Naujienos
Akimirkos iš RUDENS BENDRYSTĖS SODO šventės


Paskelbta 2017 09 22

Išeini į savo gimtąjį miestą ir širdis džiaugiasi. Gatvės pilnos žmonių, jaunų šeimų su vaikais, senjorų, tą dieną niekur neskubančių verslininkų, politikų, miesto svečių. Džiugios, lietuviams nelabai būdingos šypsenos, ore sklandantis bendrystės jausmas.

 

„Rudens bendrystės sodas“ – jau apie 20 metų organizuojama tradicinė rudens šventė Raseiniuose. Kuri kito, augo renginio lygis, mastas, kilo šventės organizavimo kertelė.

O kas ir kaip mums paruošia šią šventę, iškepa tarsi burnoje tirpstantį pyragą, kurio gali paragauti tik vieną kartą metuose?

 

Už padovanotą gražią šventę, ištransliuotą šiltą emociją reiktų dėkoti Raseinių kultūros centro režisieriams Laimutei Liauškienei ir Edgarui Juškai. Tik pradėjus apie tai kalbėti, abu režisieriai pirmiausiai mojuoja rankomis: „Ne, ne pavykusi šventė nėra mūsų nuopelnas, tai šimtų žmonių bendro darbo rezultatas“.

 

Formatas kito, tačiau esmė – ne

 

„Nuo pirmųjų rudens švenčių akcentas buvo kaimo seniūnijos, jų meno kolektyvai. Jos buvo ir yra šios šventės pagrindas. Vėliau pradėjo kurtis kaimo bendruomenės, kurios aktyviai prisijungė ir dalyvauja. Kiemeliuose grodavo muzikantai, buvo patiekiamos įvairios vaišės“, – pasakoja režisierė L. Liauškienė.

„Štai, kas pasikeitė, – šypsosi kitas „Rudens bendrystės sodas“ šventės režisierius E. Juška. – Baigiam išgyvendinti vaišių tradiciją. Pamenat, eidavo įvairios delegacijos, ragaudavo, vertindavo, po to skirdavo įvairias nominacijas. Šiandien mes norime, kad seniūnijos parodytų tai, kuo yra turtingos, ypatingos ir išskirtinės. Kaimo bendruomenės turi savo parduotuvėles, gamina žvakes, sūrius ir t. t. Yra ką parodyti ir kuo pasididžiuoti“.

Toliau kalbant apie Rudens šventės formą, režisieriai pasakoja, kad yra tradicija, kuri nekinta – tai noras suvienyti mus, Maironio krašto gyventojus. Tačiau yra dalykų, kurių atsisakoma. Jau kelintus metus nėra šventinės eisenos, kuria tarsi prasidėdavo renginys. Vieniems jos trūksta, tačiau nėra tokios taisyklės, kad ji būtina. Šventė tarsi gyva, kasmet ji įgauna kitų spalvų.

 

Dar vasarą kalbama apie rudens šventę

 

„Jau birželio mėnesį yra pradedamas derinti būsimo rudens šventės scenarijus, užsakinėjami populiarūs muzikantai, sudaromas planas“, – dėsto abu režisieriai L. Liauškienė ir E. Juška.

„Rudens bendrystės sodas“ kaip ir bet koks renginys turi savo kainą, realiai  išreikštą skaičiais. Tačiau, jeigu pradėtume skaičiuoti taip, kaip skaičiuoja didžioji Europos dalis, dar ir žmonių autorinio darbo valandinį užmokestį, gali būti, kad šventės sąmata padidėtų tris kartus.

„Yra dalykų, kurie nesuskaičiuojami. Žmogiški ištekliai, ar ne? Žiūrėkite kiek darbo įdeda seniūnijų žmonės, kaip išpuošti, išdailinti kiemeliai, kiek darbo, pastangų, kūrybos įdedama. Ir tik už nuoširdžią padėką“, – vienas kitą papildydami beria režisieriai. – Tų iniciatyvių žmonių dėka mes ir kuriame gražią, šviesią šventę, kuri jau pritraukia ir aplinkinių rajonų žmones. Nes šventė didelė, kokybiškai organizuojama“.

