Naujienos
Kviečiame siūlyti pretendentus prestižiniam apdovanojimui "AUKSINIS FENIKSAS" gauti/2016

Pretendentą bet kuriai nominacijai gali siūlyti šalies kultūros centrai, jų filialai, skyriai ar padaliniai, savivaldybių administracijos, įvairios asociacijos, nacionalinės institucijos, bendruomenės, meno mėgėjų kolektyvai, pavieniai fiziniai asmenys ir kiti.

Laisvos formos rekomendaciją su nurodytu nominacijos pavadinimu siųsti iki spalio 15 d.

plačiau
 
Rudens bendrystės sodas/2016

Rugsėjo 17 d. rytas aušo rudeniškai šaltas ir ramus. Patys pirmieji Raseinių miestą lengvu šurmuliu budino šventės organizatoriai, derindami paskutines renginio detales, mugės prekiautojai, keldami ant prekystalių paveldo statusu pažymėtas įvairias maisto gėrybes, medžio meistrai ir kiti tautodailės atstovai, dėliodami savo gaminius, seniūnijos, visuomeninės organizacijos, politinės partijos, išmoningai įsikurdamos kiemeliuose.

plačiau
 
KVIETIMAS/2016

Norintiems turiningai praleisti laisvalaikį ir aktyviau įsitraukti į kultūrinę veiklą KVIEČIAME prisijungti prie Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų prasidėjusio naujojo kūrybinio sezono.

plačiau
 
„Šatrijos“ choro koncertinės kelionės įspūdžiai iš Prahos/2016

„Daina sujungė mūsų širdis“, - taip pavasarį pavadino savo šešiasdešimtmečio renginį „Šatrijos“ mišraus choro daininkai. Tą mintį paliudijo koncertine kelione į tarptautinį sakralinės muzikos festivalį Prahoje liepos viduryje. 

plačiau
 
Vytautė - tarptautinio piešinių konkurso diplomantė/2016

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinė Vytautė Beinoriūtė buvo apdovanota diplomu už puikų piešinį  „Baltas arklys“. Dešimtmetei dailininkei teko konkuruoti savo amžiaus grupėje net su 600 dalyvių. Buvo atrinkti tik 37 geriausi piešiniai, tarp kurių yra ir Vytautės darbas.

plačiau
 
Tarptautiniame festivalyje teatralai nuskynė laurus/2016

 


Paskutinį gegužės savaitgalį Panevėžio rajone, Paįstrio miestelyje vyko Tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai - 2016“. Raseinių kultūros centro teatro grupė šiam festivaliui publikos vertinimui pateikė komediją „Keturiese vidurnaktį“ (režisierė Jolanta Šimaitienė).

Festivalio metu žiūrovai ir trupių aktoriai galėjo vertinti spektaklius balsavimu ir išrinkti geriausius vyro bei moters vaidmenis. Džiugu, kad abi nominacijas parsivežė mūsiškiai. Geriausiu aktoriumi pripažintas E. Juška, o geriausia aktore – I. Šatkauskienė.

 

plačiau
 
Jubiliejinis choro "Šatrija" koncertas „Daina sujungė mūsų širdis“/2016

Taip Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ pavadino kūrybinės veiklos 60 - mečio šventę. Tai buvo koncertas, kai dirigentas pagavo nešančią meno bangą, kai vadovavo ne tik choristams, bet ir žiūrovų emocijoms bei dainavimui. Tai buvo tikroji palaima – esančių scenoje dainininkų ir salės žiūrovų vienybės jausmas. 

plačiau
 
MEDA - respublikinio piešinių konkurso laureatė/2016

Gegužės 16 dieną Meda dalyvavo Vilniaus MSCB bibliotekoje „Saulutė“ , kur vyko trečiojo respublikinio vaikų ir moksleivių piešinių konkurso „Lietuvos architektūros perlai“ laureatų apdovanojimo renginys. Čia jai buvo įteiktas diplomas ir prizas. Laureatus, užėmusius I- ąsias vietas, apdovanojo savo įsteigtais prizais LR Seimo narys Šarūnas Gustainis.

plačiau
 
Tarptautinė muziejų naktis ir pasaulio žemaičiai/2016

Gegužės 21 d. nuo 18 val. Raseinių krašto istorijos muziejuje vyks šiai dienai skirti renginiai. Tai bus bendra kelių kultūros institucijų renginys – Raseinių rajono kultūros centras čia pristatys Pasaulio žemaičių dienų programą, atributiką ir suvenyrus.

Naktis muziejuje – puikus nuotykis mūsų pilkoje kasdienybėje. Tad praleiskime šias vėlyvas savaitgalio valandas kartu su puikia muzika, paslaugiais muziejaus darbuotojais, draugiškais vaiduokliais, tarsi vienoje didelėje šeimoje. Žinoma, gali atsitikti taip, kad renginio pabaigoje jau bus sunku atskirti, kur yra žmogus, šmėkla ar medinė šventojo skulptūra... Kaip tik tada ir atsiveria visiškai atviro, nevaržomo jokių kompleksų bendravimo (tarp žmonių?) galimybės.

plačiau
 
Raseinių rajono kultūros centro meno galerijoje nauja paroda/2016

Kviečiame aplankyti ir pasigrožėti Raseinių meno mokyklos dailės skyriaus mokinių kūrybos darbų paroda. Jos atidarymas gegužės 26 d. 15 val. 


Paroda veiks iki birželio 13 d.

plačiau
 
Dailės studijos mokiniai - plakatų konkurso diplomantai/2016

Gegužės 4 d. Raseinių švietimo centre buvo apdovanoti šalies moksleivių plakatų konkurso „Vanduo : vartok ir saugok !” rajoninio etapo nugalėtojai.

Konkurso pirmos vietos laureatu tapo dailės studijos jaunasis piešėjas Tadas Ambrozaitis, o antros vietos diplomante – Vytautė Beinoriūtė.

plačiau
 
Atidaryta Raseinių kultūros centro dailės mokinių kūrybos paroda/2016

Balandžio 29 d. meno galerijoje buvo atidaryta Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinių kūrybos paroda.

Parodoje savo darbus eksponuoja 20 dailės studijos lankytojų. Kūriniai atlikti įvairiomis technikomis. Pateikta įvairaus žanro darbų, atliktų ne tik ant popieriaus lakštų, bet drobės.

 

Raseinių rajono kultūros meno galerijoje paroda veiks iki gegužės 20 d.

plačiau
 
Astrėja Vaitkevičiūtė - respublikinio piešinių ir fotografijų konkurso "Lietuvos paukščiai 2016" laureatė

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai dalyvavo respublikiniame piešinių ir fotografijų konkurse „ Lietuvos paukščiai 2016“. Dalyvauti konkurse buvo kviečiami Lietuvos pradinio , priešmokyklinio  ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Konkurso tikslas – pasitelkiant įvairias piešimo technikas ir fotografijos meną atskleisti Lietuvos paukščių savitumą, išskirtinumą, ugdyti vaikų kūrybiškumą.

plačiau
 
Choras "Šatrija" svečiavosi Latvijoje/2016

Sustoję pavasario pakelėse sprogstantys beržai ir susimąstę kaštonai šeštadienį palydėjo Raseinių rajono kultūros centro mišraus choro „Šatrija“ dainininkus į gražią šventę Latvijoje. Čia Ogrės vaikų ir jaunimo centro pučiamųjų orkestras „Ciemupe“ šventė savo kūrybinės veiklos keturiasdešimt penkerių metų sukaktį. Nuotaikinga orkestro atliekama muzika, puikūs solistai-vokalistai. Smagu buvo koncerte dainuoti ir „Šatrijos“ choristams.


 

plačiau
 
Kaimų meno kolektyvai iš konkursų grįžo su diplomais ir padėka/2016

Šiluvos moterų vokalinis ansamblis „Harmonija“- vadovai A. ir S. Beniuliai, Sujainių mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ – vadovė I. Šatkauskienė, bei Viduklės moterų vokalinis ansamblis – vadovė L. Matelienė buvo deleguoti atstovauti  mūsų rajoną 2016 m. balandžio 2 d. Šilalės raj. kultūros centre vykusiame „Šilų aidai 2016 “ konkurse.

Balandžio 10 d. Raseinių rajono  kaimų kolektyvai išvyko į dar vieną, labai svarbų  „pasitikrinimą“ Kėdainių kultūros centre vykusį Respublikinį solistų ir vokalinių ansamblių konkursą „Sidabriniai balsai“ regioninį  turą.

plačiau
 
Teatro šventė Raseiniuose/2016

Balandžio pirmąjį savaitgalį Raseinių Kultūros centre nuaidėjo teatro šventė. Ji buvo skirta 20 metų jubiliejų pažyminčiam dabartiniam teatrui Raseiniuose ir 110 metų pirmajam suvaidintam lietuviškam spektakliui. Šventę šauniai pradėjo Kauno pantomimos dramos teatro aktoriai, kurie žiūrovus pasitiko dar prie įėjimo. Pantomimos meistrai Kultūros centro fojė suvaidino etiudą „Kai atgyja manekenai“. Vėliau šventė persikėlė į didžiąją salę.

plačiau
 
Ledo skulptūros Maironio parke/2016

Gražus bendradarbiavimo pavyzdys, siekiant įdomaus ir prasmingo tikslo apjungė verslą, kultūrą ir meną. Raseinių rajono kultūros centro pašonėje, Maironio parke, prieš kelias dienas Raseinių Rotary klubas ir Raseinių rajono kultūros centras įkurdino keturis ledo luitus, kurie dėka talentingo menininko, garsaus medžio drožėjo, tautodailininko Ričardo Ramanausko atgyja ir virsta meno kūriniais. Tai bendra dovana Raseinių žmonėms ir svečiams.
Maloniai kviečiame pasigrožėti skulptūromis, kurios bus „gyvos“ tiek ilgai kiek išsaugos pati žiema ir mes patys.

Daugiau nuotraukų rasite ČIA

Apie tai rašo ir www.grynas.delfi.lt

 
 
Akimirkos iš Lietuvos laisvės gynimo 25-mečio paminėjimo Raseiniuose/2016

Patys svarbiausi dalykai yra paprasti, dažniausiai apibūdinami keliais žodžiais: laisvė, teisingumas, garbė, pareiga, viltis, gailestingumas. 

Istorija ne kartą įrodė, kad laisvė veltui nedalijama, todėl branginkime ir išsaugokime ją. Semkimės stiprybės ir vienybės iš tauriausių Lietuvos žemės vaikų, brangiausiai sumokėjusių už Tėvynės laisvę. Atraskime jėgų būti vieningi šiandien, ryt ir visados.

plačiau
 
Respublikinio vaikų ir moksleivių piešinių konkurso laureatai/2015

Gruodžio pabaigoje Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinius pasiekė džiugi žinia. Sužinojome, kad Trečiajame respublikiniame vaikų ir moksleivių piešinių konkurse „Apšerkšniję mūsų žiemos“ net trys dailės studijos mokiniai bus apdovanoti diplomais ir prizais už puikius savo piešinius. Šiame konkurse dalyvavo jaunieji piešėjai iš Klaipėdos, Vilniaus, Šiaulių, Ukmergės, Utenos, Vievio, Lazdijų, Panevėžio, Rokiškio, Alytaus, Kaltinėnų, Šilalės, Švenčionėlių, Domeikavos, Raseinių. 

 

plačiau
 
Bus teikiami prestižiniai apdovanojimai „AUKSINIS FENIKSAS"

Lapkričio 27 d. 16 val. Tauragės kultūros centre iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   sekantis