Naujienos
Kultūros cpecialistai susitiko dėl Šiluvos - mažosios kultūros sostinės programos

Paskelbta 2017 11 14

Spalio 13 d. Rajono mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, dalyvaujant Šiluvos seniūnui Juozui Šlepui, sukvietė kultūros specialistus aptarti Šiluvos – mažosios kultūros sostinės programą, jos įgyvendinimo šaltinius bei galimybes.

Lietuvos kaimų bendruomenių asociacijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos sprendimu iš Kauno apskrities mažosios kultūros sostinės garbingą vėliavą nešti patikėta Šiluvos seniūnijai, kuri oficialiai buvo įteikta liepos mėn. Naisių vasaros festivalio metu.

plačiau
 
Vilniaus rotušėje bus teikiami prestižiniai apdovanojimai „Auksinis Feniksas”

Paskelbta 2017 11 10

Lapkričio 27 d. 16 val. Vilniaus rotušėje, iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“.

„Auksinis feniksas“ tai svarbiausias ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje.

Šiemet „Auksiniam Feniksui“ pristatyti ir į penkias garbingas nominacijas pretenduoja daugiau nei penkiasdešimt pretendentų.

plačiau
 
Kviečiame į romansų vakarą "Sėsk, brangioji"

Paskelbta 2017 10 27

Kviečiame į nostalgišką romansų vakarą, kur melodijos garsai klausytojus nuneš ten, kur norisi būti mylimam ir pačiam mylėti, kur sunkus išsiskyrimo kartėlis ir neviltis pasimiršta, kur drąsiai galima leisti savo širdžiai tikėtis tos nepakartojamos ir kartais nesulaukiamos akimirkos.

Raseinių kultūros centro folkloro ansamblis „Degulė“ aktyviai ruošiasi koncertui. Rengia naują programą, kurią dovanos Jums kartu su atvykstančiais svečiais, raseiniškių draugais, kolektyvais iš Lekėčių, Baisogalos, Gelgaudiškio, Šakių.

Koncertas vyks lapkričio 17 d. Raseinių Šaltinio progimnazijos salėje. 

plačiau
 
KVIETIMAS

Lapkričio 14 ir 15 d. kviečiame į Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus paminėjimo renginius Raseiniuose.

 

plačiau
 
Mitologinės dramos „Gentis“ muzikinės koncepcijos pristatymas

Paskelbta 2017 10 23

Spalio 17 d. įvyko pirmoji dramos muzikinės koncepcijos anotacija. Kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė ir muzikos kūrėjas, atlikėjas Rokas Beliukevičius pristatė kūrinio siužetinę – muzikinę schemą ir prologo bei III-ojo veiksmo partitūrų fragmentus. Susitikime dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė, dainininkė, vokalinio ansamblio vadovė Lina Urniežiūtė ir  mišraus choro „Šatrija“ vadovas Gražvydas Jegnoras.
Šiuolaikinės muzikinės dramos „Gentis“, skirto Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio programai, premjera numatyta 2018 m. rugpjūčio 15 d.
 

plačiau
 
Sakralinės muzikos mėgėjus sukvietė "Giesmių giesmelė" koncertas

Paskelbta 2017 10 18

Spalio 15 d. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje vyko koncertas "Giesmių giemelė" skritas Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600-osioms metinėms paminėti. Sakralinės muzikos festivalis prasidėjo šv. Mišiomis, kuriose giedojo Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras "Šatrija" (vad. Gražvydas Jegnoras). Vėliau  bazilikos skliautai prisipildė Raseinių krašto meno kolektyvų balsais, įvairiausiais instrumentų garsais.

 

plačiau
 
Pasandravyje vyko chorinės muzikos festivalis „Dainuojam Maironiui“

Paskelbta 2017 10 13

Spalio 7 d., Pasandravyje, Raseinių r., įvyko VIII-asis chorinės muzikos festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir poeto, tautos laisvės šauklio Maironio 155-osioms gimimo metinėms paminėti.

Neišgąsdinti rudenėjančios žvarbos festivalio dalyviai ir žiūrovai susirinko į renginį po atviru dangumi, kuris pirmą kartą buvo pradėtas kiek netradiciškai – meninėmis interpretacijomis Maironio tėviškėje – Bernotuose, o Pasandravyje tarp rudens nuspalvintų aukštų klevų suskambo daugiau nei 200 choristų balsų. Stiprūs septyni chorai iš visos Lietuvos pritariant styginiam kvartetui „Musica Libera“ (Klaipėda), klausytojams dovanojo profesionaliai atliekamą chorinę muziką, tikriausiai sugraudinusį patį Maironį, kaip ženklą atsiuntusiam lietų koncerto metu.

 

plačiau
 
Oficialus atidarymas Ariogaloje

Paskelbta 2017 10 10

Spalio 8 d. oficialiai, po atnaujinimo darbų, buvo atidarytas Raseinių rajono kultūros centras Ariogaloje. Ta proga surengta, projekto ,,Atrask naujai“ įgyvendinimo, šventė. Raseinių rajono savivaldybės mero A. Griciaus perkirpta juosta simboliškai atvėrė duris į naująjį kultūros centrą ne tik pakviečiant šio vakaro svečius pradėti iškilmingą vakarą, bet ir atverti duris naujiems renginiams, projektams, koncertams ir kitiems kultūriniams užmanymams kuriuose lankysis Ariogalos gyventojai ir miestelio svečiai.  Sveikinimo žodį tarė ne vienas garbingas svečias, o pilna žiūrovų salė parodė, jog atsinaujinusio kultūros centro jau seniai laukė vietos gyventojai.

Šventinę nuotaiką kūrė Raseinių meno mokyklos mokytojų pučiamųjų instrumentų kvintetas (vad. Alfonsas Rukas), styginių kvartetas "Musica Libera" (Klaipėda), Raseinių rajono kultūros centro meno vadovai.

Užfiksuotas šventės akimirkas galite pamatyti portale www.raseiniaitv.lt 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 
 
Svečiavosi dailininkas Ramūnas Vaitkus

Paskelbta 2017 10 02

Raseinių kultūros centro dailės studijos vaikus paskutinę rugsėjo savaitę aplankė žymus Lietuvoje dailininkas karikatūristas Ramūnas Vaitkus. Dailininkas vaikams papasakojo apie save, apie savo kelią į dailės pasaulį, kaip piešė jau mokykloje. Plačiau Ramūnas pristatė savo kūrybą, parodė savo sukurtus šaržus. Mokiniai susidomėję stebėjo piešimo procesą, kaip greitai ir taikliai markeriais piešiamas žmogaus portretas, pabrėžiant jo pagrindinius bruožus. Daugelis užsidegė šia šaržų kūrimo ugnele. 

plačiau
 
Kviečiame siūlyti pretendentus apdovanojimui „Auksinis feniksas“

Paskelbta 2017 09 28

Viena didžiausių šalies kultūros  bendruomenių – Lietuvos kultūros centrų asociacija, kviečia siūlyti pretendentus prestižiniam apdovanojimui „Auksinis feniksas“. Tai didžiausias Lietuvos kultūros centrų asociacijos ir vienas reikšmingiausių apdovanojimų kultūros srityje. Šio apdovanojimo tikslas –  pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

plačiau
 
Kultūros centre prasideda atsinaujinimo darbai

Paskelbta 2017 09 22

Džiaugsmas Raseinių rajono kultūros centro padangėje. Panašu, kad kalbos baigėsi, prasidėjus kultūrinių renginių sezonui laukia realūs darbai ir rezultatai. 

Raseinių rajono savivaldybės administracija pradeda įgyvendinti projektą, „Raseinių rajono kultūros centro Raseiniuose, Vytauto Didžiojo g. 10, rekonstravimas, infrastruktūros pritaikymas visuomenės poreikiams“.

plačiau
 
Akimirkos iš RUDENS BENDRYSTĖS SODO šventės

Paskelbta 2017 09 22

Pirmasis rudens mėnuo Raseinių rajone tikriausiai neįsivaizduojamas be didžiosios miesto - rudens šventės. Saulėtą rugsėjo 16 d. raseiniškiai ir miesto svečiai sugužėjo į pagrindinę miesto aikštę ne tik gerai praleisti laiką, pasiklausyti koncertų, bet ir paklegėti, pasmalsauti po bendruomenių kiemelius, įsigyti kažką skanaus ar įdomaus iš mugės, pasidžiaugti, pasveikinti „Gražinkime savo aplinką“ ir „Metų ūkis“ konkursų nugalėtojų.... 

Sugįžti į bet kurią šventę padeda užfiksuotos akimirkos. Mūsų rajono informacijos rėmėjai, parteneriai dirbo iš peties įamžindami RUDENS BENRYSTĖS SODĄ ir padovanodami daug įsimintinų akimirkų. Pamatykite jas.

plačiau
 
KVIETIMAS

Paskelbta 2017 09 20

Raseinių rajono kultūros centre renkamas naujas kolektyvas – „Meninių akcijų grupė“.
Jei norite dalyvauti  šiuolaikinio meno projektuose – nuo modernaus meno iki avangardinio performanso, kviečiame jungtis prie grupės.
Nėra jokių apribojimų, ar reikalavimų, galimos visos dalyvavimo formos.
Grupei gali priklausyti ir žmonės  iš kitų miestų, skirtingiems projektams įgyvendinti bus
suburiama atskira komanda.

Prašome registruotis iki spalio 30-os dienos.

Grupės vadovas – Arūnas Kazlauskas, tel. 868224218, el.p. idejuupe@gmail.com

 
 
Sudalyvauta respublikiniame projekte

Paskelbta 2017 09 16

Rugsėjo 11-13 d. Marijampolės kultūros centre vyko didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės - Lietuvos kultūros centrų asociacijos respublikinis projektas "Šalies kultūros centrų konkurencingumo didinimas. Kultūros politikos iššūkiai ir lūkesčiai", kuriame dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė.

Projekto metu visų šalies kultūros centrų atstovai diskutavo apie šalies kultūros centrų paslaugų konkurencingumo didinimą, šiandienos kultūros politikos iššūkius ir lūkesčius.

plačiau
 
KVIETIMAS

Paskelbta 2017 09 13

Ieškote kur būtų galima sutikti bendraminčių, tobulėti, kurti, realizuoti save?

Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai pradėdami naująjį kūrybinį sezoną maloniai KVIEČIA Jus aktyviai įsitraukti į kultūrinę veiklą ir įprasminti savo laisvalaikį.

plačiau
 
Kviečiame šokti kartu su visa Lietuva!

2017 09 08

Artėja smagi ir turininga akcija „Visa Lietuva šoka“ prie kurios, jau ne pirmą kartą, energingai prisijungia  betygališkiai. 

Rugsėjo 15 d. 18 val. jie kviečia viso Raseinių rajono gyventojus palaikyti šią idėją - atvykti į Betygalą ir kartu smagiai sušokti Blezdingėlę, Buva dūda Vilniuj, Dirižablį, Dustar‘s, Gyvaterį, Kadagį, Krokoviaką, Letuką, Polką biedną, Polką dripsiuką, Suktinį, Šėriau, šėriau sau žirgelį, Šeštinį, Trijų velnių valsą, Trumpakojį. 

Nemokantys bus pamokyti ir drąsiai įsilies į šokančiųjų ratą.

plačiau
 
Didžioji Raseinių rudens šventė bus pilna įvairios veiklos

Paskelbta 2017 09 07

Rudens šventė Raseiniuose vyksta jau daug metų. Renginys buvo vadinamas įvairiai, tačiau šiemet buvo apsispręsta  išsaugoti praėjusios šventės pavadinimą RUDENS BENDRYSTĖS SODAS. 

Šiemet, rugsėjo 15 - 16 d., šventės dalyviai galės ne tik aplankyti tradicinę mugę, seniūnijų, miesto ir kaimo bendruomenių, įvairių organizacijų kiemelius, bet ir dalyvauti mėgėjiškose orientacinėse dviračių varžybose, Raseinių krašto istorijos muziejaus kūrybos saloje "Gyvybės medis", meninėje akcijoje "Ištirpstantis reljefas", šokių grupės JAZZ HOUSE TEAM - Lindyhop  parodomojoje programoje -  pamokoje.  Automobilių mėgėjai galės apsilankyti Kauno Škoda centro kiemelyje, kuriame bus pristatomi keturi nauji šios firmos automobiliai, užsiregistruoti ir išbandyti  juos, važinėjant Raseinių miesto gatvėmis. Mažųjų laukia edukacinės programos. Šventės naujovė - jaunųjų mokslininkų laboratorija......

ŠVENTĖS PROGRAMA >         

plačiau
 
Praūžė trečiasis Urban Art Raseiniai festivalis. Dėmesio! Skelbiamas konkursas

Paskelbta 2017 09 04

Paskutinis rugpjūčio savaitgalis tiesiog pritrenkė Raseinių publiką renginių gausa. Kiekviena šventė turi auditoriją, kuri nekantriai laukia „savo“ renginių, ir pagrindinis organizatorių uždavinys – pateisinti lūkesčius ir kiekvienais metais pateikti kažką naujo. 

Netradiciniai pamąstymai apie vos prieš kelias dienas praūžusią miesto meno šventę Raseiniuose "Prabylančios miesto erdvės/Urban Art" ir ne tik. Kviečiame paskaityti, net ir nebuvusiems šios, dviejų dienų trukusios, šventės renginiuose.

„Prabylančios miesto erdvės“ organizatoriai žengia pirmąjį žingsnį į post kultūros industrijos sritį. Dėmesio! Skelbiamas geriausios renginio Urban Art Raseiniai recenzijos konkursas.

Geriausios recenzijos autorius bus apdovanotas 50(!) eur premija. Recenzijas prašome siųsti iki rugsėjo 15 d. 

plačiau
 
Didysis "Urban Art" projekto tapybos paveikslas atkeliauja į Raseinių autobusų stotį

Paskelbta 2017 08 23

Padubysio meno centre jau pradėtas kurti didžiulis tapybos darbas (2x4 m, drobė, akrilas), kuris rugpjūčio 26 d., šeštadienį, bus pristatytas projekto Urban Art Raseiniai aukcione.
Jau šio penktadienio, rugpjūčio 25 d., rytą kūrinys atkeliaus į Raseinių autobusų stotį, kur bus galutinai išbaigtas ir parengtas aukcionui.

Darbą kuria tarptautinė profesionalių tapytojų komanda:
Daniel Gromacki (Lenkija)
Rebeka Bruder (Lietuva)
Valentinas Varnas (Lietuva)

plačiau
 
Tyla „išvemta“ laike

Paskelbta 2017 08 23

Rugpjūčio 18 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje buvo atidaryta Raseinių rajono kultūros centro scenografės Renatos Lauraitytės antroji personalinė dailės darbų paroda. Į atidarymą atvykę artimieji, svečiai ir kolegos menininkei negailėjo gražių žodžių ir palinkėjimų ateičiai kūryboje. 

Kai kurie svečiai savo įžvalgas apie parodos atidarymą atsiuntė mums laiške. Kuo ir dalinamės.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   sekantis