Naujienos
Užkalnių, Nemakščių, Pašešuvio bendruomenių „Pramogų kiemelis“

Paskelbta 2019 06 27

Joninių šventės metu Molavėnų piliakalnių komplekse renginio dalyviai buvo kviečiami užsukti į „Pramogų kiemelį“. Kultūrinių renginių organizatorės Nemakščiuose Linos Andrulienės suburti Užkalnių, Nemakščių bendruomenės santalkos, Pašešuvio kaimo bendruomenių atstovai lankytojus kvietė nusipinti Joninių vainiką, pasigaminti Joninių žvakę, išmėginti laimę linksmoje balionėlių sprogdinimo rungtyje, nupiešti paparčio žiedą ant vandens bei pasimėgauti kitomis pramogomis.

plačiau
 
Nemakščių mėgėjų meno kolektyvai dalyvavo Joninių šventėje Molavėnuose

Paskelbta 2019 06 27

Iš pilkų kasdienybės siūlų nuaustas mūsų buvimas čia - žemėje, į kurį margaspalvėmis švytinčiomis gijomis įsipina Joninių šventė. Pasitinkant pačią trumpiausią naktį Molavėnų piliakalnių komplekse skambėjo  RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapelos „Nemakščių vyrai“ (vad. J.Juščius) atliekamos dainos. Nemakščių moterų šokių kolektyvo šokėjos (vad. L.Andrulienė, Ž.Lembutienė) ne tik šoko, bet ir dalyvavo šventinėse apeigose.

 

plačiau
 
Joninių šventė Molavėnuose

Paskelbta 2019 06 27

Artėjant birželio 23 d., vis daugiau pasigirsta diskusijų ir klausimų: kur šiemet vyks Joninės? Nors ir Raseinių rajono kultūros centras sulaukia pavienių siūlymų organizuoti šventę Raseinių miesto Maironio parke, tačiau savo priimto sprendimo, kad vasaros saulėgrįžos šventė turi vykti Molavėnų piliakalnių komplekse, nekeitė. Ar Raseinių miesto Maironio parkas, išgrįstas trinkelių takeliais, krepšinio aikštelėmis, aplink zujančiais automobiliais ir apsuptais daugiabučių namais geresnė ir parankesnė vieta švęsti Jonines?... Turbūt geriausiai į šį klausimą atsakė šiemet į Joninių šventę suplūdusi didžiulė tūkstantinė žiūrovų minia iš Raseinių ir aplinkinių rajonų.

plačiau
 
Šiluvos kolektyvų edukacinė-koncertinė išvyka į Platelius

Paskelbta 2019 06 27

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kolektyvai: vokalinis ansamblis „Harmonija“, vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“, ansamblis „Šilo aidai“ ir bardų duetas birželio 25 d. dalyvavo edukacinėje - koncertinėje išvykoje į Platelius.

plačiau
 
Kultūriniai mainai Kalnujai - Sirutiškis

Paskelbta 2019 06 26

Birželio 22 d. Kalnujų liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ (vad. Kęstutis Klikna) koncertavo Kėdainių r. Sirutiškyje. Tai gražūs kultūriniai mainai, nes birželio 23 d. kapela „Pastogė“ koncertavo pas mus kapelų šventėje „Buvo naktys Švento Jono“. Ačiū nenuilstančiam vadovui Henrikui Dociui.

plačiau
 
Kapelų šventė „Buvo naktys Švento Jono“ Kalnujuose

Paskelbta 2019 06 26

Nuvilnijo per Lietuvą pati gražiausia vasaros šventė. Joninių metu Kalnujuose vyko jau tapusi tradicine kapelų šventė „Buvo naktys Švento Jono“. Šventė prasidėjo gražiais vedančiųjų Daivos ir Laimos posmais apie vasarą. Pirmieji sceną sudrebino Raudonės kaimo kapela ir jos vadovas Jonas Apolius Grygartas. Šventę pratęsė Kelmės r. Mockaičių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Po liepom“ ir jos vadovė Raimonda Pranckevičienė. Renginį įvairino vedančiųjų linksmi pašmaikštavimai, sakmė apie Šatrijos kalną ir kt. Koncertavo Kėdainių r. Sirutiškio kaimo kapela „Pastogė“ ir jos vadovas Henrikas Docius. Šventę vainikavo Kalnujų liaudiškos  muzikos kapela „Kalnuja“ ir jų energingas vadovas Kęstutis Klikna.

plačiau
 
Kelionė po Pramedžiavos ir aplinkinius kaimus su sveikinimais Jonams ir Janinoms

Paskelbta 2019 06 26

Visi pramedžiaviškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai prisimena tradicinę mūsų kaimo šventę -Jonines. Keičiasi laikai - mūsų šventė nugarmėjo po eilinėm visą Lietuvą palietusiom problemom: itin sumažėjusiu gyventojų skaičiumi, jaunimo trūkumu ir žmonių senėjimu kaimo vietovėse. Šiais metais nusprendėme visus Jonus ir Janinas pasveikinti nuvykus pas juos į svečius. Birželio 22 -osios rytą pradėjome savo žygį. Mūsų kaimo muzikantai Vidmantas Andriuška ir Romas Jocius derino akordeono ir armonikos balsus, Ražaitėlių kaimo seniūnaitis Rimantas Kleiva paruošė savo žirgą (automobilį), čiupo didelę gėlių puokštę varduvininkams ir visi kartu su Pramedžiavos kaimo bendruomenės pirmininke Lina Jašauskiene išskubėjo pas 15 Janinų ir Jonų.

plačiau
 
Dainos sparnais nuo Dubysos iki Adrijos jūros

Paskelbta 2019 06 25

Kažkada pasilypėję ant aukštų tvorų ar medžių pamatėme, koks platus pasaulis, o mėlyna tėviškės padangė nusidriekia toli toli, gal iki Dubysos, gal iki Baltijos?... Iš savo tėvų išmokome gimtosios kalbos grožio, užaugome dainuodami. Pašaukti muzikos, dainos susibūrėme į ansamblius, chorus. Savo gebėjimus mišrus „Šatrijos“ choras panoro išbandyti dalyvaudamas tarptautiniame klasikinės chorinės muzikos konkurse Kroatijoje, Opatijos kurorte birželio viduryje. Mes – geriausias suaugusiųjų choras, rankose sidabro spalvos prizas ir diplomas. Kelionei lėšų skyrė Raseinių rajono savivaldybės taryba, kiti nuoširdūs choro rėmėjai: AB „Šatrija“, UAB „Danspin“, UAB „Norvelita“, Raseinių kredito unija, UAB „Izora“, UAB „Raseinių statyba“, ŽŪK „Viduklė“, UAB „Raseinių žuvininkystė“, UAB Jozita, Rimantas Bobinas. Didžiąją kelionės išlaidų dalį sudarė asmeninės choristų lėšos.

plačiau
 
Šiluvos kolektyvų koncertas Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre

Paskelbta 2019 06 25

Birželio 20 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kolektyvai: ansamblis „Šilo aidai“ ir bardų duetas (vadovas Saulius Beniulis) dalyvavo Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro organizuotoje Joninių šventėje.

 

plačiau
 
Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Aš noriu gyventi tik čia!” Mažosios Viduklės kaimų bendruomenės kiemelyje

Paskelbta 2019 06 21

Gražia ir prasminga tradicija tapusią, dviejų seniūnijų - Nemakščių ir Viduklės - atstovų sueigą po atviru dangumi, šalia tą juodą dieną menančių plieninių geležinkelio bėgių, niekaip nepriskirsi eiliniam renginiui. Tai - istorijos pamoka, kuri byloja skaudžios lietuvio patirties išmintį: atleisk, bet daryk viską, kad tai nebūtų pamiršta ir niekada daugiau nepasikartotų.

plačiau
 
Vakaronė „Susipažinkime, kaimynėliai“

Paskelbta 2019 06 21

Gražią penktadienio pavakarę, prie Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose esančiame parkelyje, vyko vakaronė „Susipažinkime, kaimynėliai“. Renginys prasidėjo Gedulo ir Vilties dienos minėjimu. Kaimų bendruomenės „Sujainiai“ tarybos narys Pranas Laurinavičius pasidalino informacija apie tą dieną išvežtus į tremtį Sujainių gyventojus. Į šventę atvyko patys artimiausi kaimynai iš Paliepių seniūnijos.

plačiau
 
Apie Raseinių rajono kultūros centro projektus rašo Lietuvos žinių portalai

Paskelbta 2019 06 20

Raseinių rajono kultūros centras bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros taryba įgyvendina įvairius projektus, skirtus supažindinti Raseinių rajono gyventojus su įvairialypėmis ir inovatyviomis kultūrinės veiklos formomis, siekiant formuoti šiuolaikišką Raseinių rajono kultūrinį identitetą.

plačiau
 
Gedulo ir vilties diena paminėta Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje

Paskelbta 2019 06 20

Birželio 14-oji paskelbta Gedulo ir vilties diena. Ši diena buvo gražiai paminėta Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Paminėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo parapijos klebonas, kunigas Gintautas Jankauskas. Savo pamoksle jis sakė: „Vienintelė atrama buvo tik tikėjimas ir pasitikėjimas Dievu. Kristus kviečia būti drąsiems ir ryžtingiems, bet kokio blogio akivaizdoje. Tiesa ir gėris visuomet gyvuos.''

plačiau
 
Šiluvos ansamblis „Šilo aidai“ ir Žaiginio vyrų ansamblis šventėje „Pustykim, vyrai, dalgelius“

Paskelbta 2019 06 19

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje ansamblis „Šilo aidai“  ir  Žaiginio vyrų ansamblis birželio 16 d. dalyvavo Pirmosios pradalgės šventėje „Pustykim, vyrai, dalgelius“ Žaiginyje.

