Naujienos
Molavėnuose, liepos 6-ąją, nuaidėjo du himnai


Paskelbta 2017 07 11

Liepos 6-ąją šventėme Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Kiekvienais metais primenanti, tai kas formavo mūsų likimą, kodėl mes esame laisvi, kodėl papildomas laisvadienis yra ne buitiniams darbams nudirbti, bet kas dar suvienija visą Lietuvą ir viso pasaulio lietuvius.

 

Raseinių krašto žmonės ir svečiai, neįbauginti tą dieną siautėjusio lietaus, gausiai rinkosi į Molavėnų piliaklanių kompleksą švęsti Valstybės dienos. Šventė prasidėjo Lietuvos himnu, kuris vienu metu, vienu balsu skambėjo visame pasaulyje mūsų tėvynainių lūpose, o šiemet, minint piliakalnių metus, ir nuo šimto Lietuvos piliakalnių.

Susirinkusius pasveikino  Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, LRS vicepirmininkas Arvydas Nekrošius, bei seimo narė Vida Ačienė. 

 

Šiais metais Pažaislio muzikos festivalis bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru, naujam gyvenimui prikėlė legendinę Juozo Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“. Ji buvo patikėta režisieriui Vytautui Rumšui, scenografei Virginijai Idzelytei-Dautartienei, šviesų dailininkui Karoliui Jukniui, choreografui Kiprui Chlebinskui, muziką pritaikiusiam kompozitoriui Antanui Kučinskui.
Naujasis talentingų aktorių ir kūrybinės grupės darbas pirmą kartą buvo parodytas liepos 2 d. Kauno pilyje, o liepos 6-ąją Molavėnuose.

 

Himnu Meilei pradėtas spektaklis žiūrovus nukėlė į istorinius įvykius ir per amžius neblėstančią vertybę - meilę didžiąją žmogaus ir pasaulio jėgą. Originaliai interpretuojama Žygimanto Augusto ir gražiosios Barboros Radvilaitės meilės istorija  vis dar žadina kiekvieno lietuvio tautinę savigarbą, primindama laikus, kai Lietuvos vardas skambėjo greta kitų įtakingų valstybių.

 

Pasibaigus spektakliui žiūrovai negailėjo plojimų aktoriams, visai kūrybinei komandai už profesionalų darbą, Raseinių rajono savivaldybei padovanojusiems dar vieną profesionalų meno renginį. Liepos 6 - osios šventė Molavėnuose jau turi ištikimą žiūrovą ne tik iš Raseinių, bet ir aplinkinių rajonų. Iš minios aidėję "bravo" ir "ačiū" nuskriejo per istoriją menančius piliakalnius, kurie lauks kiekvieno čia atklydusio pasisvečiuoti gamtos lopšyje.

 

Spektaklyje vaidino gerai jums žinomi aktoriai:

Toma Vaškevičiūtė (Barbora),
Dalia Storyk (Bona),
Marcelė Zikaraitė-Sirgedienė (Elžbieta),
Tadas Grynas (Žygimantas Augustas),
Regimantas Vilkaitis (Juokdarys),
Džiugas Siaurusaitis ir Remigijus Bučius (Juodasis ir Rudasis Radvilos),
Evaldas Jaras (Arkivyskupas Dzierkovskis),
Vytautas Rumšas jaunesnysis (Papagoda),
Saulius Siparis (Bajoras) ir kiti.

 

"Tegul meilė Lietuvos
Dega mūsų širdyse,
Vardan tos Lietuvos
Vienybė težydi!" (Vincas Kudirka)

 

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

Teksto nuotraukos A. Norkaus

 

 

Daugiau nuotraukų galite pamatyti:

"Alio, Raseiniai"  socialinėje facebook paskyroje

nuotraukos >

giedamas Lietuvos himnas >

 

www.manoraseiniai.lt

nuotraukos ir sveikinimai >

 

www.raseiniaitv.lt nufilmavo visą spektaklį