Naujienos
Tyla „išvemta“ laike

Paskelbta 2017 08 23

Rugpjūčio 18 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje buvo atidaryta Raseinių rajono kultūros centro scenografės Renatos Lauraitytės antroji personalinė dailės darbų paroda. Į atidarymą atvykę artimieji, svečiai ir kolegos menininkei negailėjo gražių žodžių ir palinkėjimų ateičiai kūryboje. 

Kai kurie svečiai savo įžvalgas apie parodos atidarymą atsiuntė mums laiške. Kuo ir dalinamės.

plačiau
 
Vyks trečiasis „Prabylančių miesto erdvių“ projektas

Paskelbta 2017 08 11

Rugpjūčio pabaigoje startuos jau trečiasis Raseinių kultūros centro projektas „Prabylančios miesto erdvės“, kitaip dar vadinamas Urban Art Raseiniai. Šie pavadinimai apibūdina pačią projekto esmę – tai yra  įvairiausių šiuolaikinio meno žanrų pristatymas netradicinėse miesto erdvėse.

 

Ar ši trumpalaikė meno injekcija kaip nors pagerins Raseinių kultūrinę savijautą? Į šį klausimą tikriausiai negalėtų atsakyti ir geriausias socialinės antropologijos ekspertas... Gal atsakykime kiekvienas sau, žiūrėdami į dailės kūrinį ar besiklausydami muzikos... Pasaulis yra tik mūsų vidinės būsenos atspindys.

Kviečiame susipažinti su programa ir aktyviai dalyvauti.

plačiau
 
XVI-asis folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“ Baisogaloje

Paskelbta 2017 08 08

Artėjant vasaros pabaigai rugpjūčio 6 d. Radviliškio rajono Baisogalos dvare įvyko folkloro sambūris, kuriame dalyvavo ir Raseinių rajono kultūros centro folklorinis ansamblis „Degulė“.

plačiau
 
Geriausiųjų dešimtuke - Astrėja Vaitkevičiūtė

Paskelbta 2017 07 31

Valstybės atkūrimo 100-metį pasitinkant, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija organizavo vaikų piešinių konkursą „Mano Lietuva“. Buvo gauta beveik 700 piešinių iš visos Lietuvos ir keli iš užsienio. Šiame konkurse dalyvavo ir Raseinių kultūros centro dailės studijos mokiniai su savo piešiniais.

Sėkmė nusišypsojo septynmetei Astrėjai Vaitkevičiūtei. Ji savo amžiaus grupėje pateko į geriausiųjų dešimtuką. 

plačiau
 
Pirmasis muzikinės dramos kūrimo etapas

Paskelbta 2017 07 31

Pavasarį patvirtintas Raseinių rajono Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio renginių planas.  Ši programa apima ne tik 2018-uosius metus, kada vyks pagrindiniai šventės paminėjimo renginiai, tęstiniai  projektai bus įgyvendinami iki 2020-ųjų metų pabaigos.

Raseinių rajono kultūros centras taip pat pat pristatė ambicingą renginių, skirtų šiai datai, planą. Vienas iš tokių kultūrinių įvykių, ko gero pirmą kartą įgyvendinamas mūsų rajone – šiuolaikinės muzikinės dramos lietuvių mitologijos tema sukūrimas. 

plačiau
 
Renatos Lauraitytės kūrybos darbų parodos atidarymas

Paskelbta 2017 07 26

Neišsenkantį kūrybos potencialą turinti mūsų scenografė Renata Lauraitytė subtiliomis, originaliomis, netikėtomis, drąsiomis idėjomis, neatsiejamą indėlį įneša į Raseinių kultūros centro renginių sėkmę. Tačiau meniškos sielos žmogus ir laisvalaikiu yra nepaleidžiamas kūrybinių minčių, kurios  taip pat materializuojasi. 

Rugpjūčio 18 d. 17 val. vyks menininkės Renatos Lauraitytės kūrybos darbų parodos atidarymas Raseinių krašto istorijos muziejuje. Maloniai kviečiame.

plačiau
 
Kiekvieną ketvirtadienį Maironio parke skambės "Lietuva brangi"

Paskelbta 2017 07 25

Laukiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio ir minint mūsų krašto poeto, tautos laisvės šauklio, Maironio 155-ąsias gimimo metines, nuo rugpjūčio 3 d. Raseinių miesto Maironio parke prasidės akcija – kiekvieną ketvirtadienį iki spalio 5 d. prie Maironio paminklo 19 val. 18 min. gyvai bus giedamas kūrinys  „Lietuva brangi".

Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras „Šatrija" kviečia Raseinių krašto žmones aktyviai prisidėti prie šios idėjos ir kartu giedoti antruoju tautos himnu tituluojamą „Lietuva brangi“, sukurtą pagal Maironio žodžius. 

plačiau
 
Nuskambėjo didžioji Sujainių vasaros šventė

Paskelbta 2017 07 13

Liepos 9 d. vyko V-oji Respublikinė šlagerių šventė "Skinsiu radoną rožę" prie Sujainių tvenkinio. 

Nuotraukomis, renginio video reportažu ir koncerto video medžiaga dalinasi mūsų informacijos rėmėjai.

plačiau
 
Molavėnuose, liepos 6-ąją, nuaidėjo du himnai

Paskelbta 2017 07 11

Raseinių krašto žmonės ir svečiai, neįbauginti tą dieną siautėjusio lietaus, gausiai rinkosi į Molavėnų piliaklanių kompleksą švęsti Valstybės dienos, didžiuotis savo šlovinga istorija. Šventė prasidėjo Lietuvos himnu, kuris vienu metu, vienu balsu skambėjo visame pasaulyje mūsų tėvynainių lūpose, o šiemet, minint piliakalnių metus, ir nuo šimto Lietuvos piliakalnių.

plačiau
 
Baidarių lenktynės

Paskelbta 2017 06 28

Suburkite komandą ir registruokitės

iki rugpjūčio 15 d.

RASEINIŲ MERO TAUREI LAIMĖTI.

 

plačiau
 
Pirmasis SLAM poezijos turnyras Raseiniuose

Paskelbta 2017 06 28

Šių metų projekto „Prabylančios miesto erdvės“, dar kitaip vadinamo „Urban Art Raseiniai“ programa pagal tradiciją vėl pasiūlys keletą naujų kultūrinių įvykių.

Rugpjūčio 25-osios vėlyvą popietę įvyks pirmosios Raseinių istorijoje slam poezijos varžybos. 

Registracija el. pašto adresu idejuupe@gmail.com iki rugpjūčio 15 d.
Anksčiau užsiregistravusieji turės privilegijų.

plačiau
 
Mišrus choras "Šatrija" vyko į vaizdingąjį Seredžių

Paskelbta 2017 06 26

Birželio 24 d. Seredžiuje įvyko Stasio Šimkaus chorų festivalis „Kur bakūžė samanota...“. Raseinių kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ vyko į renginį pasipuošę tautiniais rūbais, išmokę festivalio dainų repertuarą, nepamiršdami vežtis su savimi gerą nuotaiką ir nuoširdžias šypsenas.

plačiau
 
Joninių laužai degė Molavėnų piliakalnių komplekse

Paskelbta 2017 06 26

Vasarą, kai gamta būna pačiame savo jėgų žydėjime, švenčiame gražiausią, paslaptingiausią vasarvidžio šventę. Praėjusį penktadienį, birželio 23 d., Raseinių krašto žmonės ir svečiai pirmą kartą turėjo ypatingą progą Jonines švęsti tikros gamtos apsuptyje, viename iš įspūdingiausių Raseinių rajono turtų - Molavėnų piliakalnių komplekse, Nemakščių seniūnijoje.

plačiau
 
„Mylėk savo artimą“ – pjesė pasiekusi žiūrovų širdis

Paskelbta 2017 06 22

Birželio 14 d. vakarą Raseinių rajono kultūros centre įvyko spektaklio "Mylėk savo artimą" premjera.

Talentingiems Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ aktoriams puikiai pavyko perkelti žiūrovus į liūdną praeitį, pajausti ore tvyrančią baimę ir skausmą. Visos kūrybinės grupės nuoširdus darbas bei subtilios, originalios scenografės Renatos Lauraitytės idėjos įnešė neatsiejamą indėlį į spektaklio sėkmę. 

