Naujienos
Kapela “Dubysa” Telšiuose


Paskelbta 2017 11 30

Lapkričio 24 d. Telšių Žemaitės teatre vyko 29-oji  „Jurgelio valsas“ šventė. Šiais metais ji buvo ypatinga, nes skirta 95 – osioms kompozitoriaus, smuikininko, dirigento, kultūros ir meno veikėjo Jurgio Gaižausko gimimo metinėms paminėti. Šventėje kartu su kolektyvais iš Gargždų kultūros centro Dauparų skyriaus kaimo kapela „Šešios bačkos“ (vad. Ramūnas Čaras), Telšių r. Degaičių kaimiškos muzikos kapela „Grįžolė” (vad. Bronislovas Gaižauskas), Mažeikių r. Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Virventa“ (vad. Rimantas Mikalauskas), Telšių r. Žarėnų kultūros centro kaimiška kapela „Žara“ (vad. Vidas Petrauskas), Kretingos r. kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“ (vad. Pranas Razmus) dalyvavo ir Raseinių rajono kultūros centro kapelos „Dubysa“ (vad. G. Grigalis) dainininkai,  muzikantai bei Raseinių Magdelė (Sandra Maslauskienė). Puikiai organizuotoje šventėje  susirinkusieji nestokojo  gerų emocijų. Mūsų krašto atlikėjai taip įsuko ir įtraukė į savo programą žiūrovus, kad nenoriai buvo išleisti iš scenos.  Raseinių Magdelės  paraginti visi plojo, lingavo, šoko, o Ingos Šatkauskienės ir Linos Urniežiūtės duetui atlikus dainą „Ateik pakrantėm“ jau visa salė stojo ir dainavo kartu.

 

Į Žemaitijos sostinę vyko atsinaujinęs kolektyvas. Šiuo metu kapela „Dubysa“ pasipildė naujais energingais, gabiais, muzikaliais nariais, tai Leonas Skarulskis, Kęstutis ir Modestas Kliknos, Kęstutis Stalauskas, Jonas Bajorinas, Antanas Ribokas ir kiti. Po koncerto raseiniškiai pasidžiaugė turėję galimybę pabendrauti su J. Gaižausko šeima. Meno vadovas G. Grigalis prasitarė, kad kapela „Dubysa“ ir J. Gaižausko šeimą siejo artimi ryšiai. Buvo prisiminta, jog prieš dvidešimt septynerius metus Jurgis Gaižauskas, kapela „Dubysa“ kartu su kitais Žemaitijos krašto kapelų  vadovais įsteigė šventę „Jurgines“, kuri kiekvienais metais, balandžio mėn., vyksta vis kitame rajone. Dabar ši šventė skirta kaimo kapelų Lietuvoje atgijimo pradininko Jurgio Gaižausko ir jo nuostabios žmonos Zoselės garbei. Šventėje geriausiai pasirodžiusi kapela laimi pereinamąjį prizą – Jurginių botagėlį ir teisę sekančiais metais, savo rajone, organizuoti žiūrovų pamėgtą renginį. Šiais metais „Jurginės“ vyko Kuršėnuose iš kurios raseiniškiai parsivežė šį simbolinį botagėlį ir garbę 2018-ais metais šventę organizuoti Raseiniuose.

 

Po sėkmingo pasirodymo kapela „Dubysa“ su dainomis ir puikia nuotaika grįžo namo, o lapkričio  26-ąją kolektyvo jau laukė kitas pasirodymas Ariogaloje....

 

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

Nuotr. Telšių kultūros centro