Ir daugelį metų planuojantys šventę režisieriai jau džiaugiasi, kad įvairios įstaigos, visuomeniniai judėjimai rodo inciatyvas, siūlo, įsilieja į rudens šventę su savomis idėjomis. Jau yra rėmėjų, kurie nuolat paremia šią šventę, nes tai jau jų įmonių reklama, skambanti tūkstantinei miniai.

 

Šventė apgalvota iki smulkiausių detalių

 

Žinoma, besimėgaudami rudenine muge, klausydami muzikos, ragaudami skanėstus apsipirkinėdami, nekreipiame dėmesio, kaip sudėliotas šventės planas. O jis režisierių apgalvotas iki smulkmenų ir taip, kad šeimos su vaikais atėjusios į renginį galėtų juo mėgautis. Netoli scenos buvo įrengti vaikų žaidimo kiemeliai, kad tėveliai stebėdami koncertą matytų ir savo vaikučius, kuriais tuo metu rūpinosi Meno mokyklos teatro „Svajoklis“ jaunieji aktoriai. Kada mažiesiems raseiniškiams metas pietų miego ir šeimos patraukia namo ilsėtis, koncertuoja vyresnio amžiaus publikai skirti atlikėjai. Pavakario metu vėl laukiamos jaunos šeimos, visi norintys ne tik paklausyti bet jau ir pašokti. Ir, žinoma, vėlyviausia dalis, skirta patiems ištvermingiausiems. Šventė apgalvota iki smulkiausių detalių ir dėmesys skirtas kiekvienam jos dalyviui.

 

Kai džiugina aplinkinių gerumas

 

„O žinote, kuo aš džiaugiuosi? Šventės metu nebuvo negražių incidentų, nelaimingų atsitikimų, girtų. Mūsų žmonės labai šaunūs“, – šypsosi režisierė L. Liauškienė.

Jai antrina kolega E. Juška: „Mes be reikalo taip apie save blogai galvojam. Patikėkit, net po renginio, kai kultūros centro darbuotojai nešioja visą atributiką, įrangą, suolus, paprašius praeivių pagalbos, atsakymas labai paprastas „žinoma“. Ar gi tai ne šaunu? Ar tuo neverta didžiuotis?“

Deja, bet tekste neįmanoma perteikti emocijos, kuria spinduliuoja abu režisieriai. Jų akyse daug atsidavimo, energijos ir noro, kad šventė, jos forma žmonėms patiktų. Kalboje kupina nuoširdaus džiaugsmo, kad šventė pavyko. Net oras tą dieną padėjo pasidžiaugti geru Raseinių rajono kultūros centro darbuotojų darbu, kūrybingais ir darbščiais seniūnijų žmonėmis, gražiu Raseinių miestu, jo gyventojais ir svečiais. Raseinių miesto šventė „Rudens bendrystės sodas“ įvyko ir pavyko, ar ne?

 

 

Tekstas iš www.raseiniunaujienos.lt

Teksto nuotraukos Sigito Gudaičio

 

 

Sugįžti į bet kurią šventę padeda užfiksuotos akimirkos. Mūsų rajono informacijos rėmėjai, parteneriai dirbo iš peties įamžindami RUDENS BENRYSTĖS SODĄ ir padovanodami daug įsimintinų akimirkų. Pamatykite jas.

 

Laikraščio "Alio, Raseiniai"

nuotraukos >

Raseinių rudens šventės finalas >

 

Portalo www.raseiniaitv.lt

nuotraukos >

konkursų Gražinkime savo aplinką, Metų ūkis nugalėtojų apdovanojimai >

tiesioginė transliacija po kiemelius >

 

video

 

Portalas www.manoraseiniai.lt

nuotraukos >

 

VšĮ Raseinių turizmo ir informacijos centras „Atrask Raseinius"

nuotraukos >

 

www.dayout.lt

Nuotraukos iš dviračių orientacinių varžybų ,,Raseiniai 2017" >