Naujienos
Konkurso „Už Raseinių ant Dubysos“ laureatės/2016

 


Šiemet jau 18 –ą kartą Dubysos regioninio parko direkcija pakvietė moksleivius ir suaugusius dalyvauti tradiciniame  rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“. Nuo 1998 m. rengiamas konkursas išsiplėtė tiek geografiniu, tiek žanro požiūriu. Konkurso tikslas - skatinti susidomėjimą gimtojo krašto istorija ir gamta, gražiausia vidurio Lietuvos upe – Dubysa. 

plačiau
 
Kūrybinių darbų konkurse - siekis perduoti angelo žinią/2016

 


Tryliktus metus iš eilės Raseinių rajono Šiluvos gimnazijoje organizuojamas respublikinis vaikų kūrybinių darbų konkursas „Angelo žinia“. Jo – iniciatoriai Šiluvos gimnazijos dailės mokytojai  - Rima ir Algirdas Bingeliai.

Į konkursą susirinko vaikai ir pedagogai iš daugelio šalies rajonų.

Šiame konkurse dalyvavo ir du Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai, kurie pristatė savo kūrybinius darbus. Kiekvienas jų savaip atskleidė angelo siųstą žinią.

plačiau
 
Muzikali ir jauki eglės įžiebimo šventė Raseiniuose/2016

Artėjant metams prie pabaigos ir pasitinkant gražiausias metų šventes, norėjome raseiniškius sukviesti į vieną būrį, kad pabūtume kartu, pasidžiaugtume vieni kitais ir įžiebtume Raseinių miesto šventinę eglę. Taip mes tarsi pranešėme žinią visiems, kad Raseinių miesto žmonės su didžiausiu džiaugsmu, ilgesiu, tikėjimu ir meile laukia artėjančių Šventų Kalėdų.

plačiau
 
Raseinių teatralai – festivalio „Atspindžiai“ diplomantai/2016

Praėjęs lapkričio mėnuo buvo dosnus Raseinių mėgėjų teatrui. Lapkričio 18, 19 ir 20 dienomis Kuršėnuose, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko XXIII Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ regioninis turas. 

plačiau
 
Dailės studijos sėkmė respublikiniame konkurse „PEIZAŽAS-RUDENS SPALVOS“/2016

Džiugu, kad vertinimo komisija atrinko ir Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos piešinius, kurie kartu su geriausiais respublikos mokinių peizažais buvo eksponuojami Vilniuje. Septynmetė Žemyna Bulotaitė už piešinį „Krenta lapai“ apdovanota I–os vietos diplomu savo amžiaus grupėje, o Justinas Mižutavičius už piešinį „Ruduo prie Dubysos“ – III- os vietos diplomu 11-12 metų amžiaus grupėje. Taip pat vertinimo komisija įteikė padėkas Astrėjai Vaitkevičiūtei, Monikai Maslauskaitei ir Medai Babonaitei už puikius piešinius. 

plačiau
 
Choras "Šatrija" koncertavo Ginkūnų dvare/2016

Spalio 22 d. Raseinių rajono kultūros centro choras „Šatrija“ pirmą kartą lankėsi Ginkūnų dvare (Šiaulių r.), kur vyko XIV-oji regioninė vokalinės muzikos šventė „Auksinis ruduo“. Nepabūgę darganoto ir niūraus rudens vakaro klausytojai rinkosi turiningai praleisti laiką ir pasiklausyti chorinės muzikos.

plačiau
 
Kviečiame siūlyti pretendentus prestižiniam apdovanojimui "AUKSINIS FENIKSAS" gauti/2016

Pretendentą bet kuriai nominacijai gali siūlyti šalies kultūros centrai, jų filialai, skyriai ar padaliniai, savivaldybių administracijos, įvairios asociacijos, nacionalinės institucijos, bendruomenės, meno mėgėjų kolektyvai, pavieniai fiziniai asmenys ir kiti.

Laisvos formos rekomendaciją su nurodytu nominacijos pavadinimu siųsti iki spalio 15 d.

plačiau
 
Rudens bendrystės sodas/2016

Rugsėjo 17 d. rytas aušo rudeniškai šaltas ir ramus. Patys pirmieji Raseinių miestą lengvu šurmuliu budino šventės organizatoriai, derindami paskutines renginio detales, mugės prekiautojai, keldami ant prekystalių paveldo statusu pažymėtas įvairias maisto gėrybes, medžio meistrai ir kiti tautodailės atstovai, dėliodami savo gaminius, seniūnijos, visuomeninės organizacijos, politinės partijos, išmoningai įsikurdamos kiemeliuose.

plačiau
 
KVIETIMAS/2016

Norintiems turiningai praleisti laisvalaikį ir aktyviau įsitraukti į kultūrinę veiklą KVIEČIAME prisijungti prie Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų prasidėjusio naujojo kūrybinio sezono.

plačiau
 
„Šatrijos“ choro koncertinės kelionės įspūdžiai iš Prahos/2016

„Daina sujungė mūsų širdis“, - taip pavasarį pavadino savo šešiasdešimtmečio renginį „Šatrijos“ mišraus choro daininkai. Tą mintį paliudijo koncertine kelione į tarptautinį sakralinės muzikos festivalį Prahoje liepos viduryje. 

plačiau
 
Vytautė - tarptautinio piešinių konkurso diplomantė/2016

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinė Vytautė Beinoriūtė buvo apdovanota diplomu už puikų piešinį  „Baltas arklys“. Dešimtmetei dailininkei teko konkuruoti savo amžiaus grupėje net su 600 dalyvių. Buvo atrinkti tik 37 geriausi piešiniai, tarp kurių yra ir Vytautės darbas.

plačiau
 
Tarptautiniame festivalyje teatralai nuskynė laurus/2016

 


Paskutinį gegužės savaitgalį Panevėžio rajone, Paįstrio miestelyje vyko Tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai - 2016“. Raseinių kultūros centro teatro grupė šiam festivaliui publikos vertinimui pateikė komediją „Keturiese vidurnaktį“ (režisierė Jolanta Šimaitienė).

