Naujienos
Apdovanojimų lietus

Paskelbta 2018 01 08

Po ilgo laukimo Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinius pasiekė diplomai iš trečiojo respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Peizažas- rudens spalvos“(2017).

Spalvingiausi ir originaliausi rudens peizažai buvo išsiųsti į konkursą, kurį organizavo menų studija „Linksmos Spalvos“.

Džiugu, kad vertinimo komisija atrinko net šešis Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos piešinius, kurie kartu su geriausiais respublikos mokinių peizažais buvo eksponuojami Vilniuje. 

plačiau
 
Sausio 13-osios dienos renginiai

Paskelbta 2018 01 03

Minėdami sausio 13-ąją, siekiama bent trumpam grįžti į istoriją, kuri skaudi prisiminimuose, bet kupina vilties būti įskiepyta mūsų ateinančioms kartoms: ginti, mylėti, saugoti savo laisvą Tėvynę.

Būkime kartu minėdami Lietuvos laisvės gynėjų dieną Raseinių mieste ir rajone.

 

 

plačiau
 
Lietuvos kultūros taryba finansuoja tris Raseinių rajono kultūros centro projektus

Paskelbta 2018 01 02

Lietuvos kultūros tarybai baigiant skelbti pirmojo 2018 m. Finansavimo konkurso rezultatus, geros naujienos pasiekė ir Raseinių rajono kultūros centrą (RRKC). Sėkmingai komisijos įvertinti  ir dalinis finansavimas bus skirtas trims projektams: 

"Prabylančios miesto erdvės. Urban Art".

"Lietuvos valstybės metraštis. Šimtmečio ženklai".

                                                  Muzikinio spektaklio pagal Vydūno dramą "Lietuvos pasakėlė" pastatymas.

plačiau
 

Paskelbta 2017 12 20

Tikriausiai būtų sunku įsivaizduoti šventes be laimės. Tos, kuri dovanoja džiugias emocijas, išgyvenami teigiamai jausmai, ypatinga būsena, ramybė.... Pamenate, kaip per Raseinių miesto eglės įžiebimo šventę vedantieji - du angelai, vis bandė suprasti kas yra laimė. Pratęsdama šią mintį IĮ "Rastelevizija"  apklausė Raseinių krašto gyventojus kaip jie supranta laimę. Pažiūrėkime reportažą...

 

 
 
Keliaujanti teatralizuota programa

Paskelbta 2017 12 18

Įžiebus pagrindinę Raseinių miesto kalėdinę eglę šventinė nuotaika pasklido po visą Raseinių rajoną. Miestelių ir kaimų gyventojams Raseinių rajono kultūros centro darbuotojai  šiais metais paruošė bendrą teatralizuotą koncertą ,,Fionos ir Šreko pirmosios Kalėdos'', kurį dovanojo eglės įžiebimo metu. Susirinkusieji džiaugėsi ir dėkojo organizatoriams už atvykimą į jų gyvenvietes bei nuotaikingą, šmaikščią, muzikinę programą.

Šventinis koncertas jau nuskambėjo ir žaliaskarės jau spindi:

Šiluvoje - nuotraukos > , Kaulakiuose - nuotraukos > , video > , Girkalnyje - nuotraukos > , Ariogaloje, Butkiškėje, Viduklėje, Sujainiuose - nuotraukos >

Ši šventinė programa dar bus parodyta:

Paliepiuose - 20 d. 15.30 val.

Gėluvoje -21 d. 17.00 val.

Rasienių rajono kultūros centro informacija

Nuotr. V. Judicko

 
 
Su eglės įžiebimu prasidėjo didžiųjų švenčių laukimas

Paskelbta 2017 12 13

Gruodžio 8 d. vakarą Raseinių mieste vyravo šventinė nuotaika. Gausiai susirinkę miestelėnai į Žemaičio aikštę laukė įžiebiant kalėdinės miesto eglės. Teatralizuota vakaro programa sukurta energingų mūsų krašto atlikėjų, kiekvieną atėjusį, užbūrė didžiųjų metų švenčių laukimo nuotaika. Vakaro vedantieji - angelai, nepabūgę nusileisti iš dangaus į žemę nenuobodžiavo ir neleido nuobodžiauti susirinkusiems. Pirmą kartą šiais metais Raseinių rajono kultūros centro siena atgijusi kalėdiniais vaizdais traukė didelių ir mažų praeivių dėmesį, kurie bus rodomi visą gruodžio mėn.

