Raseinių rajono kultūros centras vietovėse » Sujainiuose

 

RASEINIŲ RAJONO KULTŪROS CENTRAS SUJAINIUOSE

 

 

Adresas: Mokyklos gatvė 4, Sujainiai, Paliepių sen., Raseinių r. sav., el. paštas: sujainiai.kultura@gmail.com,

 

Kultūrinių renginių organizatorė: Rita Visockienė, tel nr. (8 638) 44171, el. paštas: visockienerita8@gmail.com

 

Mėgėjų meno kolektyvų vadovai:

Ligita Matelienė      (8 627) 51064,   ligituxs@gmail.com

Laura Balserienė    (8 612) 44556, laura.damega@gmail.com

 

 

Saulė auksino gelstantį klevą,

Visas gojus netrukus liepsnos,

Čia paplentėm nubėga Sujainiai,

Tūkstantoji dalis Lietuvos.

(Ištrauka iš Sujainių himno)

 

Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose (anksčiau vadino Sujainių kultūros namais) veiklą pradėjo dar kolūkio laikais. Gražiame Sujainių kaime 1979 metais pastatyti didžiuliai kultūros namai. Susikūręs mišrus vokalinis ansamblis gyvuoja ir iki šių dienų. Šiems kultūros namams vadovavo Bronius Stonys, vėliau Janina Tautkienė, o šiuo metu - Rita Visockienė.

Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose sudaro sąlygas gyventojams ugdyti ir plėtoti meninę saviraišką, tai pat sudaro vaikams ir jaunimui saviraiškos bei laisvalaikio užimtumo galimybes. Tai galimybė stiprinti gyventojų pasitikėjimą savimi, stiprinti etninės kultūros tradiciją ir kūrybą, pasiekti tarpkultūrinių santykių darnumą visuomenės poreikiams.

Organizuojamos šventės neatsiejamos be gyventojų pagalbos, jų rankų prisidėjimo. Norėtųsi išskirti žmones, kurie savo kūrybos idėjomis (puokštėmis, įvairiais augalais, scenografijos apipavidalinimais) dalinasi su mumis, - tai Janina Marija Šiuipienė, Vytautas Linkus, Birutė Gobiūnienė, Veronika Klimienė ir kt. Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose glaudžiai bendradarbiauja su Paliepių seniūnija, Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialu, Paliepių seniūnijoje esančiomis bendruomenėmis bei kitomis visuomeninėmis organizacijomis. Vadovaujant meno kolektyvams didelis indėlis ir puikūs rezultatai buvo pasiekti kartu su meno vadove Inga Šatkauskiene.

Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose gali pasidžiaugti renginių įvairove, inovatyvių idėjų įgyvendinimu. Padėkos žodžių sulaukiama iš kitų bendruomenių narių, kurie atvyksta į Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose organizuojamus renginius.

 

Mėgėjų meno kolektyvai:

  • mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena”;
  • merginų vokalinis ansamblis ,,Vaivorykštė";
  • vokalinis vyrų ansamblis;
  • moterų ansamblis;
  • vokalinis duetas.

Visiems šiems kolektyvams vadovauja mėgėjų meno vadovė Ligita Matelienė.

  • merginų šokių kolektyvas ,,Vaivorykštė" (vad. Rita Visockienė);
  • moterų šokių kolektyvas (vad. Laura Balserienė).

Mėgėjų meno kolektyvai vyksta koncertuoti į bendruomenių rengiamas šventes ir į kitus kultūros centruose organizuojamus renginius.

 

Renginiai

 

Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose organizuoja įvairiausius renginius: valstybines šventes, tradicines šventes (Vaikų gynimo šventė, Motinos dienos šventė, Rudens šventė, Užgavėnės, Joninės, Padėkos vakaras, minime Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną ir kt.) vykdo tarpkultūrinius mainus, edukacinius užsiėmimus, susitikimus su įžymiais žmonėmis, kultūrines-pažintines ekskursijas. Didelis dėmesys skiriamas jaunimo užimtumui, jų laisvalaikio praleidimui.

Tęstinumą turintis „Talentų šou“ pritraukia vis daugiau dalyvių, kurie dalinasi savo talentu, randa laiko, idėjų ir gali pristatyti ar parodyti visiems susirinkusiems. Pasirodymuose - tiek kolektyviniuose, tiek individualiuose, dalyvauja iš Raseinių, Slabados, Sujainių, Blinstrubiškių, Gervinės ir Dumšiškių bendruomenės gyventojai.

Vienas iš didžiausių Raseinių rajono kultūros centre Sujainiuose organizuojamų renginių yra respublikinė šlagerių šventė „Skinsiu raudoną rožę“. Organizuojama šventė pritraukia daug žiūrovų bei dalyvių iš visos Lietuvos, - tai meno kolektyvai iš Radviliškio, Kauno, Alytaus, Kėdainių ir Raseinių rajonų. 2017 m. respublikinė šlagerių šventė „Skinsiu raudoną rožę“ švęs 5 – erių metų jubiliejų.

 

Pasiekimai ir įvertinimai

  • 2010 m. mėgėjų meno kolektyvas dalyvavo konkursuose „Šilų aidai“ ir „Sidabriniai balsai“. Tais metais mišriam vokaliniam ansambliui „Šypsena“ įteiktas 4 laipsnio diplomas, o moterų duetui įteiktas 3 laipsnio diplomas.
  • 2015 m. mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ dalyvavo konkurse „Pavasario balsai“ ir tapo vienas iš penkių diplomantu.
  • 2016 m. dalyvaudamas „Sidabrinių balsų“ konkurse, mišrus vokalinis ansamblis “Šypsena“ parsivežė 3 laipsnio diplomą. Tų pačių metų rudenį, mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ (su nauja meno kolektyvo vadove Ligita Mateliene) vyko į Butėnų bendruomenę (Radviliškio raj.) į vokalinių ansamblių festivalį „Bobų vasara“.

https://www.youtube.com/watch?v=FwlshXjAGrY

 

 Sujainių Kultūros Namai

 

Informacija atnaujinta 2018 06