Naujienos
Popietė „Žvakutės spindesy“ Plikiuose


Paskelbta 2018 12 11

Gruodžio 9 dieną Raseinių kultūros centre Plikiuose vyko adventinė popietė „Žvakutės spindesy“. Liaudies kalendoriuje teigiama, kad Adventas - rimties, susikaupimo, fizinio ir dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga. Tai  laikas įžiebti šviesą savo sieloje ir padėti kitam tą šviesą įžiebti savyje.

 

Prasmingi posmai ir žvakučių šviesa sklido iš popietę pradėjusių mažųjų artistų– Raseinių rajono kultūros centro Plikiuose vaikų kūrybinės grupės „Lašeliukai“ (vadovė A.Ročkienė) ir renginio vedėjos bendruomenės pirmininkės Vilmos Šegždienės skaitomų posmų. Švelniai, sakraliai skambančių kanklių muziką dovanojo Ariogalos muzikos mokyklos „Lyrika“ kanklių specialybės mokinės Goda Jakštytė ir Gabija Mockutė (mokytoja R.Jurkienė). Buvome sužavėti žinomų bei dar negirdėtų bardo Naglio Mačėno iš Jurbarko rajono Veliuonos atliekamų dainuojamosios poezijos kūrinių. Raseinių rajono kultūros centro Plikiuose moterų vokalinio ansamblio (vadovas V.Štilpa) dainos kvietė pajusti širdyje šv. Kalėdų džiaugsmo laukimo stebuklą...

 

Šis Advento sekmadienis subūrė bendruomenės narius, leido pasijusti didelio kolektyvo dalimi, padėkoti vieni kitiems už tai, kad padeda atrasti bendrystę, pabūti šiltai, jaukiai prie bendro stalo, pasivaišinti ir pabendrauti. Taip ir norisi, kad didžiojo laukimo metą, kiekvieno - mažo, jauno, seno – širdyse dygtų atjautos, gėrio sėklos, šildytų artimųjų rankos, visų namuose skleistųsi ramybė ir šiluma. 

 

Teksto autorė:

Kaimo bendruomenės ,,Gynėvė“ tarybos narė Laimutė Litvinskienė

Teksto nuotraukų autorė Vilma Šegždienė.