Naujienos
Tautosakininko Mečislovo Davainio-Silvestraičio 170- ųjų gimimo metinių minėjimas Kalnujuose

Paskelbta 2019 05 06

2019 metai Kalnujuose pažymėti reikšmingais jubiliejais. Sausio mėnesį minėjome žymaus kompozitoriaus Juozo Tallat – Kelpšos 130 ąsias gimimo metines, o balandžio mėnesį kartu su kultūros centru Kalnujuose šventėme žurnalisto, poeto, publicisto, tautosakininko, kultūrininko, knygnešio Mečislovo Davainio - Silvestraičio 170 –ąsias gimimo metines. Iš jo darbų, kūrybos ir savitumo idėjų sėmėsi poetai Marcelijus Martinaitis ir Irena Janina Survilaitė. Ne veltui renginio pavadinimui yra panaudotos jo poezijos kelios eilutės: „Nors kitur norėtų in karalius skirti, velyč tarp savųjų varguose numirti“.

plačiau
 
Dvi I vietos respublikiniame konkurse „Lietuvos paukščiai 2019“

Paskelbta 2019 05 06

Respublikinis vaikų piešinių ir nuotraukų konkursas „Lietuvos paukščiai 2019“ buvo organizuotas jau penktus metus. Kompetentingai komisijai teko ilgai paplušėti, kol atrinko geriausius kūrinius. Tarp laimingųjų yra ir dvi Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mažosios menininkės: Medėja Vaitkevičiūtė ir Emilija Savickaitė.

plačiau
 
Koncertas „Mama, tai Tu" Gėluvoje

Paskelbta 2019 05 06

Gegužės  3 d. Gėluvos kaimo bendruomenės namuose vyko koncertas „Mama, tai Tu", skirtas Motinos dienai paminėti. Savo gražiausias dainas mamoms ir visiems susirinkusiems dovanojo RRKC Gėluvoje moterų vokalinis ansamblis „Gėluvos gaida" ir mergaičių vokalinis ansamblis. 

 

plačiau
 
Vitalijos Katunskytės ir Aido Maniko koncertas Pramedžiavoje

Paskelbta 2019 05 06

2019-05-04 d., artėjant šviesiai šventei-Motinos dienai, pramedžiaviškiai pabuvojo atlikėjų Vitalijos Katunskytės ir Aido Maniko koncerte. Vieni atėjo pasisemti gerų emocijų, kiti pabendrauti, pasibūti su ne taip dažnai matytais kaimynais, treti - naujų įspūdžių, potyrių ieškantys. Gražu, kad šie atlikėjai turi ištikimų gerbėjų; į mūsų kaimelį atvyko iš tolimesnio Milašaičių kaimo keletas V.Katunskytės ir A.Maniko ištikimų žiūrovių. Pramedžiaviškiai šiltai padėkojo atlikėjams už koncertą bei įteikė puokštę gėlių Vitalijai Katunskytei jos vardo dienos proga.

plačiau
 
Nemakščių liaudiškos muzikos kapelos „Nemakščių vyrai“ Kražiuose

Paskelbta 2019 05 03

Balandžio 26 d. RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“ (vad. Juozapas Juščius) dalyvavo Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centro organizuotoje vokalinių ansamblių šventėje „Uždainuokim kaimynėliai“. Šis renginys vyksta jau antrus metus, šiemet nuotaikingas melodijas šventės žiūrovams dovanojo kolektyvai iš Viduklės, Nemakščių, Kaltinėnų, Šilalės, Užvenčio, Žagarės ir Kražių. 

plačiau
 
Antroji projekto „Susikirtimai” garso laboratorija Raseiniuose

Paskelbta 2019 05 02

Raseinių atviroje jaunimo erdvėje tęsiasi Vilniaus Kirtimų kultūros centro kūrybinių dirbtuvių ciklas. Pirmųjų garso dirbtuvių dalyviai savo rankomis galėjo pasigaminti ir išbandyti vėjo arfą. Gegužės 6 d. 18:00 val. vyks kūrybinės muzikos sintezatoriaus dirbtuvės su Vytautu Juozėnu. Tai bus puiki galimybė susipažinti su analoginiais garso sintezatoriais, pagrindiniais elektronikos komponentais bei elektroninių schemų kūryba.

plačiau
 
Raseinių dekanato Šeimų šventė „Pasaulio taika prasideda šeimoje"

Gegužės 11 d. ir 12 d. 12.00 val.

