Naujienos
Berteškių moterų vokalinis ansamblis „Lelija“ respublikinėje kaimo šventėje Batėgaloje

Paskelbta 2019 07 19

Liepos 12 d. puikiu oru ir gera nuotaika prasidėjo Respublikinė kaimo šventė Batėgaloje „Ant vasaros sparnų“. Be kitų mėgėjų meno kolektyvų Batėgalos kaimo slėnį užliejo ir RRKC Berteškiuose moterų vokalinio ansamblio „Lelija“ (vadovė Jolita Pužaitienė) moterų balsai. Batėgalos universalus daugiafunkcis centras džiaugiasi ir nuoširdžiai dėkoja geranoriškiems, paramą suteikusiems mūsų šventės draugams, rėmėjams, be kurių respublikinė kaimo šventė Batėgaloje „Ant vasaros sparnų“ nebūtų  tokia nuostabi.

plačiau
 
„Tautiškos giesmės“ melodija skambėjo ir Plikiuose

Paskelbta 2019 07 16

Liepos 6-oji Lietuvos Valstybės ir Mindaugo Karūnavimo diena, visų lietuvių širdys plakė vienu ritmu, o lūpose skambėjo „Tautiškos giesmės“ melodija, kurią jungė visas pasaulis. RRKC Plikiuose kvietė visus daryti tai drauge ir kartu 21 val. sugiedoti „Tautišką giesmę“. Ilgai dar tą vakarą niekas nenorėjo eiti namo, dalijosi prisiminimais, dainavo dainas.

 

 

 

 

 

plačiau
 
Vaikų vasara Pašaltuonyje

Paskelbta 2019 07 16

Jau devinti metai Pašaltuonio krašte organizuojama vaikų vasaros stovykla „Šaltuonos vaikai“. Tai įvairiausias veiklas ir įvairaus amžiaus vaikų grupes apjungianti stovykla. Stovyklautojų amžius nuo 3 iki 15 metų. Kiekvienas stovyklą lankantis vaikas turi galimybę pasirinkti savo mėgstamą užsiėmimą, nes visa veikla suskirstyta teminėmis dienomis: kūrybos, sporto, turizmo, kulinarijos, šokių, žaidimų ir kt. Džiaugiamės, kad nežiūrint „kaimų tuštėjimo meto“, savo krašte dar sulaukiame gražaus būrio vaikų, kuriems gera būti drauge, bendrauti, kurti, žaisti. Šios stovyklos organizatoriai yra RRKC Pašaltuonyje ir bendruomenė „Šaltuona“.

plačiau
 
„Nemakščių vyrai“ Juodaičių bendruomenės vasaros šventėje „Vasaros žiedai“

Paskelbta 2019 07 16

RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela  „Nemakščių vyrai“ (vad. Juozapas Juščius) liepos 13 d. koncertavo, kelių dešimtmečių tradicijas turinčioje, Juodaičių bendruomenės vasaros šventėje „Vasaros žiedai“.  Publika negailėjo aplodismentų atlikėjams ir noriai dainavo kartu. Reginio vedėjai Birutė ir Gintautas kapelos muzikantams palinkėjo kūrybinio polėkio, sėkmingų koncertų ir dar ne kartą sugrįžti į Juodaičius.

 

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas „Piešimas ant akmenėlių" Plikiuose

Paskelbta 2019 07 12

Birželio 11 d. 13 val. RRKC Plikiuose vyko edukacinis užsiėmimas  „Piešimas ant akmenėlių", kurį vedė „Menai  ir monai" dailės dėstytoja Jurga Bulotienė. Visiems užsiėmimas patiko ir suteikė daug teigiamų emocijų. Prieš pradedant darbą reikėjo sugalvoti norą, jį užrašyti ant popieriaus, o paskui  perkelti  savo mintis, svajones ant akmenėlio. Tikėtina, kad sugalvotas noras išsipildys. Dėkojame dailės dėstytojai  ir lauksime norų išsipildymo.

 

plačiau
 
Iškyla „Čia aš gyvenu“, skirta vietovardžių metams atminti

Paskelbta 2019 07 16

Liepos 2 d. Pašešuvio kaimo bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro „Šešuvėlė“ vaikai su mamytėmis keliavo po Žalpių kraštą. Nuvykus į Žalpių kraštotyros muziejų iškylos dalyvius maloniai sutiko jo vadovė Alina Žalandauskienė. Ji papasakojo apie šį kraštą, čia gimusius ir kurį laiką gyvenusius garsius žmones: Je­ro­ni­mą ir Ka­zi­mie­rą Ra­lius bei Jo­ną Ga­ra­le­vi­čių. Po ekskursijos muziejuje visus pakvietė į edukacinę programą „Pamoka tarpukario pradžios mokykloje“.

 

 

 

plačiau
 
Liepos 6- oji Kalnujų kapelai

Paskelbta 2019 07 10

Liepos 6 –oji Kalnujų liaudiškai kapelai „Kalnuja“ pati įspūdingiausia per gyvavimo laiką. Teko didžiulė laimė sudalyvauti net dviejuose įspūdingiausiose šventėse. Viena iš jų Joniškio liaudiškų kapelijų festivalyje „Graja“. Kalnujiškiai  linksmai  įsiliejo į šventišką šurmulį. Prisikimšę pilvus plovo „kad šonai braškėjo“ vakarop atvykome į Pikelių bendruomenės miestelio šventę (Mažeikių r.). Pakoncertavę ir sugiedoję tautinę giesmę, pasistiprinę, jau sutemus pasukome link Raseinių.

plačiau
 
Valstybės diena Raseinių krašte

Paskelbta 2019 07 10

Jau nuo 2005 metų liepos 6 d. Molavėnų piliakalnių komplekse vyksta įvairūs meno projektai. Per tuos metus Molavėnų piliakalnių kompleksą aplankė Kauno valstybinis choras, vadovas Petras Bingelis, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius, solistai Evelina Sašenko ir Jeronimas Milius. Eilę metų žiūrovus džiugino režisieriaus, aktoriaus Vytauto Rumšo istorinių spektaklių pastatymai. Šią Valstybės dienos šventę vainikavo Baltijos baleto teatro dramos ir šokio spektaklis Just. Marcinkevičiaus „Mindaugas“, režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė.

plačiau
 
Liepos 4 dieną vykome į susitikimą su Nacionaline ekspedicija Ariogaloje

Paskelbta 2019 07 08

Liepos 4 dieną vykome į susitikimą su Nacionaline ekspedicija Ariogaloje. Gera ir smagu buvo pabendrauti su nuostabiais žmonėmis. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad „Gynėvės" bendruomenė, Plikių moterų vokalinis ansamblis (vadovas V.Štilpa), „Gynėvės" šokių kolektyvas (vadovė L.Liaskauskienė), Vida Ročkienė (ekspedicijos sutiktuvėms pagamino puikią girą ir sūrį), savo idėjomis, darbais, dainomis prisidėjo, kad šis susitikimas būtų gražesnis ir paliktų daug gerų įspūdžių.

plačiau
 
Šiluvos kolektyvo išvyka į Kaulakius

Paskelbta 2019 07 08

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje ansamblis „Šilo aidai“ birželio 9 d. dalyvavo Respublikinėje liaudies dainininkų, muzikantų, pasakorių, folkloro ansamblių šventėje „Po senolių pastoge 2019“ Kaulakiuose.

plačiau
 
VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENĄ ŠVĘSKIME KARTU

Liepos 6 d. 21.00 val.

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos šventė

Dramos ir šokio spektaklis „Mindaugas“ (pagal Justino Marcinkevičiaus poemą)

Molavėnų piliakalnių komplekse, Nemakščių sen., Raseinių r.

 

Režisierė ir choreografė - Marija Simona Šimulynaitė

 

Autobusas į Molavėnų piliakalnių kompleksą iš Raseinių autobusų stoties išvyksta 20.00 val.

plačiau
 
Šiluviškiai Joninėms susibūrė bendram darbui

Paskelbta 2019 07 04

Joninės Šiluvoje prasidėjo nuo miestelyje gyvenančių Jonų ir Janinų pasveikinimo. Pasikinkę arklį į brikelį vykome į varduvininkų namus bei kvietėme į Joninių šventę. Joninių šventė Šiluvoje vyko popiežiaus Jono Pauliaus II –jo nusileidimo aikštėje. Šventės pagrindinis organizatorius VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“, o RRKC Šiluvoje, seniūnija bei komunalinio ūkio padalinys – partneriai. Visos įstaigos įsipareigojo atlikti tam tikrus darbus.

plačiau
 
Joninių šventė „Lai atsiskleidžia paparčio žiedas“ Girkalnyje

Paskelbta 2019 07 03

Birželio 21 d. Girkalnyje įvyko Janinų, Janių, Jonų pagerbimo šventė „Lai atsiskleidžia paparčio žiedas“. Šventėje koncertavo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka” (vad. Petras Pojavis), Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos Paupio daugiafunkcio centro ir Paupio kaimų bendruomenės mišrus ansamblis „Svaja” (vad. Gerda Lapinskaitė), RRKC Girkalnyje liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ (vad. Sigita Vaitiekūnienė). Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis. Visą vakarą šauniai koncertavo muzikantas Arūnas.

