Naujienos
Vytautė - tarptautinio piešinių konkurso diplomantė/2016

 


Tarptautinis vaikų piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ vyksta 25-erius metus. Jo iniciatorė ir organizatorė direktorė Regina Kliminskienė. Konkursui piešinių buvo pateikta 1193, net iš 7 pasaulio šalių, tokių, kaip kaimyninė Latvija, Lenkija, Baltarusija bei tolimesnių, kaip Indija, Kinija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir, žinoma, iš Lietuvos. Apdovanota 100 diplomantų iš 4 amžiaus grupių nuo mažiausiųjų 4-mečių iki 19-mečių. Vaikus konkursui rengė 217 pedagogų iš 109 ugdymo įstaigų.

Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis būtų Gamta. Tai paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą. Tai siekis per kūrybą esmingiau priartėti prie Gamtos, užmegzti emocinį ryšį su mus supančia aplinka. Tai tylioji strategija, pamažu vedanti į amžinąją atsakomybę už mus supantį pasaulį ir didįjį jo stebuklą – Gyvybę.

Jaunuosius autorius į ankstyvosios kūrybos kelią kaip visuomet lydėjo jų auklėtojos ir mokytojai. Juos pasitiko nuostabi, rami, paukštelių čiulbesio pripildyta, žalumoje paskendusi mokykla ir jos bendruomenė. Buvo daug laiko pasigrožėti aplinka, čia auginamais gyvūnėliais, pasivaišinti arbata ir apžiūrėti geriausių piešinių parodą.

Diplomų teikimo ceremonijoje dalyvavo LR seimo narys Povilas Urbšys bei Ramūno Karbauskio fondo atstovė dovanojo vaikams knygeles. Diplomais ir prizais buvo apdovanoti visi geriausieji jaunieji dailininkai. Taip pat padėkomis apdovanojo ir mokytojus, paskatinusius ir padėjusius vaikams kurti gamtos tema.

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinė Vytautė Beinoriūtė taip pat buvo apdovanota diplomu už puikų piešinį  „Baltas arklys“. Dešimtmetei dailininkei teko konkuruoti savo amžiaus grupėje net su 600 dalyvių. Buvo atrinkti tik 37 geriausi piešiniai, tarp kurių yra ir Vytautės darbas.

Sveikiname mūsų dailės studijos diplomantę Vytautę Beinoriūtę ir linkime toliau kurti ir skinti laurus piešinių konkursuose.

 

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė