Naujienos
„Mylėk savo artimą“ – pjesė pasiekusi žiūrovų širdis


Birželio 14-ąją Lietuvoje vyko Gedulo ir vilties dienos minėjimo bei okupacijos ir genocido aukų pagerbimo renginiai. Minint 76-ąsias šių skaudžių įvykių metines Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ pakvietė į Karolinos Karpavičiūtės pjesės „Mylėk savo artimą“ premjerą.

 

„Mylėk savo artimą“ – tai pasakojimas apie vieną tamsiausių puslapių mūsų tautos istorijoje – žydų genocidą. Tiksliau, tai istorija apie paprastus žmones,  jų skausmą, silpnybes ir pagundas, suvaržytas ambicijas ir nutildytus žodžius. Talentingiems „Braižo“ aktoriams puikiai pavyko perkelti žiūrovus į liūdną praeitį, pajausti ore tvyrančią baimę ir skausmą. Visos kūrybinės grupės nuoširdus darbas bei subtilios, originalios scenografės Renatos Lauraitytės idėjos įnešė neatsiejamą indėlį į spektaklio sėkmę. Nuo ašarų spindinčios žiūrovų akys, tylūs susižavėjimo šnabždesiai ir ilgai netilusios ovacijos – įrodymas, kad pagrindinė spektaklio idėja buvo perduota ir palietė kiekvieną, tą vakarą buvusį salėje.

 

„Braižo“ režisierė Jolanta Šimaitienė po premjeros džiaugėsi pasiteisinusiais lūkesčiais ir atskleidė, kad mintis pastatyti Karolinos Karpavičiūtės pjesę kirbėjo jau seniai. „Tai buvo maža svajonė, kurią įgyvendinti padėjo talentinga Raseinių rajono kultūros centro aktorių komanda“, – sakė J.Šimaitienė.

 

 

Samanta Paulauskaitė iš "Alio, Raseiniai"

Nuotraukos A. Norkaus