plačiau
 
„Joninės Kaulakiuose“

Paskelbta 2019 07 03

Birželio 21 d. Raseinių rajono Pagojukų seniūnijoje Kaulakių vasaros estradoje įvyko Janinų, Janių, Jonų pagerbimo šventė – „Joninės Kaulakiuose”. Šventėje koncertavo RRKC Ariogaloje liaudiškos muzikos kapela „Šaltinėlis“ (vad. Jonas Urbonas), RRKC Katauskiuose tautinių ir moterų šokių kolektyvai „Atgaiva“ (vad. Laura Balserienė), RRKC Sujainiuose moterų šokių kolektyvas „Banga“ (vad. Laura Balserienė), RRKC Sujainiuose mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ (vad. Ligita Matelienė), RRKC Kaulakiuose mėgėjų meno kolektyvai (vad.Valdas Paulauskas). Skambėjo aidėjo dainos, linksmai sukosi šokėjai.

plačiau
 
Šventė Plikiuose

Paskelbta 2019 07 02

2019 m. birželio 28 - 29 dienomis Raseinių rajono kultūros centras Plikiuose ir kaimo bendruomenė „Gynėvė" suorganizavo tradicinę kaimo šventę „Vasara 2019“. Ši šventė buvo ypatinga tuo, kad ji buvo švenčiama jau dvidešimtą kartą, o Plikių liaudiškų šokių kolektyvas „Gynėvė“ (vad. Laura Liaskauskienė) minėjo savo kūrybinės veiklos 10 metų jubiliejinę šventę. 

plačiau
 
Žaiginio vyrų ansamblio išvyka į Lenkelius

Paskelbta 2019 07 01

Žaiginio dainų ir šokių kolektyvo „Sandrava“ vyrų ansamblis birželio 29 d. dalyvavo Lenkelių kaimo bendruomenės 15 metų sukakties jubiliejinėje šventėje.

plačiau
 
Lyduvėnų moterų ansamblis Šv. Petro ir Povilo atlaiduose

Paskelbta 2019 06 30

Šv. Petro ir Povilo atlaiduose Lyduvėnuose pasirodė Lyduvėnų moterų ansamblis su daina „Jaunystė".

 

plačiau
 
Tarptautiniame piešinių konkurse - trys diplomantės

Paskelbta 2019 06 28

Panevėžio gamtos mokykla 28 kartą organizavo tarptautinį piešinių konkursą „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“, skatinantį vaikus ir jaunimą pažinti gamtą, ugdytis aplinkosaugines kompetencijas, meninius – kūrybinius gebėjimus. Šiais metais konkursui pristatyti 1768 kūrybiniai darbai iš Lietuvos ir 12 užsienio šalių. Laureatų darbai  buvo eksponuojami Gamtos mokyklos „Žaliojoje galerijoje“. Geriausiai konkurse pasirodė trys dailės studijos mažosios menininkės: Astrėja Vaitkevičiūtė (9 m.), Augustė Bulotaitė (9 m.) ir Ineta Šimkutė (9 m.). Jos už savo kūrinius buvo apdovanotos konkurso „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ laureato diplomais.

plačiau
 
Šiluvos tautinių šokių kolektyvas „Aušrinė“ Pakražančio Joninių šventėje

Paskelbta 2019 06 28

Birželio 24 dieną Pakražančio seniūnijos gyventojai tradiciškai susibūrė į Joninių šventę „Suspindo krištolo rasa laukų žolynai“. Dar prieš šventės pradžią Pakražančio seniūnijos jaunimas susirinko kupoliauti bei pinti vainikus. Šiais metais Joninių šventė prasidėjo ypatingai. Pakražančio Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje buvo minimi ne tik Šv. Jono atlaidai, bet vyko ir Sutvirtinimo sakramentas.

plačiau
 
Nemakščių šokėjos Čekiškėje

Paskelbta 2019 06 28

Nuvilnijo Joninių šventė „Vasara jau nubarstė“ Čekiškėje. Pačioje gražiausioje vasaros šventėje nuotaikingi ir elegantiški RRKC Nemakščiuose šokėjų šokiai sužavėjo ne vieną žiūrovą ir sulaukė gausių plojimų. 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   sekantis