Naujienos
Tarptautiniame menų konkurse - bronzos medalis


Paskelbta 2018 05 28

Šiemet ir vėl Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai dalyvavo XVII tarptautiniame vizualiųjų menų konkurse „Aš gyvenu prie jūros“ Latvijoje (XVII  International competition of Vizual Art „I live by the sea“). Šių metų tema – „Tiltai“. Pasaulyje yra daug tiltų, kurie jungia ne tik  jūrų, upių ar ežerų krantus, bet ir sieja skirtingas tautas bei pasaulius ir galbūt veda į ateitį. Todėl kiekvienas turi galimybę matyti skirtingus tiltus ir jų grožį  atskleisti savo kūryboje.

 

 

Šiame konkurse dalyvavo 4651 dalyviai iš 29 šalių: Baltarusijos, Belgijos,  Bulgarijos, Estijos, Graikijos, Gruzijos, Indijos, Indonezijos, Ispanijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Rusijos, Serbijos, Singapūro, Slovėnijos, Suomijos, Ukrainos, Turkijos, Vokietijos ir kt. Daugiausia dalyvių buvo iš Latvijos (1831).

 

Šiame konkurse buvo galima dalyvauti keliose meno srityse: tapybos, grafikos, tekstilės, kompiuterinės grafikos. Buvo išdalinta: 4 pagrindiniai „Grand“ apdovanojimai, 21 aukso,  31 sidabro  ir 41 bronzos medaliai bei 218 padėkų.

 

Dailės studijos mokiniai išsiuntė 7 įvairiomis technikomis atliktus darbus. Geriausiai tarptautinės vertinimo komisijos buvo įvertintas dvylikametės Medos Babonaitės tapybos darbas „Palangos tiltas“. Jaunoji menininkė tapo konkurso laureate. Jai buvo atsiųstas trečios vietos diplomas ir bronzos medalis. Šiais metais iš šiame konkurse dalyvavusių Lietuvos mokinių Meda yra vienintelė, kuri gavo medalį. Praėjusiais metais Medai šis Latvijoje organizuojamas konkursas taip pat buvo sėkmingas - jai buvo įteikta padėka. Meda Babonaitė jau yra laimėjusi ne vieną diplomą respublikiniuose konkursuose (diplomai piešinių konkursuose „Architektūros perlai“, „Rudens peizažas“, „Apšerkšniję mūsų žiemos“). Kitai dailės studijos mokinei septynmetei Astrėjai Vaitkevičiūtei už tapybinį darbą „Ant tilto“ atsiųsta padėka už sėkmingą dalyvavimą ir kūrybišką temos atskleidimą.  

 

Džiugu, kad dailės studijos mokiniai sėkmingai pasirodo ne tik respublikoje, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Šis mokinių įvertinimas- tai savęs išbandymas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

 

Teksto autorė: Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė

Teksto nuotraukos D.Rapalytės