Festivalio metu žiūrovai ir trupių aktoriai galėjo vertinti spektaklius balsavimu ir išrinkti geriausius vyro bei moters vaidmenis. Džiugu, kad abi nominacijas parsivežė mūsiškiai. Geriausiu aktoriumi pripažintas E. Juška, o geriausia aktore – I. Šatkauskienė.

 

plačiau
 
Jubiliejinis choro "Šatrija" koncertas „Daina sujungė mūsų širdis“/2016

Taip Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ pavadino kūrybinės veiklos 60 - mečio šventę. Tai buvo koncertas, kai dirigentas pagavo nešančią meno bangą, kai vadovavo ne tik choristams, bet ir žiūrovų emocijoms bei dainavimui. Tai buvo tikroji palaima – esančių scenoje dainininkų ir salės žiūrovų vienybės jausmas. 

plačiau
 
MEDA - respublikinio piešinių konkurso laureatė/2016

Gegužės 16 dieną Meda dalyvavo Vilniaus MSCB bibliotekoje „Saulutė“ , kur vyko trečiojo respublikinio vaikų ir moksleivių piešinių konkurso „Lietuvos architektūros perlai“ laureatų apdovanojimo renginys. Čia jai buvo įteiktas diplomas ir prizas. Laureatus, užėmusius I- ąsias vietas, apdovanojo savo įsteigtais prizais LR Seimo narys Šarūnas Gustainis.

plačiau
 
Tarptautinė muziejų naktis ir pasaulio žemaičiai/2016

Gegužės 21 d. nuo 18 val. Raseinių krašto istorijos muziejuje vyks šiai dienai skirti renginiai. Tai bus bendra kelių kultūros institucijų renginys – Raseinių rajono kultūros centras čia pristatys Pasaulio žemaičių dienų programą, atributiką ir suvenyrus.

Naktis muziejuje – puikus nuotykis mūsų pilkoje kasdienybėje. Tad praleiskime šias vėlyvas savaitgalio valandas kartu su puikia muzika, paslaugiais muziejaus darbuotojais, draugiškais vaiduokliais, tarsi vienoje didelėje šeimoje. Žinoma, gali atsitikti taip, kad renginio pabaigoje jau bus sunku atskirti, kur yra žmogus, šmėkla ar medinė šventojo skulptūra... Kaip tik tada ir atsiveria visiškai atviro, nevaržomo jokių kompleksų bendravimo (tarp žmonių?) galimybės.

plačiau
 
Raseinių rajono kultūros centro meno galerijoje nauja paroda/2016

Kviečiame aplankyti ir pasigrožėti Raseinių meno mokyklos dailės skyriaus mokinių kūrybos darbų paroda. Jos atidarymas gegužės 26 d. 15 val. 


Paroda veiks iki birželio 13 d.

plačiau
 
Dailės studijos mokiniai - plakatų konkurso diplomantai/2016

Gegužės 4 d. Raseinių švietimo centre buvo apdovanoti šalies moksleivių plakatų konkurso „Vanduo : vartok ir saugok !” rajoninio etapo nugalėtojai.

Konkurso pirmos vietos laureatu tapo dailės studijos jaunasis piešėjas Tadas Ambrozaitis, o antros vietos diplomante – Vytautė Beinoriūtė.

plačiau
 
Atidaryta Raseinių kultūros centro dailės mokinių kūrybos paroda/2016

Balandžio 29 d. meno galerijoje buvo atidaryta Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinių kūrybos paroda.

Parodoje savo darbus eksponuoja 20 dailės studijos lankytojų. Kūriniai atlikti įvairiomis technikomis. Pateikta įvairaus žanro darbų, atliktų ne tik ant popieriaus lakštų, bet drobės.

 

Raseinių rajono kultūros meno galerijoje paroda veiks iki gegužės 20 d.

plačiau
 
Astrėja Vaitkevičiūtė - respublikinio piešinių ir fotografijų konkurso "Lietuvos paukščiai 2016" laureatė

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai dalyvavo respublikiniame piešinių ir fotografijų konkurse „ Lietuvos paukščiai 2016“. Dalyvauti konkurse buvo kviečiami Lietuvos pradinio , priešmokyklinio  ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Konkurso tikslas – pasitelkiant įvairias piešimo technikas ir fotografijos meną atskleisti Lietuvos paukščių savitumą, išskirtinumą, ugdyti vaikų kūrybiškumą.

plačiau
 
Choras "Šatrija" svečiavosi Latvijoje/2016

Sustoję pavasario pakelėse sprogstantys beržai ir susimąstę kaštonai šeštadienį palydėjo Raseinių rajono kultūros centro mišraus choro „Šatrija“ dainininkus į gražią šventę Latvijoje. Čia Ogrės vaikų ir jaunimo centro pučiamųjų orkestras „Ciemupe“ šventė savo kūrybinės veiklos keturiasdešimt penkerių metų sukaktį. Nuotaikinga orkestro atliekama muzika, puikūs solistai-vokalistai. Smagu buvo koncerte dainuoti ir „Šatrijos“ choristams.


 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   sekantis