Raseinių dekanato Šeimų šventė „Pasaulio taika prasideda šeimoje"

Raseinių bažnyčios šventoriuje, Maironio parke

plačiau
 
Kalnujiškių išvyka į Saločius

Paskelbta 2019 04 30

Balandžio 27 d. RRKC Kalnujuose kaimo kapela „Kalnuja“ dalyvavo tarptautiniame kapelų festivalyje Saločiuose „Pakol jauni esma“. Jėgas teko išbandyti su Ignalinos kultūros ir sporto centro kapela ,,Ringė“, Latvijos lietuvių bendruomenės liaudiškos muzikos kapela „Grytela“, Jono Gasparėno kapela ir naująja Saločių kapela. Tai didžiulė patirtis, kultūriniai mainai, naujos pažintys.

 

plačiau
 
Vokalinio ansamblio „Vijūnė“ išvyka į Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centrą

Paskelbta 2019 04 30

Balandžio 26 dieną Kelmės r. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre praūžė jau antri metai rengiama vokalinių ansamblių šventė „Uždainuokim, kaimynėliai“. Šiemet šventėje dalyvavo ir RRKC Viduklėje moterų vokalinis ansamblis „Vijūnė“, vadovaujamas Ligitos Matelienės. Renginys netruko prabėgti, o salėje netilo plojimai kolektyvams iš Kaltinėnų, Šilalės, Užvenčio, Žagarės, Kražių ir Nemakščių (RRKC).

 

plačiau
 
Pripažintas geriausiu regioninės šventės „Pavasario spalvos 2019“ vokaliniu ansambliu

Paskelbta 2019 04 30

Balandžio 26-os dienos popietę Raseinių rajono kultūros centro Paliepiuose moterų vokalinis ansamblis ir moterų vokalinis duetas dalyvavo Jonavos savivaldybės kultūros centro filialo, Čičinų kultūros centro regioninėje vokalinių ansamblių šventėje – konkurse „Pavasario spalvos 2019". Šiame konkurse dalyvavo kolektyvai iš Širvintų, Anykščių, Jonavos ir Raseinių rajono. Norime pasidžiaugti, kad komisijos sprendimu RRKC Paliepiuose moterų vokalinis ansamblis pripažintas geriausiu regioninės šventės „Pavasario spalvos 2019“ vokaliniu ansambliu ir buvo apdovanotas Jonavos savivaldybės įsteigtu prizu.

plačiau
 
Atvelykio šventė „Rieda margučiai“ Paliepiuose

Paskelbta 2019 04 30

Balandžio 27-os dienos popietę RRKC Paliepiuose vyko Atvelykio šventė „Rieda margučiai“. Su menine programa pas mus atvyko RRKC Plikiuose vaikų kūrybinė grupė „Lašeliukai“ ir savo dainomis, šokiais bei eilėmis sužavėjo visus žiūrovus. Kartu su „Lašeliukais“ į šventę atvyko ne kas kitas, o Velykų bobutė, su pilnu krepšiu dovanų ir nuoširdžiais sveikinimais Velykėlių proga.

plačiau
 
Šiluvos kolektyvai respublikiniame vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Kur aukštas klevas 2019“

Paskelbta 2019 04 29

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje vokalinis ansamblis „Harmonija“ ir vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“ balandžio 27 d. dalyvavo respublikiniame vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Kur aukštas klevas 2019“ Linkuvoje.

plačiau
 
Valanda su poezija ir su muzika

Paskelbta 2019 04 26

Balandžio mėn. 24 d., XIX Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, būrys nemakštiškių susirinko į Irenos Vidmantienės poezijos knygelės „Saulėtais takeliais“ pristatymą. Toks renginys vyko jau antrą kartą, tik dabar į jį pakviesti suaugusieji. Gražiam susiėjimui šventiškumo teikė RRKC Nemakščiuose Eligijos ir Remigijaus dueto lyrinės dainos.

plačiau
 
Padėkos iš Amerikos

Paskelbta 2019 04 26

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai sulaukė apdovanojimų iš Amerikos, kur dalyvavo IX kasmetiniame Kolorado Kosmoso fondo tarptautiniame vaikų meno konkurse kosmoso tema „Kur mano erdvėlaivis nusileis...“. Šiam konkursui visi ruošėsi itin atsakingai. Buvo išsiųsti aštuonių autorių piešiniai.

