Naujienos
Šeimos popietė Paliepiuose

Paskelbta 2018 05 28

Gegužės 19 d. Raseinių rajono kultūros centre Paliepiuose vyko popietė skirta Šeimos dienai paminėti. Ta proga pas mus atvyko Klausučių kultūros centro suaugusiųjų dramos ratelis „Klampynė“ (režisierė Vilma Baltutienė) su spektakliu „Lietuvaitės“. Šis spektaklis abejingų nepaliko! Aktoriai buvo palydėti gausiais plojimais, o žiūrovai išsiskirstė pakilios nuotaikos ir su šypsenomis veiduose!

 

plačiau
 
Šeimų šventė 2018

Paskelbta 2018 05 25

Gegužės 19-os šeštadienio vakare, nuo 18 val. iki pat sekmadienio ryto šv. Mišių, Raseinių bažnyčioje vyko Sekminių vigilija su Švč. Sakramento Adoracija. Visą vakarą ir naktį galėjome ateiti ir pasikalbėti su Viešpačiu, pasimelsti asmeniškai ar bendroje maldoje su kitais, prašėme Šventosios Dvasios malonių ir dovanų. Vigilijos pradžioje vyko bendras Raseinių ir Šiluvos parapijų šlovinimas ir skaitymai.

plačiau
 
Projektas ,,Susikirtimai" Raseiniuose

Paskelbta 2018 05 24

Gegužės 18 dieną Atviroje jaunimo erdvėje ir Meno mokyklos salėje vyko Vilniaus Kirtimų kultūros centro projekto „Susikirtimai“ renginiai. Juose pristatytas įspūdingas ir neaprėpiamas garsų pasaulis – nuo miesto triukšmo, kurio mes jau net nebegirdime, iki puikios akustinės muzikos koncerto ir šiuolaikinės elektroninės muzikos skambesio.

 

plačiau
 
Laimėjimas respublikiniame konkurse „Šiuolaikinė Madona“

Paskelbta 2018 05 21

Motinos dienai paminėti Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras suorganizavo respublikinį  vaikų kūrybinių darbų konkursą „Šiuolaikinė Madona“. Šiame konkurse dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai. Geriausiai šiame konkurse sekėsi septynmetei Agnieškai Aukštakytei. Jai buvo paskirta III vieta 7-10 metų amžiaus grupėje. Agnieška jau yra apdovanota diplomais respublikiniuose piešinių konkursuose „Architektūros perlai“, „Lietuvos paukščiai“, „Apšerkšniję mūsų žiemos“, „Rudens peizažas“, „Angelo žinia“. Padėkomis buvo apdovanotos ir Andrėja Žickytė bei Astrėja Vaitkevičiūtė.

plačiau
 
Motinos diena Gruzdiškėje

Paskelbta 2018 05 17

Gegužės 5 d., Motinos dienos šventės Gruzdiškėje metu, skambėjo Linos Urniežiūtės ir Gvido Vasiliausko dainos, Gražinos Šimkevičienės ir Aistės Vasiliauskaitės skaitomos įvairių autorių eilės. Buvo parodyta Gruzdiškės meno mėgėjų kolektyvo spektaklio premjera ,,Ženteliai".

plačiau
 
Šeimų šventė – turnyras „Kasdien mes augam didesni“ Gervinėje

Paskelbta 2018 05 15

Saulėtą gegužės 12-osios rytą, prie Gervinės kaimo bendruomenės namų, vėl atsirado naujų spalvų, dekoracijų, o šeštadienio popietę - smagaus juoko, muzikinių garsų, išradingumo ir pasipuošusių gyventojų. Nuo pačio mažiausio... vos 2 savaičių iki vyresnių Gervinės gyventojų. Čia susirinko visi, čia vyko labai graži šeimų šventė – turnyras „Kasdien vis augam didesni“.

plačiau
 
Motinos diena Sujainiuose

Paskelbta 2018 05 14

Pirmasis gegužės sekmadienis skirtas vienai iš prasmingiausių metų švenčių – Motinos dienai. Šiluma, ramybė, užuovėja, rūpestis, kantrybė, švelnumas... Tai tik keletas žodžių, apibūdinančių artimiausius mums žmones – Mamas. Nėra pasaulyje gilesnės ir tyresnės versmės už Motinos meilę. Ačiū Jums, mielosios, už tai, kad esate mums ramybės uostu, leidžiančiu pailsėti nuo gyvenimo audrų...