Nuo ašarų spindinčios žiūrovų akys, tylūs susižavėjimo šnabždesiai ir ilgai netilusios ovacijos – įrodymas, kad pagrindinė spektaklio idėja buvo perduota ir palietė kiekvieną, tą vakarą buvusį salėje.

plačiau
 
Birželio 23 d. į Joninių šventę keliaukime autobusu nemokamai!

Paskelbta 2017 06 21

Žiūrovams suteikiama galimybė į Joninių šventę autobusu nuvykti ir parvykti nemokamai.

Šventė vyks Raseinių r. sav., Nemakščių sen., Molavėnų piliakalnių komplekse.

Išvykimas - 16 val. iš naujosios Raseinių autobusų stoties.

Grįžimas - po renginio, apie 24 val. iš Molavėnų piliakalnių komplekso.

 

Visą renginio informaciją/programą rasite čia > 

 

Raseinių rajono kultūtors centro informacija

 
 
Koldūnų šventė - televizijos ekranuose

Paskelbta 2017 06 19

LRT TELEVIZIJOJE transliuojamos laidos "Gimtoji žemė" kūrybinė grupė birželio 3 d. svečiavosi koldūnų šventėje.

Atvykę svečiai ne tik filmavo šventės akimirkas, bet kalbino renginio organizatorius bei partnerius. Raseinių rajono savivaldybės meras A. Gricius kalbėdamas apie šventę Viduklėje, LRT TELEVIZIJOS žiūrovus, pakvietė ir į artimiausius vasaros renginius Raseinių rajone (Molavėnų piliakalnių komplekse) - Jonines ir spektaklį, skirtą Liepos 6 d. minėjimui.  

Laidos transliacija  vyko birželio 18 d. Nemačiusiems laidos, įrašą galima peržiūrėti čia >

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 
 
Tradicinė šventė „Po senolių pastoge“ vyko Kaulakiuose

Paskelbta 2017 06 13

Birželio 11 d.  šventė „Po senolių pastoge“ vyko  pirmą kartą po atviru dangumi. Šventėje dalyvavo apie 250 atlikėjų. Džiugu, kad Raseinių krašte yra tiek daug žmonių, mylinčių ir puoselėjančių dainą, šokį, muziką. Ši šventė, tai ne tik galimybė žiūrovams išvysti viso Raseinių rajono mėgėjų meno kolektyvų pasirodymus, bet ir patiems atlikėjams susitikti, pabendrauti, pasibūti bendrystės apsuptyje. Esame gražus, dainingas kraštas, todėl svarbu tai suvokti ir šią vertybę saugoti bei puoselėti.

 

Čia rasite Raseinių rajono kultūro centro informacijos rėmėjų nuotraukas ir video iš renginio Kaulakiuose.

plačiau
 
Ugionių festivalis prasidėjo mažojoje Šveicarijoje

Paskelbta 2017 06 08

Vasarišką, birželio 4 d., sekmadienį Ugionių menų festivalis trečią kartą sukvietė turiningo laisvalaikio gurmanus į Betygalos kraštovaizdžio draustinį. Į Ugionių atlaidus XX a. pradžioje susirinkdavo nuo penkių iki dešimties tūkstančių maldininkų. Pakelėje nusidriekusios automobilių eilės rodė, kad ypatinga, šventa vieta, priėmusi ir meninius projektus pamažu atgyja ir vėl jaukinasi savo lankytojus.

plačiau
 
Kviečiame į PREMJERĄ

Paskelbta 2017 06 06

Spektaklio anonsą kūrė: RaseiniaiTV komanda ir Arūnas Kazlauskas

 
 
Raseinių rajono kultūros centras turi naują vadovą

Paskelbta 2017 06 02

Nuo birželio 1 d. Raseinių rajono kultūros centro direktoriaus pareigas pradėjo eiti Inga Šatkauskienė, pakeitusi, metus laikinai ėjusį direktoriaus pareigas, Justą Dargevičių.

Į Raseinių rajono  kultūros centro meno galeriją naujosios vadovės atvyko pasveikinti Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė kartu su Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausia specialiste Daiva Burinskyte. Kultūros centro darbuotojai įteikdami gėles linkėjo ramiai eiti į priekį nebijant naujų iššūkių, išlikti tokiu pat kūrybingu žmogumi, kaip bičių motinėlei burti kolektyvą į vieną šeimyną (bendruomenę) ir išmintingai ją valdyti.

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   sekantis