Naujienos
Maloni staigmena iš Jūrmalos


Paskelbta 2019 01 21

Praėjusiais metais dailės studijos mokiniai dalyvavo XVII tarptautiniame vizualiųjų menų konkurse „Aš gyvenu prie jūros“ Latvijoje (XVII  International competition of Vizual Art „I live by the sea“).

Konkurse dalyvavo 4651 dalyviai iš 29 šalių: Baltarusijos, Belgijos,  Bulgarijos, Estijos, Graikijos, Gruzijos, Indijos, Indonezijos, Ispanijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Rusijos, Serbijos, Singapūro, Slovėnijos, Suomijos, Ukrainos, Turkijos, Vokietijos ir kt. Daugiausia dalyvių buvo iš Latvijos (1831).

Šiame konkurse buvo galima dalyvauti keliose meno srityse: tapybos, grafikos, tekstilės, kompiuterinės grafikos. Buvo išdalinta: 4 pagrindiniai „Grand“ apdovanojimai, 21 aukso,  31 sidabro  ir 41 bronzos medaliai bei 218 padėkų.

Geriausiai tarptautinės vertinimo komisijos buvo įvertintas 12-etės dailės studijos lankytojos Medos Babonaitės tapybos darbas „Palangos tiltas“. Jaunoji menininkė tapo šio konkurso laureate. Jai buvo atsiųstas III vietos diplomas ir bronzos medalis. Iš šiame konkurse dalyvavusių Lietuvos mokinių Meda yra vienintelė, kuri gavo medalį tapybos kategorijoje.

Šiais metais iš Latvijos dar atkeliavo viena staigmena- 2019 metų kalendorius. Jame tarp dvylikos atrinktųjų jaunųjų menininkų kūrinių yra ir diplomantės Medos piešinys. Kalendoriuje yra sudėti vaikų iš Lenkijos, Baltarusijos, Kinijos, Latvijos, Rusijos, Rumunijos, Slovėnijos, Turkijos, Kazachstano darbai.

Medai dar kartą nusišypsojo sėkmė. Ji ne tik laimėjo tarptautiniame konkurse, bet ir jos kūrinys buvo atrinktas ir išspausdintas kalendoriuje, kurį galės vartyti kitų šalių vaikai, jų tėvai ir mokytojai.

 

Teksto ir nuotraukos autorė

Raseinių kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė