Naujienos
Praūžė trečiasis Urban Art Raseiniai festivalis. Dėmesio! Skelbiamas konkursas


Paskelbta 2017 09 04

Paskutinis rugpjūčio savaitgalis tiesiog pritrenkia Raseinių publiką renginių gausa – tai ir Girkalnio „Griežynė“, renginiai hipodrome ir Viduklėje, na, ir, žinoma, „Prabylančios miesto erdvės“. Taigi, pasirinkti tikrai yra iš ko, žiūrovas gali tiesiog mėgautis žanru įvairove. Iš kitos pusės – tris iš šių renginių organizuoja Raseinių rajono kultūros centras arba jo padaliniai, taigi ateityje vertėtų rimtai pagalvoti dėl renginių grafiko.

 

Kiekviena šventė turi auditoriją, kuri nekantriai laukia „savo“ renginių, ir pagrindinis organizatorių uždavinys – pateisinti lūkesčius ir kiekvienais metais pateikti kažką naujo. Žinoma, šiuo aspektu žiūrovus galima būtų skirstyti bent į dvi kategorijas – tuos, kurie nori tradicinių, įprastų švenčių su panašaus stiliaus programa, ir tuos, kurie ieško įvairovės  ir naujų patirčių. Urban Art Raseiniai orientuojasi kaip tik į tokią auditoriją, nors ji tikriausiai nėra labai gausi, tačiau šiaip ar taip turinti teisę gauti kiek kitokią  „kultūrinę paslaugą“.


Vertinant Lietuvos ir pasaulio kultūrinių pramogų tradicijas, galima pastebėti gana daug permainų. Įprasta schema scena–žiūrovas tampa vis mažiau populiari, užleisdama vietą naujoms renginių formoms su daug stipresne vizualizacija ir emocine raiška. Žinoma, galima teigti, kad mūsų žiūrovai gausiai  suplaukia į tradicinės formos renginius, muges, o kitokio žanro muzika ar šiuolaikinės meno formos pritraukia ne tokią gausią auditoriją, tačiau šis kitoniškumas  yra permainų  varomoji jėga. Domėjimasis naujomis veiklos formos kaip tik ir charakterizuoja tam tikrą visuomenės kultūrinę brandą.  Šiuo metu ir mūsų krašte akivaizdžiai juntama pereinamojo laikotarpio dvasia, kai tenka apsispręsti, ar drąsiai žengti į naują kultūros lauką, ar toliau slėptis nuo naujovių lietaus po patikima rudens pastoge.


Nepaisant šių atsargių pasvarstymų, traukinys juda į priekį, ir, nors Raseiniuose yra tik autobusų stotis, ji taip pat gali tapti permainų simboliu - pavyzdžiui tarptautinio džiazo projekto arena, arba įspūdingo naktinio žygio starto vieta. Be abejo, ne kiekviename mieste autobuso iš Vilniaus keleiviai stoties perone gali išvysti balta staltiese uždengtą ir žvakutėmis iliuminuotą stalą, ir tokiu būdu geroji žinia apie Raseinių išskirtinumą pasklinda po Lietuvą...


Tai turėjo būti įvykusio renginio aprašymas, bet tikriausiai ir čia reikėtų keisti tradicijas, kai organizatoriai be menkiausio savikritikos šešėlio pasakoja apie tai, koks puikus ir nuostabus buvo jų renginys ir dar įteikia vienas kitam apdovanojimus... Tegul kalba žmonės, pabuvoję renginiuose, informacinėje erdvėje yra daugybė foto ir vaizdo reportažų apie įvykius, ir tai yra svarbiausias vertinimo kriterijus. Kitas žymus žingsnis naujos kokybės link – kai viešojoje erdvėje atsiranda renginių recenzijos, bešališkas, solidus ir kritiškas žvilgsnis iš šalies, verčiantis susikaupti ir tobulėti.


Ir šioje srityje renginio „Prabylančios miesto erdvės“ organizatoriai norėtų žengti  pirmąjį žingsnį post kultūros industrijos srityje. Dėmesio! Skelbiame geriausios renginio Urban Art Raseiniai recenzijos konkursą. Galima pasirinktinai aprašyti vieną ar kelis programos renginius, ar visą projektą kaip reiškinį, teksto apimtis neribojama. Geriausios recenzijos autorius bus apdovanotas 50(!) eur premija. Beje, recenzija nebūtinai turi būti palanki, tačiau objektyvi, racionali ir (santūriai?) kritiška.


Recenzijas prašome siųsti iki rugsėjo 15 d. el. pašto adresu idejuupe@gmail.com

 

 

Arūnas Kazlauskas, projekto vadovas

Teksto nuotraukos Sigito Gudaičio.

 

Informacijos rėmėjai, partneriai taip pat dirbo iš peties ir dalinasi šventės akimirkomis savo prieigose. AČIŪ JUMS.

 

"Alio, Raseiniai" 

nuotraukos > grupės „Arbata “koncertas ir SLAM poezijos turnyrasbaidarių lenktynės Raseinių mero taurei laimėti.

video > SLAM poezijos turnyro nugalėtojos Darijos Lyzenko poema ; 

grupės ARBATA koncertas ; SLAM poezijos turnyre Darius Rekis ;

baidarių lenktynės Raseinių mero taurei laimėti. Atkrintamieji plaukimai

SLAM poezijos turnyre Monika Banytė.

 

RTVIC „Atrask Raseinius"

nuotraukos > naktinė ekskursija

 

www.manoraseiniai.lt

nuotraukos >

 

www.raseiniaitv.lt

nuotraukos ir video >

pirmoji renginio diena ; 

 

baidarių varžybos

 

akcija LAISVĘ DOMINIKONAMS