Naujienos
Mišrus choras "Šatrija" vyko į vaizdingąjį Seredžių


Paskelbta 2017 06 26

Birželio 24 d. Seredžiuje įvyko Stasio Šimkaus chorų festivalis „Kur bakūžė samanota...“, skirtas kompozitoriaus, chorvedžio, dirigento, pedagogo, pirmosios lietuvių Dainų šventės organizatoriaus Stasio Šimkaus 130-osioms gimimo metinėms paminėti. Raseinių kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ vyko į renginį pasipuošę tautiniais rūbais, išmokę festivalio dainų repertuarą, nepamiršdami vežtis su savimi gerą nuotaiką ir nuoširdžias šypsenas.

 

Vėsesnis oras ir protarpiais pasipilantis lietus nesugadino šventinės festivalio dalyvių nuotaikos. Stasio Šimkaus gimtinėje, Motiškių kaime, suskambo pirmoji kompozitoriaus daina, o parke prie jo vardu pavadintos mokyklos buvo atidengta liaudies meistro Algimanto Sakalausko medžio skulptūra, skirta šiems festivaliams įamžinti – smuiko raktas ir giedantys paukšteliai, simbolizuojantys jau aštuntą kartą vykstantį festivalį.

Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje chorinės dainos gerbėjai klausėsi jungtinio chorų kolektyvų „Lelija“ (Jurbarkas), „Vasara“ (Šiauliai), „Šaltinis“ (Šiaulių r.), „Šatrija“ (Raseiniai) bei solistų Sigutės Trimakaitės (Vilnius) ir Naglio Mačėno (Jurbarko r.) koncerto. Renginio metu skambėjusios dainos šildė sielą, žadino meilę tėvynei, pasididžiavimą savo tauta ir kilme.

 


Tekstas choristės Jolitos Puidokienės
Nuotraukos Linos Lukošiūtės