Lietuvai“. Šventėje dalyvavo devyni kolektyvai iš miestų ir rajonų: Alytaus, Širvintų, Kiauklių (Širvintų raj.), Šaukoto (Radviliškio raj.), Vilkijos (Kauno raj.), Viduklės (Raseinių raj.), Sujainių (Raseinių raj.), Paliepių (Raseinių raj.), Plikių (Raseinių raj.).

plačiau
 
Mišraus choro "Šatrija" balsai skambėjo Tarptautiniame chorų festivalyje

Paskelbta 2017 05 24

Gegužės 20 dieną mišrus choras ,,Šatrija" pirmą kartą dalyvavo Jonavoje vykusiame tarptautiniame chorų festivalyje ,,Šviesa amžinoji dainos“. Tai jubiliejinis, dešimtasis festivalis, sukvietęs apie penkis šimtus dalyvių, tarp kurių buvo svečiai iš Gruzijos, Vengrijos ir Latvijos.

plačiau
 
Šventė „Po senolių pastoge" išsikelia į Kaulakius

Paskelbta 2017 05 22

Birželio 11 d. tradicinė, rajoninė liaudies dainininkų, muzikantų, pasakorių, šokėjų, folkloro ansamblių šventė „Po senolių pastoge“ šiais metais šurmuliuos aštuonioliktą kartą. Ankščiau renginys, vykdavęs Raseinių rajono kultūros centre, šį kartą visus kviečia į Kaulakius - sporto ir poilsio erdvę po atviru dangumi. 

Dalyviai ir žiūrovai galės pasigėrėti nuo šlaito atsiveriančia Liolių tvenkinio ir kaimo gyvenvietės panorama, pasivaikščioti 0,5 km ilgio „Sveikatingumo ir žvalumo" taku, kurį puošia tautodailininko Jono Dzvėgos  skulptūros, pasėdėti ir pailsėti  ant atsineštų pledų po didžiaisiais beržais kartu su savo giminaičiais, draugais, kaimynais ir vaikais. Šventės metu organizuojama ekskursija su arkliuko tempiama bričkute  po išpuoselėtą gyvenvietę.

 

plačiau
 
Respublikinio piešinių konkurso laureatai

Paskelbta 2017 05 19

Sėkmingiausiai respublikiniame vaikų ir moksleivių piešinių  konkurse „Lietuvos architektūros perlai“ pasirodė dailės studijos jaunieji kūrėjai – Justinas Mižutavičius ir Vanesa Gudžiūnaitė. 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   sekantis