Naujienos
Raseinių AJE įsigijo naujus sėdmaišius


Paskelbta 2017 11 27

Raseinių rajono kultūros centro Atvira jaunimo erdvė (Toliau – Raseinių AJE), 2017 metų rugpjūčio mėnesį teikė paraišką Raseinių rajono atvirą darbą su jaunimu dirbančių institucijų veiklos projektų finansavimo 2017 metais konkursui. Paraiškos pavadinimas „Būk arčiau“, sugalvotas neatsitiktinai. Paraiškos projektui tikslas, įsigyti naujų sėdmaišių, kurie skatina bendrystę ir skatina būti arčiau vienas kito.

 

Rugsėjo mėnesį Raseinių rajono savavaldybėje sudaryta vertinimo komisija atrinko paraiškas nugalėtojas, tarp kurių buvo ir Raseinių AJE parašytas projektas „Būk arčiau“. Už gautas projekto lėšas, Raseinių AJE įsigijo 17 naujų ir kokybiškų sėdmaišių, kurie ne tik atgaivino visos erdvės interjerą naujomis ir ryškiomis spalvomis, bet ir subūrė jaunimą šiltiems pokalbiams, žaidimams.

 

Raseinių AJE jaunimas aktyvus, jautrus, energingas, tačiau kartu ir bijantis atsiskleisti ar pasitikėti. Jaunimo darbuotojas nuolat stengiasi būti arčiau jauno žmogaus, nevadovauti jam ir nepatarinėti, o padėti jam pačiam atrasti sprendimus ir įgyvendinti idėjas. Jaunuoliai mėgsta patogiai kompanijoje susėdę klausytis muzikos, tačiau jiems labai svarbu ir erdvė, kurioje jie tai daro. Todėl buvo nuspręsta, kad būtina atnaujinti sėdmaišius, nes senieji sėdmaišiai visiškai susidėvėję, susimaigę bei kelia daug dulkių, dėl kurių kai kuriems pasireiškia alergija. Jaunimas noriai nešasi sėdmaišius esant geram orui į kitus renginius ar tiesiog pasisėdėjimui parke. Atnaujintas AJE erdvės inventorius prisidės prie AJE įvaizdžio gerinimo, o tai paskatins daugiau įvairesnių jaunų žmonių prisijungti prie veiklų Raseinių AJE.

 

Jaunimo darbuotojas tarsi susitapatina su jaunu žmogumi prisėdęs šalia jų ant sėdmaišių, gali laisvai įsitraukti į diskusiją, klausytis kartu muzikos, ją aptarinėti. Taip ir per renginius jaunimas noriai prisijungia prie tokių neformalių jaunimo kiemelių, diskutuoja, jaučiasi laisviau, jiems kyla motyvacija, didėja užimtumas,  tai skatina bendradarbiavimą ir bendravimą, taip pat dalyvavimą miesto socialiniame gyvenime. Projektu „Būk arčiau“ siekiama tolimesnio ir platesnio šių tikslų įgyvendinimo. Siekiama, kad jaunimas būtų arčiau visų, kad renginiuose būtų veiklos ir erdvės pritaikytos jaunimui.

 

 

Raseinių AJE metodininkė Inga Vasiliauskienė

Raseinių AJE savanoris Vilius Stankevičius