Naujienos
Ramonuose žiba Kalėdinė eglutė


Paskelbta 2018 12 18

Gruodžio 16-os popietę Ramonų kaimo bendruomenės vaikučius su tėveliais ir seneliais pasitiko renginio vedančiosios - Snieguolė (Odeta Žemaitienė) ir Nykštukė (Raseinių rajono kultūros centro Ramonuose kultūrinių renginių organizatorė Inga Vasiliauskienė). Visiems norėjosi susitikti su Kalėdų Seneliu ir jo palydovu Zuikučiu. Bet pasirodė, kad dar nebaigta puošti eglutė. Greitai ir nuotaikingai visi ėmė kabinti žaisliukus ant eglutės, o užbaigus - bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė ją įžiebė. Vaikučiai džiaugėsi, kad dabar tikrai Kalėdų Senelis nepravažiuos pro šalį. Kad neprailgtų belaukiant, vedančiosios organizavo šeimoms bendrus žaidimus, o bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė pravedė saugaus eismo projektą „Būk saugus kelyje žiemos metu“. Vaikučiams buvo išdalintos knygutės apie saugų eismą ir šviesą atspindintys atšvaitai.

 

Atvykęs Kalėdų Senelis (Irmantas) su Zuikučiu (Onute) buvo dosnūs ir visus vaikučius apdovanojo dovanėlėmis, o jiems išvykus, prasidėjo Adventinė popietė, kurią įspūdingai vedė Gruzdiškės kaimo kapelos  „Žara“ (vadovė Regina Petrauskienė). Buvo išmokta pinti Adventinį vainiką, sužinota, ką reiškia keturios žvakės, kaip vadinasi kiekviena Kalėdų laukimo savaitė, kokie liaudiški papročiai, minamos įvairios mįslės. Savo giesmėmis ir dainomis sužavėjo Raseinių rajono kultūros centro Gruzdiškėje vokalinis ansamblis „Aušrinė“ (vadovė Jolita Pužaitienė). Niekas neliko abejingas Gruzdiškės kapelos „Žara“ ir  Raseinių „Bočiai“ dainoms.

 

Renginyje buvo pagerbti 2018 metų jubiliatai, apdovanoti aktyviausi dalyviai, užbaigtas Eismo saugomo projektas. Aktyviausiems, įteikti prizai, padovanota saugaus eismo liemenės ir krepšeliai. Visi vaišinosi Nykštukės Ingos kibinais su sultiniu, sumuštiniais ir kitais gardumynais, kuriuos patiekė šeimininkės Genutė Adomavičienė ir Danutė Jurkienė.

Popietė užsibaigė Raseinių rajono kultūros centro Ramonų vokalinio ansamblio (vadovas Vytautas Kasparavičius) pasirodymu. Atliekat dainą „Palinkėki gerų Kalėdų“ visa salė sutartinai traukė „gerų Kalėdų ir tau linkėsiu, linkėsiu iš širdies“, o snieguolė Odeta kiekvienam popietės dalyviui, kaip palinkėjimą, įteikė po bičių vaško kalėdinę žvakutę.

 

Teksto autorius:

Ramonų bendruomenės narys Ferdinandas Raudonius

Teksto nuotraukos I.Vasiliauskienės