plačiau
 
Kūrybinė užsiėmimų valanda „Netradicinis margutis“

Paskelbta 2019 04 24

Balandžio 10 dienos popietę, Gervinėje, vyko kūrybinė užsiėmimų valanda „Netradicinis margutis“, kurios metu susirinkusieji iš įvairiausių medžiagų kūrė netradicinio dydžio ir raštų margučius. Džiugu buvo matyti iniciatyvius ir kūrybiškus gyventojus, kurie pasinėrė į kūrybos procesą...

plačiau
 
Maldos vakaras Užkalniuose

Paskelbta 2019 04 23

Š.m. balandžio 15 d. Užkalnių kaimo bendruomenės salėje vyko tradicinis giesmių vakaras. Kaip ir kasmet, prieš šv. Velykas, kaimo gyventojai, kartu su Nemakščių sen. kaimo bendruomenių mišriu jungtiniu ansambliu meldėsi, giedojo Žemaičių Kalvarijos kalnų giesmes. Tokie vakarai Užkalniuose yra išties pamėgti ir vertinami – juk tai puiki proga po kasdienių darbų kartą metuose susieiti ir pabūti kartu maldoje, prisiminti, pagerbti savo artimuosius, mirusiuosius.

plačiau
 
Sielą stiprinančios giesmės – nepamirštamos

Paskelbta 2019 04 23

Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimas – gyvoji mūsų kultūros nematerialaus paveldo tradicija. Ši pamaldumo išraiška, kaip tikėjimo paminklas, gyvas Pašešuvio kaimų bendruomenėje. Kasmet prieš šv. Velykas, Didžiąją savaitę, Pašešuvio ir aplinkinių kaimų gyventojai renkasi į jaukius bendruomenės namus bendrai maldai. Šiemet, Nemakščių seniūno Remigijaus Laugalio iniciatyva (Didįjį ketvirtadienį), kartu su Pašešuvio kaimų bendruomenės tikinčiaisiais bendroje maldoje dalyvavo RRKC Nemakščiuose Nemakščių sen. kaimo bendruomenių jungtinis mišrus vokalinis ansamblis.

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas „Puošiame didžiausią kiaušinį"

Paskelbta 2019 04 23

Balandžio 22 d. į Pramedžiavos kaimų bendruomenės salę susirinko nedidelis būrelis kaimo vaikų. Atėjusius vaikus pasitiko kvapnus bičių vaško kvapas. Paklausus vaikų, ar žino, kas čia taip kvepia, jie sutartinai atsakė, kad ne. Kaimo berniukams buvo paaiškinta kas yra vaškas, kaip vienu seniausių būdų lietuviai dažydavo kiaušinius, kokius dažymo vašku ornamentus dažniausiai naudodavo.

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas Plikiuose

Paskelbta 2019 04 19

Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Artėjant didžiausiai pavasario šventei balandžio 18 dieną 15 val. RRKC Plikiuose vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu buvo galima išmokti įvairių kiaušinių marginimo būdų. Į užsiėmimą atvyko vaikų, jaunimo ir senjorų. Kūrybinis procesas vyko su užsidegimu. Buvo išbandyti net keli kiaušinių marginimo būdai: su žolelėmis, vašku, dekupažo būdu ir kreidelėmis. Užsiėmimas suteikė ne tik džiaugsmo, jo metu daug išmokome. Susirinkusieji išmėgino ne tik jau žinomus, bet ir naujus kiaušinių marginimo būdus, pasidalino patirtimi, prisiminė savo šeimos tradicijas.

plačiau
 
Padėkos žodžiai Raseinių rajono Kultūros darbuotojams

Paskelbta 2019 04 16

Minint Tarptautinę Kultūros dieną (balandžio 15 d.) į bendrą susibūrimą profesinės dienos proga Raseinių rajono kultūros centre susirinko gausus būrys Raseinių rajono Kultūros darbuotojų.  Visiems susirinkusiems sveikinimo ir gilios padėkos žodžius tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, Įstaigų centralizuotos buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Irma Juknevičienė, Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė bei šio skyriaus vyriausioji specialistė Silvija Čižaitė-Rudokienė, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė. Linksma koncertine programa Kultūros darbuotojus pasveikino trio „Hit Tick“ iš Klaipėdos.

 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   sekantis