Naujienos
Betygaliečiai minėjo Gedulo ir vilties dieną

Paskelbta 2019 06 17

Birželio 14 d. betygaliečiai kartu su visa Lietuva minėjo Gedulo ir vilties dieną. Prie Tautos kryžiaus skambėjo  Raseinių rajono kultūros centro Betygaloje moterų ansamblio (vad. Vaida Aputytė) dainos apie Lietuvą.  Girdėjome prisiminimus apie tremtį. Savo pamąstymais apie lietuvių tautos kančią ir viltį dalinosi Betygalos seniūnijos seniūnas S.Totilas ir kaimų bendruomenės Betygala pirmininkė G.Račienė.

plačiau
 
Gitaros šventė Betygaloje

Paskelbta 2019 06 17

Gegužės 31 d. Betygaloje vyko tradicinė, jau V -oji kasmetinė Gitaros šventė. Kiek netradiciškai gausų būrį dainininkų ir muzikantų pasitiko gaivus vasaros lietus. Jis irgi norėjo prisidėti prie šventės Betygaloje ir suprasdamas ištroškusios žemės prašymą sąžiningai dirbo savo darbą.

plačiau
 
Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Raseiniuose

Paskelbta 2019 06 17

1941 metų birželio 14 -osios naktį prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas į atšiaurias Sovietų Sąjungos vietas. Genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, vien per pirmuosius okupacijos metus įkalinta, nužudyta ir ištremta apie 23 tūkst. žmonių, o 1940 - 1953 metais - daugiau nei 280 tūkst. žmonių. Visoje šalyje vykstančių minėjimų, renginių metu, prisimenama 1941-ųjų metų birželio 14-oji, kai Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Mūsų mieste minėjimas prasidėjo šventomis mišiomis Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Joje buvo aukojamos Šv. Mišios už tremtinius, politinius kalinius, Laisvės kovų dalyvius. Vėliau visi susirinkusieji buvo pakviesti bendrai eisenai į Raseinių miesto Nepriklausomybės gynėjų aikštę, kur buvo atidengti du tolygūs 4 m aukščio, skulptoriaus Jono Jagėlos sukurti, vieno modelio paminklai, memorialiniai ženklai, skirti Lietuvos Laisvės kovų sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos signatarams Jonui Žemaičiui - Vytautui ir Petrui Bartkui - Žadgailai atminti.

plačiau
 
Betygalos ir Paliepių mėgėjų meno kolektyvai romansų vakare „Aš tave mylėsiu" Joniškėlyje

Paskelbta 2019 06 13

Kol Raseinių rajono respublikinėje liaudiškos muzikos kapelų, liaudiškų šokių, folkloro ansamblių šventėje „Po senolių pastoge" skambėjo liaudiški akordai ir šokiai, kiti Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai nesnaudė. Betygalos moterų ansamblis ir Paliepių moterų duetas birželio 9 d. pasiekė Pasvalio rajono Joniškėlį, kur vyko labai jaukus ir šiltas romansų vakaras „Aš tave mylėsiu". Nuostabi Joniškėlio publika apdovanojo mus nesiliaujančiais gausiais aplodismentais. Išgirdome daugybę gražiausių atsiliepimų, sulaukėme gausybės pakvietimų atvykti į kitus Lietuvos kraštus.

plačiau
 
Susitikimas su rašytoja Irena Buivydaite - Kupčinskiene Šiluvoje

Paskelbta 2019 06 13

Birželio 11 d. RRKC Šiluvoje įvyko šiltas, jaukus ir nepakartojamas susitikimas su romantinių gyvenimiškų istorijų pasakotoja, rašytoja Irena Buivydaite – Kupčinskiene. Susitikimas  prasidėjo smuiko melodijomis, kurias atliko Šiluvos gimnazijos mokinė Emilija. Skaitytojams, kurie pamilo rašytojos romanus, buvo įdomu su ja susitikti, pasiklausyti jos atviravimų, sužinoti kaip gimsta idėjos knygoms. Po pabendravimo prie arbatos puodelio, rašytoją palydėjome į Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią, Šiluvos muziejų ir Švč. Mergelės Marijos gimimo baziliką.

plačiau
 
Šventėje „Po senolių pastoge“

Paskelbta 2019 06 11

Pralėkė tradicinė rajoninė šventė „Po senolių pastoge“, kurioje grojo armonikierių ansamblis „Kalnujų armonikieriai“ (vad. K.Klikna) ir liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“(vad. K.Klikna).  Džiaugiamės, kad vyksta tokios  šventės, kuriose atlikėjai save parodo ir į kitus pažiūri. Grįžome puikios nuotaikos. Rengėjams ačiū už nuostabią vasarišką šventę, subūrus į vieną vietą muzikos, dainos, šokio mylėtojus.

plačiau
 
Šiluvos mėgėjų teatro „Cinkelis“ viešnagė Kijeve

Paskelbta 2019 06 11

Birželio 4 – 8 d. RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis” turėjo gražią progą nuvykti į Kijevą, nuvežti žinią ne tik apie Raseinių kraštą ir jo žmones, bet ir apie Lietuvos dvasinį centrą – Šiluvą. Susipažinome su miesto senamiesčiu, smagiai praleidome vakarą Lietuvos ambasadoje kartu su Kijevo lietuviais ir jiems suvaidinome Edmundo Untulio spektaklį „Čerauninkės eksperiments“. Štai ką apie mus rašė Kijevo tautiečiai: „Talentingos ir energija trykštančios šiluviškės sukūrė nuostabiai gerą ir jaukią penktadienio vakaro nuotaiką. Dėkojame Šiluvos mėgėjų teatrui „Cinkelis" už apsilankymą pas Kijevo lietuvius ir už draugystę. Dėkojame Lietuvos ambasadai Ukrainoje  už suteiktą galimybę sutikti svečius erdvioje salėje.“

plačiau
 
Sujainių merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“ - Artistiškiausias „Talentų šou 2019“ dalyvis

Paskelbta 2019 06 11

Birželio 1-ąja švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tą dieną, Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose merginų šokių kolektyvui „Vaivorykštė“ buvo ypatinga, mūsų laukė net du renginukai. Į pirmąjį išskubėjome anksti ryte, dalyvauti Viduklės S.Stanevičiaus gimnazijoje organizuotame „Talentų šou 2019“. Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose merginų šokių kolektyvui „Vaivorykštė“ suteikta nominacija „Artistiškiausias „Talentų šou 2019“ dalyvis“. 

plačiau
 
Dviračių žygis, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti Sujainiuose

Paskelbta 2019 06 11

Tarptautinę vaikų gynimo dieną ypatingas dėmesys skiriamas vaikų saugumui, jie mokomi teisingai, saugiai elgtis keliuose ir gatvėse. Ne išimtis buvo ir šis dviračių žygis. Žygyje dalyvavo nemažai sujainiškių vaikų, savo jėgas panoro išmėginti ir keletas suaugusiųjų. Nuvažiavus daugiau kaip du kilometrus mūsų laukė įvairios sportinės rungtys ir žaidimai. Pilni įspūdžių vaišinomės saldumynais. Aktyviausiems skaitytojams išdalintos padėkos ir atminimo dovanėlės. Ačiū visiems, dalyvavusiems dviračių žygyje. Gražios ir saugios visiems vasaros ir neišdildomų įspūdžių!

 

plačiau
 
Praūžė liaudiškos muzikos kapelų, liaudiškų šokių, folkloro ansamblių šventė „Po senolių pastoge“

Paskelbta 2019 06 10

Birželio 9 d. Kaulakiuose praūžė didžiulio susidomėjimo sulaukusi respublikinė liaudiškos muzikos kapelų, liaudiškų šokių, folkloro ansamblių šventė „Po senolių pastoge“, kurioje dalyvavo RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“ (vad. Juozapas Juščius) ir Nemakščių moterų šokių kolektyvas (vad. Lina Andrulienė ir Živilė Lembutienė).   

 

 

plačiau
 
Pašešuvio ir Užkalnių kaimo bendruomenių vaikai minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Paskelbta 2019 06 10

Birželio 5 dienos popietę Pašešuvio ir Užkalnių kaimo bendruomenių vaikai minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną. RRKC Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorės Linos Andrulienės suburti vaikai žaidė, piešė, sportavo, dalyvavo įvairiuose rungtyse. Atvykę svečiai iš Pakražančio kultūros centro vaikams padovanojo linksmą „Atbuladienio“ šventę.

plačiau
 
Kalnujuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Paskelbta 2019 06 10

Birželio 1 dieną Kalnujuose buvo paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Kaimo bendruomenės kiemelis puiki vieta sportiškoms ir linksmoms užduotims atlikti. Susirinko nemažas būrys kalnujiškių vaikų su tėvais ir seneliais. Seniūnaitės Zitos dėka atvyko vaikai ir iš Bliūdžių kaimo. Dalyvavo ir Vengerskų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolita su anūkėliais. Šventė prasidėjo dviejų linksmų personažų Papūgos (Daivos) ir Tigro (Laimutės) prisistatymu. Šventės viešnia RMMVB bibliotekininkė Asta pasakojo apie savo knygoje „Meškino Pirino kompiuteris“ aprašytas svarbiausias gyvenimo vertybes.

plačiau
 
Vaikų gynimo diena Paliepiuose

Paskelbta 2019 06 07

Birželio 1-ąją RRKC Paliepiuose vyko popietė, skirta vaikų gynimo dienai paminėti. Susirinkę vaikai aktyviai leido laiką: piešė paveikslus iš spalvoto smėlio, žaidė boulingą, piešė su spalvotomis kreidelėmis, šoko ir pūtė muilo burbulus. Smagu, kad į visas veiklas įsitraukė ir vaikučius atlydėjusios močiutės. Vaikai smagiai bendravo vieni su kitais, žaidė ir namo iškeliavo ne tik su dovanomis, bet ir su neišdildomais įspūdžiais. Ačiū už kartu praleistą laiką!

 

plačiau
 
Agnieška – piešinių konkurso „Svajoju... skraidyti!” parodos dalyvė

Paskelbta 2019 06 07

Kiekvienais metais Tarptautinė aeronautikos federacija (FAI) Lozanoje skelbia vis naujas temas. Šių metų tema „Svajoju... skraidyti!“. Šia tema ir kūrė viso pasaulio 6–17 metų jaunieji kūrėjai. Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) konkurso nacionalinį turą mūsų šalyje jau nebe pirmus metus organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Lietuvos aeroklubas, Lietuvos aviacijos muziejus. Konkursui buvo pateikti 686 piešiniai iš visos Lietuvos. Iš viso parodai atrinkta 60 darbų. Šioje nacionalinio turo parodoje buvo eksponuojamas ir Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jaunosios kūrėjos aštuonmetės Agnieškos Aukštakytės  piešinys „Ateities aparatas“, kuris atitiko vertinimo kriterijus.

plačiau
 
Vaikų gynimo dienai Ramonuose „Ledų fiesta su KakeMake“

Paskelbta 2019 06 05

Ramonų kaimo bendruomenė, vykdydama projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai“, Šeimos klube surengė Vaikų gynimo dienai renginėlį „Ledų fiesta su KakeMake“. Nors lauke pliaupė lietus, bet „prie gero noro, nėra blogo oro“. Bendruomenės patalpose skambėjo vaikų juokas, dainos, žaidimai, buvo pildomi vaikų norai. Džiaugėsi tėveliai, mamytės ir močiutės, matydami laimingus savo vaikučius. KakėMakė (Renata) visiems vaikučiams pūtė įvairių formų balionus, apdalino dovanėlėmis, saldumynais - buvo viso renginio dėmesio centre.

plačiau
 
Kapela „Kalnuja“ dalyvavo kapelų šventėje ,,Linksmoji armonika 2019“

Paskelbta 2019 06 05

Birželio 2 d. Natkiškių kaimo parkelyje vyko tradicinė VIII-oji regioninė liaudiškų kapelų sueituvių šventė „Linksmoji armonika 2019“. RRKC Kalnujuose kaimo kapela „Kalnuja“ (vad. Kęstutis Klikna) smagiai įsiliejo į šventę. Kolektyvas pristatė keturių kūrinių programą. Tuo pačiu metu vyko jaunųjų dailininkų pleneras „Muzika dailėje“.

plačiau
 
Kalnujų kapelos „Kalnuja“ koncertavo Skirmantiškės bendruomenėje

Paskelbta 2019 06 05

Gegužės  31 dieną RRKC Kalnujuose kaimo kapela „Kalnuja“ koncertavo Skirmantiškės bendruomenėje. Tai graži, šilta, prasminga šeimų vakaronė. Ačiū organizatoriams už šiltą priėmimą ir gerą nuotaiką.

plačiau
 
Respublikiniame šokių festivalyje „Šoku tau - 2019“ Druskininkuose

Paskelbta 2019 06 05

Birželio 2 d. RRKC šokių kolektyvo „Nuotaika“ suaugusiųjų ir jaunimo grupė, taip pat RRKC Norgėluose šokių kolektyvas „Šypsena“ dalyvavo respublikiniame šokių festivalyje „Šoku tau - 2019“ Druskininkuose.

plačiau
 
Maironio parke vyko rajoninis liaudiškų, stilizuotų liaudiškų dainų ir šokių festivalis „Už Raseinių ant Dubysos“

Paskelbta 2019 06 05

Gegužės 24 d. Raseinių Maironio parke vyko rajoninis liaudiškų, stilizuotų liaudiškų dainų ir šokių festivalis „Už Raseinių ant Dubysos“. Šis fetivalis jau penktasis, kuriame dalyvauja mūsų rajono dainos, muzikos ir šokio mylėtojai.

plačiau
 
Šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti

Paskelbta 2019 06 05

Birželio 1 d. Raseinių miesto Žemaičio aikštėje vyko tradicinė šventė vaikams. Saulėtas rytas žadėjo, kad diena bus puiki pramogoms ir linksmybėms. Raseinių kūno kultūros ir sporto centro darbuotojai sugalvojo įvairias rungtis, kurios tapo ne vienam dalyviui tikru išbandymu. Nors ne visiems varžybose sekėsi, pralaimėjusių nebuvo. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti saldumynais ir dovanomis, kurias įsteigė parduotuvė „Ri-ki-ki“.  Pasibaigus vienai pramogai, sekė kita...

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   sekantis