Naujienos
Kalnujuose žiema išvaryta

Paskelbta 2019 03 07

Užgavėnės - žiemos pabaigos šventė. Kalnujiškiai ir svečiai rinkosi bendruomenės namų kiemelyje. Skambėjo muzika, nosį kuteno kepamų blynų kvapas. Pagrindinis šventės akcentas išvaryti žiemos demonus ir pažadinti šalčio sukaustytą žemę. Prie šio darbo prisidėjo ir pati gamta. Per Užgavėnes reikia daug triukšmauti, šūkauti, juokauti. Senovės žmonių tikėjimu triukšmas turėjęs galios prikelti žemę naujam gyvenimui, pažadinti pavasario gimimą. Tai ir triukšmavome. Šūkaliojo raganaitės, ateitį būrė čigonė, giltinė gąsdino su dalgiu reikalaudama savo duoklės, trypė smagūs velniai, o daktarka liepė kaštavoti ,,liekarstvų‘‘, nes per žiemą daug paliegusių atsirado.

plačiau
 
Užgavėnių šėlsmas „Šokim, trypkim, linksmi būkim“

Paskelbta 2019 03 06

Nepabijoję lietaus ir vėjo susirinkome į RRKC Paliepiuose kiemelyje vykusį Užgavėnių šėlsmą! Čia visi vaišinosi karšta arbata, gardžia koše, burnoje tirpstančiu blynų tortu ir, žinoma, Užgavėnių blynais. O pasisotinę gardžiomis vaišėmis dalyvavo įvairiose rungtyse, spėliojo mįsles ir stebėjo neįprastą Lašininio ir Kanapinio balionų kovą, kurią, kaip ir pridera, nugalėjo Kanapinis! Džiugu, kad sulaukėme ir persirengėlių, kurie už savo pastangas ir Užgavėnių dvasią buvo apdovanoti specialiais riestainių medaliais.

plačiau
 
Linksmai šventėme Užgavėnes

Paskelbta 2019 03 06

Viena iš Užgavėnių šventės ypatybių yra persirengėlių eitynės per kaimus, miestelius, dovanojant visiems gerą nuotaiką. Todėl kovo 5 d. Raseinių rajono kultūros centro Viduklėje darbuotojos ir saviveiklininkės, persirengę įvairiais personažais, leidosi į kelią. Linksmoji komanda apsilankė Paupyje, kur dalyvavo Užgavėnių šventėje, vykusioje Raseinių V.Petkaus pagrindinės mokyklos Paupio daugiafunkciame centre. Uch, kaip visiems buvo linksma suktis rateliuose, dūkti su Viduklės linksmuolėmis!

 

plačiau
 
Viduklėje šurmuliavo jubiliejinė Kaziuko mugė

Paskelbta 2019 03 06

Kovo 2 d. gausus vidukliškių būrys rinkosi į Raseinių rajono kultūros centrą Viduklėje, kur šurmuliavo jubiliejinė 10 -oji Kaziuko mugė. Akys raibuliavo nuo prekių gausos. Pardavėjai, atrodo, rungėsi, kaip išmoningiau savo prekes parduoti. Buvo galima įsigyti visko, nuo margučių iki kaimiško skilandžio. Kultūros namų salėje tvyrojo šventiška nuotaika, kurią dovanojo RRKC Girkalnyje liaudiškos muzikos kapela „Gojus“(vad. S.Vaitiekūnienė) ir RRKC Viduklėje moterų ansamblis „Ringė“ (vad. G. Lapinskaitė).

plačiau
 
Knygos ,,Ir saugok mus nuo pikto" pristatymas

Kovo 26 d. 17.30 val.

Knygos ,,Ir saugok mus nuo pikto" pristatymas

Raseinių Marcelijau Martinaičio višojoje bibliotekoje

Vytauto Didžiojo g. 1

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas Užkalnių vaikų dienos užimtumo centre

Paskelbta  2019 02 28

Vasario mėn. paskutinę žiemos dieną vyko edukacinis Užgavėnių kaukių gamybos užsiėmimas Užkalnių kaimo bendruomenės vaikų dienos užimtumo centre. Vaikai kaukes gamino naudodami gipsinį bintą, spalvino akriliniais dažais. Vyresnieji visą darbą atliko savarankiškai, o mažiesiems pagelbėjo užsiėmimą vedusi RRKC kultūrinių renginių organizatorė Lina Andrulienė.  

 

plačiau
 
Vasario 23-osios popietę Gruzdiškės bendruomenėje skambėjo dainos Lietuvai

Paskelbta 2019 02 27

Vasario 23-osios popietę Gruzdiškės bendruomenėje skambėjo dainos Lietuvai ir buvo pristatyta metinė bendruomenės ataskaita. Šaunus renginys, skambios dainos, gražios eilės, prasmingi nuveikti darbai ir planai šiems metams. Renginyje ,,Dainos Lietuvai" dalyvavo Raseinių krašto jaunoji atlikėja Erika Pužaitytė, kuri atliko solo dainą ir kartu su mama Jolita Pužaitiene dainą Lietuvai, taip pat Jolitos vadovaujamas RRKC Gruzdiškėje vokalinis moterų ansamblis ,,Aušrinė", Gruzdiškės kaimo kapela ,,Žara" ir svečiuosna atvykę Mirklių bendruomenės kapela, vadovas Konstantinas Kružikas. 

 

plačiau
 
Išvyka į festivalį „Iš vakar į šiandien“

Paskelbta 2019 02 27

Vasario 23 d. (šeštadienį) 15 val., Pasvalio kultūros centro Ustukių skyriuje jau šeštą kartą vyko respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Iš vakar į šiandien“, skirtas choreografo Juozo Lingio 100- mečiui paminėti. Į šį festivalį vyko ir RRKC Plikiuose šokių grupė „Gynėvė“ (vad. Laura Liaskauskienė).

plačiau
 
Vasario 16-oji Katauskiuose

Paskelbta 2019 02 26

Vasario 16-osios šventės akimirkos Katauskiuose.

Nuotraukos T.Galinaičio.

plačiau
 
Vasario 16-oji Kalnujuose

Paskelbta 2019 02 26

Tarp daugybės svarbių dienų kiekvienam lietuviui ypač svarbi vasario 16-oji. Tai Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Vasario 16-ji virto Lietuvos valstybės ir visur laisvajame pasaulyje gyvenančių lietuvių tautine švente. Kalnujų seniūnijos gyventojai ir svečiai taip pat džiaugsmingai šią šventę.

plačiau
 
,,Dainuojanti Lietuva‘‘ Ariogaloje

Paskelbta 2019 02 26

Raseinių rajono kultūros centre Ariogaloje, vasario 24 d. įvyko  III-ioji tradicinė-regioninė vokalinių ansamblių, solistų, duetų, tercetų, kapelų šventė  ,,Dainuojanti Lietuva''.

plačiau
 
Tėvynės dainų vakaras Betygaloje

Paskelbta 2019 02 25

Tą gražų trečiadienio vakarą, pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, pasidžiaugti vienu iš tautos brangakmenių – lietuviška daina, į Raseinių rajono kultūros centrą Betygaloje, sugūžėjo gausus būrys dainininkų beveik iš viso rajono.

plačiau
 
Respublikinė šokių šventė-konkursas Pasvalyje

Paskelbta 2019 02 23

Š.m. vasario 23 d. Pasvalio kultūros centre vykusiame respublikinėje šokių šventėje – konkurse dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro šokių kolektyvai „Nuotaika“ ir Norgėlų „Šypsena“ (vad. A.Jukilaitienė). Šventėje taip pat dalyvavo kolektyvai iš Kybartų, Vilkaviškio, Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Pasvalio miestų ir rajonų.

plačiau
 
Laisvės gatve į Lietuvos gimtadienio šventę

Paskelbta 2019 02 21

Vasario 15 dieną Nemakščių seniūnijos bendruomenė paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ąsias metines. Renginį pradėjome iškilminga eisena ,,Laisvės gatve į Lietuvos gimtadienio šventę“. Tądien visi susirinkusieji jautė susikaupimą ir rimtį, pagarbą šalies istorijai.

plačiau
 
„Lietuva – žemėj žodis švenčiausias“

Paskelbta 2019 02 20

Vasario 17 d. Gervinėje vyko literatūrinė valanda „Lietuva – žemėj žodis švenčiausias“, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

plačiau
 
Viduklėje vėl plazdėjo trispalvės

Paskelbta 2019 02 20

Lietuvai – 101-eri! Visai šaliai minint šį gražų gimtadienį, vidukliškiai neliko nuošalyje. Gausus būrys vėliavomis nešinų miestelio gyventojų dalyvavo jau antrąkart S.Stanevičiaus gimnazijos bendruomenės organizuotoje eisenoje miestelio gatvėmis. Skambant patriotinėms dainoms, kolona pražygiavo per visą miestelį ir sugužėjo į  Viduklės šv. Kryžiaus bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos laisvę,

plačiau
 
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė Girkalnyje

Paskelbta 2019 02 19

Girkalnio gyventojai nuoširdžiai įsiliejo į valstybės atkūrimo dienos šventę. Sekmadienį, 11.00 val. buvo laikomos Šv. Mišios Girkalnio Šv. Jurgio bažnyčioje, minint Vasario 16 – ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Po Šv. Mišių uždegtos žvakutės prie Šv. Jurgio bažnyčios esančio paminklo, žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. 12.30 val. šventės dalyviai susirinko į šventinį  minėjimą bei koncertą, kaimų bendruomenės ,,Girkalnis“ namuose.

plačiau
 
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Šiluvos kultūros namuose

Paskelbta 2019 02 19

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Šiluvoje prasidėjo tradiciškai: Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimu. šv. Mišiomis Šiluvos Švč. M. Marijos Gimimo bazilikoje už Lietuvos laisvės kovotojus, rinkomės į RRKC Šiluvoje salę iškilmingam minėjimui. Ďžiaugdamiesi savo krašto žmonių - šiluviškių kūrybine veikla, šventinį minėjimą skyrėme menui ir kultūrai, jos puoselėtojams. Turėjome ypatingą progą pasidžiaugti Valdo Mikolaičio kūrybos vaisiais: respublikiniu įvertinimu 2018 m., jam įteikta Abukevičiaus premija už geriausią  filmą apie gamtą „Vorų ratilinis“.

plačiau
 
Kultūriniai mainai

Paskelbta 2019 02 19

Vasario 16 - sios išvakarėse RRKC Šiluvoje mėgėjų meno kolektyvai: ansamblis „Šilo aidai“, moterų vokalinis ansamblis „Harmonija“, bardų duetas ir vedančioji Dalia, išvyko pas kaimynus į Šiaulėnų kultūros namus, esančius Radviliškio rajone. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Šiluviškių dovana kaimynams – RRKC Šiluvoje mėgėjų meno kolektyvų koncertas.

plačiau
 
Projekto ,,Judam" partnerių susitikimas

Paskelbta 2019 02 14

Raseinių rajono kultūros centras kartu su Jaunimo reikalų departamentu dalyvavo projekto „Judam“ partnerių susitikime. Susitikimas vyko šių metų vasario 7 dieną, Kaune. Susitikime dalyvavo atranką laimėjusios partnerės–organizacijos, JRD direktorius Jonas Laniauskas ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Eglė Došienė. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs klausimai, iškelti nauji klausimai.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   sekantis