Naujienos
Angelų plazdėjimas Šiluvoje


Paskelbta 2017 12 11

Keturioliktus metus iš eilės Raseinių rajono Šiluvos gimnazijoje organizuojamas respublikinis vaikų/mokinių kūrybinių darbų konkursas „Angelo žinia“. Jo – iniciatoriai Šiluvos gimnazijos dailės mokytojai - Rima ir Algirdas Bingeliai. Kūrybinio konkurso idėja – ugdyti vaikų meninius įgūdžius, kūrybiškumą, domėjimąsi krikščioniškąja kultūra, įprasminant tradicinių švenčių džiaugsmą.

 

Į konkursą atkeliavo jaunieji menininkai ir jų pedagogai iš daugelio šalies rajonų. Visus dalyvius šiltai pasveikino Šiluvos klebonas Erastas Murauskas. Jis papasakojo apie angelo misiją. Visą salę užliejo muzikos garsais ir ramiomis dainomis Šiluvos mokiniai. Šiame konkurse dalyvavo ir du Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai, kurie pristatė savo kūrybinius darbus. Kiekvienas jų savaip atskleidė angelo siųstą žinią. Kol mokinių atvežti piešiniai buvo vertinami kompetentingos komisijos, visi dalyviai buvo pakviesti užsiimti kūryba. Konkurso metu buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės mokiniams ir mokytojams. Vaikai išbandė monotipijos techniką. Malonu pastebėti, kad konkursui ir kūrybinėse dirbtuvėse sukurti mokinių kūrybiniai darbai buvo labai įdomūs, atskleidžiantys vaikų individualumą. Lydintys mokytojai dalyvavo seminare, kur susipažino su keramikos dekoravimo technikomis. Po kūrybinių dirbtuvių visi dalyviai sugrįžo į salę išklausyti vertinimo komisijos. Abiems Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniams ir vėl šypsojos sėkmė.

 

Vienuolikamečiui Tadui Ambrozaičiui ir aštuonmetei Andrėjai Žickytei buvo įteiktos padėkos už kūrybiškus piešinius ir dovanėlės. Tai tikrai svarus įvertinimas respublikiniame konkurse. Norisi tikėti, kad mokiniai sėkmės ir džiaugsmo kūryboje tikrai nepritrūks, o atrasti originalų braižą padės juos globojantis angelas.

 

 

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė