Naujienos
Poezijos kūrybinės dirbtuvės


Paskelbta 2018 05 07

Gegužės 4 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje įvyko antrasis šių metų  projekto „Prabylančios miesto erdvės“ renginys – poezijos kūrybinės dirbtuvės. Šią neformalią kūrybos sesiją vedė dramaturgas, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Valiukas kartu su teatro,  kino aktore Valda Bičkute.
 

Susitikimas buvo sumanytas kaip pasiruošimas antrąjam Raseinių slem skaitymų turnyrui, kuris numatytas Urban Art programoje rugpjūčio pabaigoje. Gaila, kad į šį kvietimą neatsiliepė mūsų krašto poetai, kurių, tikimės vis dar yra  poezijos padangėje. Žinoma, kūryba - tai labai individualus procesas, pasineriant į išskirtinę savo emocijų gelmę, tačiau toks susitikimas, pasikeitimas patirtimi, galėjo būti naudingas visiems plunksnos broliams.

 

Kūrybinių dirbtuvių tema – ko gero pati seniausia ir lakoniškiausia poetinės kūrybos forma – haiku. Apie žanro istoriją, tradicijas ir šiuolaikines formas įdomiai papasakojo šios sesijos moderatorius Mindaugas Valiukas, vėliau perėjome prie praktinės užduoties – haikų trieilių kūrimo. Antroje susitikimo dalyje aktorė Valda Bičkutė pasidalino savo scenine patirtimi, apie tai, kas yra svarbu kiekvieno žmogaus gyvenime – atvirai ir nuoširdžiai atskleisti save kitiems, nedvejojant dėl žiūrovų (aplinkos) reakcijos.
 

Dvi kūrybinių dirbtuvių valandos prabėgo labai greitai. Kūryba yra tokia žmogaus savimonės sritis, kur laikas neegzistuoja..., o nutrūkus begaliniam žodžių srautui, su mus supančia aplinka, pradedame bendrauti lakoniškomis ir giliaprasmėmis haiku sentencijomis...
       

  ,,Akimirka po akimirkos,
    Niekas nepasikeitė.
    Vakaro tyla“.

 

 

Teksto autorius:
Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas Arūnas Kazlauskas

Teksto nuotraukos A.Kazlausko