 

 

plačiau
 
Muzikinis vakaras senjorams

Paskelbta 2019 06 19

Birželio 16 –tą Raseinių rajono Jaunimo užimtumo centro salėje vykusiame muzikiniame senjorų vakare koncertavo ir senjorus linksmino Kalnujų liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ (vad. K.Klikna).

plačiau
 
XX respublikinė šventė „Po senolių pastoge“ Kaulakiuose

Paskelbta 2019 06 17

Atėjus vasarai vis daugiau renginių persikelia į atviras lauko erdves. Toks renginių organizavimo būdas sudaro galimybę ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir susipažinti su gražiomis Raseinių krašto vietomis. Jau antrą kartą Raseinių rajono kultūros centras organizuoja tradicinę, šiemet jau respublikinę liaudiškos muzikos kapelų, liaudiškų šokių, folkloro ansamblių šventę „Po senolių pastoge“ Kaulakiuose. Šiemet joje panoro dalyvavo, net dvidešimt Raseinių rajono kultūros centro meno kolektyvų, taip pat sulaukėme ir svečių.

plačiau
 
„Nacionaliniai cepelinų gaminimo ypatumai"

Paskelbta 2019 06 17

Puikiausiai praleista sekmadienio popietė su vaikų globos namų auklėtiniais edukacijoje „Nacionaliniai cepelinų gaminimo ypatumai" kaimo turizmo sodybos „Pakalnė" virtuvėje. Gaminome cepelinus pagal tautinio paveldo receptą. Taip kaip tai darė mūsų močiutės – rankomis, ir be jokios pagalbos. Paruošta 140 cepelinų su varške, kepenėlėmis bei mėsa. Šie jaunuoliai dalyvavo visame cepelinų gamybos procese: nuo bulvių skutimo, tešlos, įdarų paruošimo, cepelinų formavimo, virimo ir iki valgymo. Smagiausia ir skaniausia dalis - cepelinų ragavimas.        

plačiau
 
Naktinis žygis partizanų takais Šiluvos apylinkėse

Paskelbta 2019 06 17

Naktinis žygis partizanų takais Šiluvos apylinkėse prasidėjo  birželio 14 dienos vėlyvą vakarą. Žygis, skirtas Jono Žemaičio - Vytauto metams, Šaulių sąjungos 100 - čiui bei Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Kol prisimenami skaudžiausi tautos istoriniai įvykiai, tauta gyvuos… Tai padaryti galime tik žadindami istorinę atminti, pasakodami jaunimui apie nepriklausomybės kovų aukas ir didvyrius. 

plačiau
 
Šiluviškių mėgėjų teatras „Cinkelis“ Kelmės rajone, Liolių bendruomenės Antaninių šventėje

Paskelbta 2019 06 17

Birželio 15 d. RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis" išvyko pas kaimynus, į Liolių kaimo bendruomenės (Kelmės r.) šventę - Antanines. Susirinkusiems šventės dalyviams parodėme spektaklį E. Untulio „Čerauninkės eksperiments". Liolių bendruomenės žiūrovų neišgąsdino kaitra, jų susirinko pilna salė! Esame dėkingi bendruomenės pirmininkei Dianai Strelkauskienei, Rūtai Palubeckienei už puikų priėmimą ir labai nuoširdžius žiūrovus. Smagu, kai turime tokius kaimynus, su kuriais pasidalinome gerąja patirtimi. 

plačiau
 
Šventėje „Šv. Antano atlaidus pasitinkant“ Stakiuose

Paskelbta 2019 06 17

Birželio 16 d. Stakiuose vyko šventė „Šv. Antano atlaidus pasitinkant“, kurioje dalyvavo RRKC Nemakščiuose moterų šokių kolektyvas (vad. Lina Andrulienė ir Živilė Lembutienė). Nemakščių šokėjos kartu su Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus moterų ansambliu, Antanams ir visiems šventės dalyviams padovanojo nuotaikingą koncertą. Nuoširdi publika atlikėjams negailėjo aplodismentų ir gražių padėkos žodžių.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   sekantis