plačiau
 
Renginys ,,Tokie kaip žvaigždės" Betygaloje

Paskelbta 2018 05 10

Į Raseinių rajono kultūros centro Betygaloje organizuojamą renginį „Tokie kaip žvaigždės“ kasmet susirenka vis daugiau meno mylėtojų - renginys tampa vis populiaresnis. Tai džiugina organizatorius ir dalyvius. Š. m. balandžio 27 d. įvykusi šventė sukvietė gausų būrį  atlikėjų iš Raseinių, Ariogalos, Čekiškės, Paliepių, Berteškių, Žaiginio, Kaulakių ir Betygalos, kurie dainavo, šoko, grojo, deklamavo eiles. Teigiamos emocijos liejosi per kraštus. Daina keitė šokį, poezija – dainą.

plačiau
 
Motinos diena Plikiuose

Paskelbta 2018 05 09

Su pirmais pavasario žiedais, su šiluma padvelkusiais saulės spinduliais atkeliavo gražiausia šventė Motinos diena. Mama – koks paprastas ir taurus šis žodis, koks artimas ir mielas. Š.m. gegužės 5 dieną 14 val. Raseinių rajono  kultūros  centre Plikiuose, vyko renginys  „Tau, mama“. Renginio metu skambėjo vaikų kūrybinės grupės ,,Lašeliukai“ patys gražiausi eilėraščiai, dainos mamos ir močiutėms. Dainas dovanojo Raseinių rajono kultūros centro Berteškiuose mėgėjų meno kolektyvo vadovė Jolita Pužaitienė su dukra Erika. Renginio metu vaikai įteikė savo mamoms ir močiutėms savo rankomis pagamintas dovanėles.

 

 

plačiau
 
Motinos diena Kalnujuose

Paskelbta 2018 05 09

Kalnujų seniūnijoje nuvilnijo  šventiniai koncertai. Šeštadienio vakarą mamos, močiutės ir promočiutės sugužėjo Į Kalnujų seniūnijos salę. Skambėjo eiles apie neišsenkančią motinos meilę, šilumą ir paguodą, kurią šios dalina savo vaikams. Pačias gražiausias dainas skyrė liaudiškos muzikos kapela ,,Smilga‘‘ (vad. Kajetonas Bačkutis), o sekmadienio rytą žmonių šurmulio prisipildė Šv. Viktoro bažnyčia. Jautriausias sielos stygas virpino VDU Muzikos akademijos profesorė Sabina Martinaitytė ir jos studentai: tarptautinių konkursų lauretai  Rapolas Baranauskas, Gabrielė Kuzmickaitė, Monika Pleškytė, Gabrielė Skromanaitė, pianistė - profesorė Audronė Eitmanavičiūtė. Grožėjomės Genės Augustienės siuvinėtais darbais.

plačiau
 
Motinos diena Milašaičiuose

Paskelbta 2018 05 09

Š. m. gegužės 5 dieną Milašaičių Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos bažnyčioje vyko renginys skirtas Motinos dienai paminėti „Tau, Mamyte, skamba dainos!“. Renginio metu gražiausios eilės buvo skiriamos pačiam brangiausiam žmogui – Mamai. Taip pat skambėjo gražiausios dainos, kurias atliko Milašaičių moterų vokalinis ansamblis (vad. J. Pužaitienė) bei svečiai iš Kauno valstybinio muzikinio teatro: solistai I. Kažemėkaitė ir R. Baranauskas.

plačiau
 
Poezijos kūrybinės dirbtuvės

Paskelbta 2018 05 07

Gegužės 4 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje įvyko antrasis šių metų  projekto „Prabylančios miesto erdvės“ renginys – poezijos kūrybinės dirbtuvės. Šią neformalią kūrybos sesiją vedė dramaturgas, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Valiukas kartu su teatro,  kino aktore Valda Bičkute.

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas ,,Muilo gamyba ir piešimas ant vandens“ Plikiuose

Paskelbta 2018 05 02

Balandžio 26 dieną Raseinių rajono kultūros centras Plikiuose sukvietė visus vaikučius ir jaunimą į edukacinį užsiėmimą ,,Muilo gamyba ir piešimas ant vandens“. Užsiėmimo metu dalyviai susipažino su muilo gaminimu, bei  išmoko kaip maišyti ir derinti spalvas. Už mokymus ir turiningai praleistą laiką esame dėkingi Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorei Linai Andriulienei.

plačiau
 
,,Jurginių” šventė ir garbingas ,,Dubysos” jubiliejus

Paskelbta 2018 04 24

Sugrįžus pavasariui į mūsų žemę, sugrįžo ir ,,Jurginės“ į Raseinių kraštą. Keletą metų pakeliavusios po Žemaitiją, sukvietusios muzikos mylėtojus jau į XXVII –ąją respublikinę liaudiškos muzikos kapelų šventę. Šįkart šventė dviguba, ,,Jurginių“ metu buvo švenčiamas ir Raseinių rajono kultūros centro kaimiškos muzikos kapelos ,,Dubysa“ garbingas 50 metų veiklos jubiliejus. Šventė neatsitiktinai vyko Šiluvos gimnazijoje, tai vienas iš Šiluvos – mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginių programos dalių.