plačiau
 
Angelų plazdėjimas Šiluvoje

Paskelbta 2017 12 11

Keturioliktus metus iš eilės Raseinių rajono Šiluvos gimnazijoje organizuojamas respublikinis vaikų/mokinių kūrybinių darbų konkursas „Angelo žinia“. Į konkursą atkeliavo jaunieji menininkai ir jų pedagogai iš daugelio šalies rajonų. Šiame konkurse dalyvavo ir du Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai, kurie pristatė savo kūrybinius darbus savaip atskleisdami angelo siųstą žinią.

plačiau
 
"Advento keliu" programa pristatyta Punske

Paskelbta 2017 12 04

Advento metu tapo tradicija, kad Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose mėgėjų meno kolektyvai (vad. Remigijus Laugalis, Lina Andrulienė) aplanko kaimynines bendruomenes pristatydami muzikinę - literatūrinę programą ,,Advento keliu“. Šiais metais pirmasis šio ciklo renginys vyko Punsko lietuvių kultūros namuose, Lenkijoje. 

plačiau
 
Padėkos vakaras Sujainiuose

Paskelbta 2017 12 04

Prasmingais žodžiais prasidėjo padėkos vakaras „Bendrumas širdį šildo“ Sujainiuose, kurį vedė Rita ir Bronius.

Prisiminus vasarą ir jos grožį, kaimų bendruomenės „Sujainiai“ pirmininkė V. Kiaušienė įteikė, gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams dovanas bei Sujainių bendruomenės darbščių, išradingų moterų gamintus padėkos raštus. Šventės organizatoriai apdovanojo informacinius rėmėjus.

plačiau
 
Kapela “Dubysa” Telšiuose

Paskelbta 2017 11 30

Lapkričio 24 d. Telšių Žemaitės teatre vyko 29-oji  „Jurgelio valsas“. Šventėje dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro kapelos „Dubysa“ (vad. G. Grigalis) dainininkai,  muzikantai bei Raseinių Magdelė (Sandra Maslauskienė). Puikiai organizuotoje šventėje  susirinkusieji nestokojo  gerų emocijų, o mūsų krašto atlikėjai taip įsuko ir įtraukė į savo programą žiūrovus, kad nenoriai buvo išleisti iš scenos.  Raseinių Magdelės  paraginti visi plojo, lingavo, šoko, o Ingos Šatkauskienės ir Linos Urniežiūtės duetui atlikus dainą „Ateik pakrantėm“ jau visa salė stojo ir dainavo kartu.

plačiau
 
Raseinių AJE įsigijo naujus sėdmaišius

Paskelbta 2017 11 27

Raseinių rajono kultūros centro Atvira jaunimo erdvė (Toliau – Raseinių AJE), 2017 metų rugpjūčio mėnesį teikė paraišką Raseinių rajono atvirą darbą su jaunimu dirbančių institucijų veiklos projektų finansavimo 2017 metais konkursui. 

Rugsėjo mėnesį Raseinių rajono savavaldybėje sudaryta vertinimo komisija atrinko paraiškas nugalėtojas, tarp kurių buvo ir Raseinių AJE parašytas projektas „Būk arčiau“. Už gautas projekto lėšas, Raseinių AJE įsigijo 17 naujų ir kokybiškų sėdmaišių, kurie atgaivino visos erdvės interjerą naujomis ir ryškiomis spalvomis, subūrė jaunimą šiltiems pokalbiams, žaidimams. 

plačiau
 
„Knygos teatras“ raseiniškiams dovanojo spektaklį „Pakalnučių metai“

Paskelbta 2017 11 24

Lapkričio 22 dieną, Raseiniuose pirmą kartą svečiavosi „Knygos teatras“, kuris pakvietė visus prisiminti Jurgos Ivanauskaitės kūrybą.  Renginio žiūrovai galėjo ne tik pasimėgauti profesionaliu teatru, bet ir patys tapti spektaklio dalimi.

