Naujienos
„Knygos teatras“ raseiniškiams dovanojo spektaklį „Pakalnučių metai“


Paskelbta 2017 11 24

Lapkričio 22 dieną, Raseiniuose pirmą kartą svečiavosi „Knygos teatras“, kuris pakvietė visus prisiminti Jurgos Ivanauskaitės kūrybą.  Renginio žiūrovai galėjo ne tik pasimėgauti profesionaliu teatru, bet ir patys tapti spektaklio dalimi.

„Knygos teatro“ spektaklis „Pakalnučių metai“, pastatytas pagal J. Ivanauskaitės noveles „Koncertas Nr. 1“, „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“ iš debiutinio rašytojos novelių rinkinio „Pakalnučių metai“ (1985). Spektaklyje stengiamasi perteikti knygoje jaučiamas emocijas, mintis, idėjas, potyrius, spalvas ir dar daugiau. Vidinės veikėjų dramos atskleidžiamos per melodiją, aromatą, spalvą ar lytėjimą. Kiekviena detalė, kaip ir rašytojos J. Ivanauskaitės kūryboje, čia tampa ypatingai svarbi. Spektaklio vaizdai nuolat persipina ir slenka per veikėjų tekstą, žaisdami bei kurdami neįprastas, vaizduotę žadinančias istorijas.

Spektakliui einant į pabaigą, teatro vadovė jį staiga nutraukė ir ant scenos pakvietė tris vyrus ir keturias moteris. Žiūrovams buvo išdalinti lapeliai su tekstais ir šie, gavus ženklą, turėjo juos perskaityti.  Taip, visai netikėtai, žiūrovai laikinai tapo aktoriais ir pabaigė likusią spektaklio dalį.

Mūsų kraštiečiams šis pirmasis „Knygos teatro“ apsilankymas tikrai įsimins ilgam, nes šį nuostabų reginį aktoriai nemokamai padovanojo Raseinių krašto neįgaliesiems ir vaikams iš Raseinių vaikų globos namų.

Raseinių rajono kultūros centro administracija nuoširdžiai dėkoja teatro vadovei Reditai Dominaitytei už nuoširdų bendradarbiavimą ir lietuviško žodžio puoselėjimą Raseinių krašto gyventojų širdyse.

 

Vilius Stankevičius, žurnalistas

Nuotr. V. Judicko

 

Daugiau nuotraukų iš spektaklio https://www.facebook.com/pg/Alio-Raseiniai