 

plačiau
 
Sėkmė respublikiniame konkurse „Lietuvos paukščiai 2018“

Paskelbta 2018 04 23

Šiemet ir vėl buvo organizuotas respublikinis pradinių klasių piešinių ir nuotraukų konkursas „Lietuvos paukščiai 2018“ . Konkurso organizatoriai kvietė vaikus domėtis Lietuvos paukščiais, pažvelgti į juos menininkų akimis. Šiais metais konkurso organizatoriai sulaukė per 350 vaikų piešinių ir 50 nuotraukų iš visos Lietuvos. Tarp laimingųjų yra ir trys Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinės: Astrėja Vaitkevičiūtė, Medėja Vaitkevičiūtė ir Agnieška Aukštakytė. Astrėja Vaitkevičiūtė pripažinta geriausia pirmų klasių grupėje. Ji ir vėl laimėjo I vietą. Medėja Vatkevičiūtė užėmė II vietą. Agnieškai Aukštakytei įteikta padėka už kūrybiškumą.

plačiau
 
Raseinių džiazas

Paskelbta 2018 04 23

Pagaliau prasidėjo jau ketvirtasis „Urban Art“ festivalis, kurį Raseiniuose įgyvendina Raseinių rajono kultūros centras. Šiais metais renginys prasidėjo balandžio 12 d. puikiu grupės „Brave Noises“ koncertu Raseinių autobusų stotyje. Šiemet projektas bus dar įdomesnis ir įspūdingesnis, bus daug netikėtų ir įdomių įvykių. Sekite informaciją portale www.raseiniukulturoscentras.lt ir fb paskyroje „Prabylančios miesto erdvės“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

plačiau
 
Padėkos žodžiai Raseinių rajono Kultūros darbuotojams

Paskelbta 2018 04 17

Minint Tarptautinę Kultūros darbuotojų dieną (balandžio 15 d.) į bendrą susibūrimą profesinės dienos proga Atviros Jaunimo Erdvės salėje susirinko gausus būrys Raseinių rajono Kultūros darbuotojų. Visiems susirinkusiems sveikinimo ir gilios padėkos žodžius tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius ir mero pavaduotoja Gitana Rašimienė. Linksma koncertine programa Kultūros darbuotojus pasveikino Raseinių meno mokyklos kolektyvas.

plačiau
 
Kultūros diena chorui ,,ŠATRIJA” - ypatinga diena!

Paskelbta 2018 04 17

Raseinių rajono kultūros centro mišriam chorui ,,ŠATRIJA” balandžio 15 – oji  ypatinga diena! Simboliška, kad Kultūros dieną vykusi chorų atranka į 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“, atnešė tiek džiaugsmo chorui. Respublikinė komisija, išklausiusi atliekamus kūrinius, liko ne tik patenkinta kolektyvo pasirengimu ir pakvietė atvykti į tradicinę Lietuvos dainų šventę, bet ir ,,pakėlė“ choro prieš metus įgytą II-ąją kategoriją – į I-ąją - pačią aukščiausią kategoriją. Mums tai buvo didžiulė staigmena. Esame laimingi iki mėnulio ir dar toliau!

plačiau
 
Vydūno metų projektas. Premjera jau spalio mėnesį

Paskelbta 2018 04 16

2018 metais minime filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storosto) 150-ties metų gimimo sukaktį. Šie metai Lietuvoje pažymimi jubiliejui skirtais renginiais. Raseinių rajono kultūros centras Vydūno metų  programai  parengė projektą, kuris primins  mažiau visuomenei žinomą šios iškilios asmenybės literatūrinį palikimą.  Vienos iš jo romantinių dramų – „Lietuvos pasakėlė“,  išleistos Tilžėje 1913 metais  pagrindu,  bus kuriamas muzikinis spektaklis.

plačiau
 
Atvelykio šventė Nemakščiuose

Paskelbta 2018 04 11

Margas, spalvingas, tradicijomis ir papročiais apipintas Šv. Velykų laikas. Pavasarį kviečianti, gyvybę ir derlingumą skatinanti šventė – Velykos – mūsų kalendorinių švenčių rate trunka ilgiausiai, prasidėjusi Verbų sekmadieniu, užbaigiama Atvelykiu. Atvelykis, Vaikų Velykėlės, Mažosios Velykėlės švenčiamos taip pat linksmai ir gyvybingai, kaip ir Velykos. Šeimininkės vėl dažo kiaušinius, kepa pyragus, vaikai daužo ir ridena margučius. Puoselėjant senąsias Velykų šventės tradicijas Nemakščiuose buvo surengta Atvelykio šventė.

 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   sekantis