Mūsų kraštiečiams šis pirmasis „Knygos teatro“ apsilankymas tikrai įsimins ilgam, nes šį nuostabų reginį aktoriai nemokamai padovanojo Raseinių krašto neįgaliesiems ir vaikams iš Raseinių vaikų globos namų.

plačiau
 
Mėgėjų teatro "Braižas" sėkmingas pasirodymas atrankoje į dainų šventę

Paskelbta 2017 11 22

Lapkričio 18 d. Plungės kultūros centre vyko Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ teatro dienos „Sau, tautai, žmonijai“ atrankinė peržiūra, kurioje dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras "Braižas" (vad. Jolanta Šimaitienė).

plačiau
 
Tarptautiniame seminare semiamasi patirties

Paskelbta 2017 11 16

Lapkričio 15 -17 d. Birštone vyksta Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamas Kultūros centrų direktorių, pavaduotojų tarptautinis seminaras "Kultūros centrų misija šiuolaikinėje bendruomenėje", kuriame dalyvauja ir Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė.

Reginyje seminaro dalyviai susipažįsta su įvairių šalių sistema, veikla, kalbama apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo problematiką, supažindinama su 2018 m. Lietuvos dainų šventės „Vardan tos...“ naujovėmis, aktualijomis.

plačiau
 
Kultūros cpecialistai susitiko dėl Šiluvos - mažosios kultūros sostinės programos

Paskelbta 2017 11 14

Spalio 13 d. Rajono mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, dalyvaujant Šiluvos seniūnui Juozui Šlepui, sukvietė kultūros specialistus aptarti Šiluvos – mažosios kultūros sostinės programą, jos įgyvendinimo šaltinius bei galimybes.

Lietuvos kaimų bendruomenių asociacijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos sprendimu iš Kauno apskrities mažosios kultūros sostinės garbingą vėliavą nešti patikėta Šiluvos seniūnijai, kuri oficialiai buvo įteikta liepos mėn. Naisių vasaros festivalio metu.

plačiau
 
Vilniaus rotušėje bus teikiami prestižiniai apdovanojimai „Auksinis Feniksas”

Paskelbta 2017 11 10

Lapkričio 27 d. 16 val. Vilniaus rotušėje, iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“.

„Auksinis feniksas“ tai svarbiausias ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje.

Šiemet „Auksiniam Feniksui“ pristatyti ir į penkias garbingas nominacijas pretenduoja daugiau nei penkiasdešimt pretendentų.

plačiau
 
Kviečiame į romansų vakarą „Sėsk, brangioji"

Paskelbta 2017 10 27

Kviečiame į nostalgišką romansų vakarą, kur melodijos garsai klausytojus nuneš ten, kur norisi būti mylimam ir pačiam mylėti, kur sunkus išsiskyrimo kartėlis ir neviltis pasimiršta, kur drąsiai galima leisti savo širdžiai tikėtis tos nepakartojamos ir kartais nesulaukiamos akimirkos.

Raseinių kultūros centro folkloro ansamblis „Degulė“ aktyviai ruošiasi koncertui. Rengia naują programą, kurią dovanos Jums kartu su atvykstančiais svečiais, raseiniškių draugais, kolektyvais iš Lekėčių, Baisogalos, Gelgaudiškio, Šakių.

Koncertas vyks lapkričio 17 d. Raseinių Šaltinio progimnazijos salėje. 

plačiau
 
KVIETIMAS

Lapkričio 14 ir 15 d. kviečiame į Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus paminėjimo renginius Raseiniuose.

 

plačiau
 
Mitologinės dramos „Gentis“ muzikinės koncepcijos pristatymas

Paskelbta 2017 10 23

Spalio 17 d. įvyko pirmoji dramos muzikinės koncepcijos anotacija. Kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė ir muzikos kūrėjas, atlikėjas Rokas Beliukevičius pristatė kūrinio siužetinę – muzikinę schemą ir prologo bei III-ojo veiksmo partitūrų fragmentus. Susitikime dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė, dainininkė, vokalinio ansamblio vadovė Lina Urniežiūtė ir  mišraus choro „Šatrija“ vadovas Gražvydas Jegnoras.
Šiuolaikinės muzikinės dramos „Gentis“, skirto Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio programai, premjera numatyta 2018 m. rugpjūčio 15 d.
 

plačiau
 
Sakralinės muzikos mėgėjus sukvietė "Giesmių giesmelė" koncertas

Paskelbta 2017 10 18

Spalio 15 d. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje vyko koncertas "Giesmių giemelė" skritas Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600-osioms metinėms paminėti. Sakralinės muzikos festivalis prasidėjo šv. Mišiomis, kuriose giedojo Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras "Šatrija" (vad. Gražvydas Jegnoras). Vėliau  bazilikos skliautai prisipildė Raseinių krašto meno kolektyvų balsais, įvairiausiais instrumentų garsais.

 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   sekantis