Naujienos
Sėkmingai įgyvendintas projektas „100 valandų tavo pokyčiams“


Paskelbta 2019 01 14

Senuosius metus Raseinių rajono kultūros centro Atviroji jaunimo erdvė palydėjo itin smagiai ir prasmingai – nuo spalio pradžios buvo įgyvendintas projektas „100 valandų tavo pokyčiams“, kurio metu Atviros jaunimo erdvės lankytojai turėjo galimybę nemokamai dalyvauti įvairiuose renginiuose ir prisidėti prie jų organizavimo. Projekto „100 valandų tavo pokyčiams“ tikslas – Atviros jaunimo erdvės veiklų su jaunimu tobulinimas, įtraukiant nemotyvuotą jaunimą, sukuriant jiems galimybę užsiimti prasminga veikla bei kelti savo asmenines kompetencijas.

Projekto pradžią pažymėjo sparčiai jaunimo tarpe populiarėjančios šventės – Helovino – proga surengta diskoteka, prie kurios pasiruošimo prisidėjo ir aktyviausi Atvirosios jaunimo erdvės lankytojai. Taip pat, norint sukurti smagią atmosferą, diskotekos metu visi norintieji galėjo nemokamai „pasipuošti“ veidus teminiu makiažu.

Po sėkmingos projekto atidarymo šventės, lapkričio 2 dieną, Raseinių rajono kultūros centro Atviroji jaunimo erdvė kartu su Dubysos regioninio parko direkcija kvietė jaunimą aktyviau praleisti laisvalaikį – kartu leistis į 10 - ties kilometrų žygį Dubysos regioninio parko maršrutu Kaulakiai-Maslauskiškio malūnas. Žygio metu jaunuolius džiugino ne tik itin vaizdingos regioninio parko apylinkės, bet ir jose sutiktos žavios miško gyventojos – stirnaitės, kurias buvo galima pamatyti iš arti. Taip pat neapsieita ir be iššūkių – vidury maršruto teko kolektyviškai, vienas kitam padedant pereiti per Luknės upę. Visi žygeiviai paskutinėje maršruto stotelėje buvo vaišinami gardžiais pietumis, po kurių sekė pažintis su šio malūno istorija.

Taip pat nebuvo pamiršti ir jaunimo darbuotojai – lapkričio pabaigoje buvo organizuojami jiems skirti mokymai. Jų metu nagrinėta darbo specifika, analizuojamos problemos, kylančios ir galinčios kilti dirbant su jaunimu, įvairūs jų sprendimo būdai; buvo dalintasi vykusių užsiėmimų gerąja patirtimi, siekiant pagerinti ir paįvairinti veiklas, skirtas jaunimo užimtumui.

Viena įsimintiniausių projekto „100 valandų tavo pokyčiams“ veiklų – kūrybinės dirbtuvės - mokymai, rengti gruodžio 11-13 dienomis Raseinių rajono kultūros centro Atviroje jaunimo erdvėje bei kultūros centro rūsiuose. Jaunimas, kartu su lektoriumi Audriumi Lauručiu, atliko įvairias komandinio darbo užduotis, aiškinosi pabėgimo kambario kūrimo subtilybes, kruopščiai ruošė dekoracijas bei prisidėjo prie siaubo pabėgimo kambario parengimo. Jau įrengtas siaubo pabėgimo kambarys Raseinių rajono kultūros centre veikia nuo sausio 7 dienos ir išliks čia net kelis mėnesius.

Džiaugsmingai prasidėjęs projektas buvo užbaigtas taip griausmingai ir smagiai – gruodžio 28 dieną buvo surengtas pamėgtos jaunimo grupės „Tautinis brandas“ bei merginų grupės „Vega“ koncertas, po kurio sekė ir šventinė diskoteka. Gausiai susirinkęs jaunimas itin šiltai pasitiko svečius, o šie dovanojo puikią nuotaiką ir pačias mylimiausias, jau hitais tapusias dainas.

Projektas „100 valandų tavo pokyčiams“ suteikė galimybę jaunimui geriau pažinti save ir vienas kitą, aktyviai prisidėti prie rengiamų veiklų organizavimo, visa galva pasinerti į kūrybišką bei atsakingą pabėgimo kambario įrengimą, dalyvauti mylimos grupės koncerte bei smagiai praleisti laiką pamėgtoje Atviroje jaunimo erdvėje ir susirasti naujų draugų. Projektas „100 valandų tavo pokyčiams“ finansuotas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Visi minėti renginiai – nemokami.

 

Teksto autorė: AJE metodininkė Roma Vaičiulytė

Teksto nuotraukos Viliaus Stankevičiaus

Projekto vadovė: Inga Vasiliauskienė

Projekto vykdytojas: Vilius Stankevičius