Naujienos
Šventė „Po senolių pastoge" išsikelia į Kaulakius


Paskelbta 2017 05 22

Birželio 11 d. tradicinė, rajoninė liaudies dainininkų, muzikantų, pasakorių, šokėjų, folkloro ansamblių šventė „Po senolių pastoge“ šiais metais šurmuliuos aštuonioliktą kartą. Ankščiau renginys, vykdavęs Raseinių rajono kultūros centre, šį kartą visus kviečia į Kaulakius - sporto ir poilsio erdvę po atviru dangumi. 

 

Anot šventės organizatorių, atvykusiems norisi suteikti daugiau laisvės pojūčio, įtraukti netradicinių dalyvių, kurie džiugintų ir mažuosius žiūrovus. Bus galima pamatyti putpelių, ėriukų, arkliukų (Raseinių hipodromo gyventojų), apsilankyti bendruomenių kiemeliuose, įvairiais kvapais vilios kulinarinio paveldo patiekalai, o Kelmės kultūros centro amatų studijos vadovė  Irena Arlauskienė su atvykusiais pasidalins savo žiniomis ir pamokys rišti tautines lėles.

Koncertinėje programoje pasirodys geriausi Raseinių rajono mėgėjų meno kolektyvai. Dalyviai ir žiūrovai galės pasigėrėti nuo šlaito atsiveriančia Liolingos tvenkinio ir kaimo gyvenvietės panorama, pasivaikščioti 0,5 km ilgio „Sveikatingumo ir žvalumo" taku, kurį puošia tautodailininko Jono Dzvėgos  skulptūros, pasėdėti ir pailsėti  ant atsineštų pledų po didžiaisiais beržais kartu su savo giminaičiais, draugais, kaimynais ir vaikais. Šventės metu organizuojama ekskursija su arkliuko tempiama bričkute  po išpuoselėtą gyvenvietę.

 

Dėka ten gyvenančių darbščių kaimo gyventojų Kaulakiai nuo 2006 m. tris metus iš eilės buvo apdovanoti I vieta aplinkos tvarkymo konkurse, 2010 m. net 20 sodybų pasipuošė prizinėmis lentomis - „Pavyzdingai tvarkoma sodyba“.

Kelionės metu ne tik aplankysite gražiausias sodybas, bet ir pamatysite  daugiau medžio drožinių, kurių autorius yra Raimondas Dapkus.

 

Dienos renginį vainikuos visas kartas vienijanti vakaruška su garsiąja liaudiškos muzikos kapela „Sadūnai". 

Iki greito susitikimo, mieli raseiniškiai, Kaulakiuose birželio 11 d. 14 val. šventėje "Po senolių pastoge".

 

 

Monika Vaznonė, Raseinių rajono kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė