RENGINIAI
IX/2018 Raseiniuose


Menas ir muzika Raseinių erdvėse

 

Rugsėjo 7–8 dienomis įvairiaspalvėmis meno kalbomis prabils jau IV Raseinių miesto meno festivalis. Renginio organizatorius – Raseinių rajono kultūros centras. Šių metų programa, kaip jau įprasta, aprėps daug skirtingų meno sričių. Tuo pačiu ji bus atvira, suteikianti galimybę visiems dalyvauti kūrybiniame procese.

 

 

 

 

 

 

 

Rugsėjo 7 d., penktadienis

  • 17 val., festivalį Maironio parke (šalia fontano) triukšmingu pasirodymu pradės mums jau gerai pažįstami ir mylimi Klaipėdos jaunieji „Taško teatro“ aktoriai. Tą  pačią dieną, vėliau, M.Martinaičio bibliotekos fojė, pamatysime dar vieną jų spektaklį „Persirengimo kambarys“.
  • 17.30 val. Maironio parko amfiteatre startuos II Raseinių slem turnyras. Laisvojo žodžio kūrėjai publikai vėl atvers giliausius savo sielos užkaborius, siekdami geriausio žodžio meistro titulo. Kviečiame iš savo slėptuvių išlįsti visus galinčius kurti bet kokį – išmintingą  ar absurdišką tekstą ir drąsiai sviesti jį klausytojams. Registracija į turnyrą vyks iki pat renginio pradžios. Prašome atkreipti dėmesį ir į premiją, kuri laukia nugalėtojo... Pakilią kovos dvasią savo ugningomis dainomis palaikys grupė „Movo“.

Po „Taško teatro“ spektaklio bibliotekoje veiksmas persikels prie Dominikonų vienuolyno, kuris ir toliau lyg gyvas priekaištas, vienišas ir apleistas, stūkso ant istorinės Raseinių kalvos... Pirmiausia, vienuolyno ūkinio pastato rūsiuose, išvysime šiurpą keliantį teatro ir šokio performansą, kurį atliks trys išraiškingos jaunos atlikėjos – S.Beketo tekstą interpretuos Gintė Pareigė ir Simona Zalensienė, modernaus šokio improvizaciją atliks Ema Senkuvienė. Garso montažo autorius Arūnas Kazlauskas, šviesos operatorius Nerijus Guntarskis.
 

Dėmesio! Žiūrovų skaičius rūsio performanse yra ribotas. Pirmiausia bus įleidžiami tie, kurie pateiks UA/18 loterijos bilietus ir kuponus iš pavasarinių džiazo koncertų.
 

Skubiai palikę grėsmingus brolių dominikonų rūsius, persikelsime  jau į visai kitą erdvę. Kalvelėje priešais vienuolyno pastatą pateksime į elektroninės muzikos, vaizdų ir šviesos misteriją. Čia savo elekronines vizijas pristatys du atlikėjai - duetas „Sovijus“ klausytojus panardins į tirštą dark ambient gelmę, o Motas–Depit atgaivins šiek tiek kitokiu skambesiu. Apšvietimo efektai – studija „LVZ projektas“. Jų lazerius ir dangų skrodžiančius prožektorius  puikiai prisimename iš vasario 16-osios ir kovo 11- osios renginių.

 

Rugsėjo 8-oji, šeštadienis – Menų diena.

  • 14 val. dailės studija Raseinių autobusų stotyje. Čia trys tikri dailininkai – Renata Lauraitytė, Justinas Krasuckas ir Evaldas Mikalauskis,  lengva dailininko ranka, į piešinio ar tapybos darbo plokštumą perkels mus supančius (arba regimus vizijose) vaizdus. Turintys kantrybės galės užsisakyti portretą ir taip įsiamžinti savo giminės istorijoje. Gerą kūrybingą nuotaiką stoties perone įkvėps autorinių dainų atlikėjas Juozapas Liaugaudas.
  • Tuo pačiu metu Maironio parke (šalia prūdelio su antimis) du skulptoriai – Gediminas Pačkauskas ir Augustinas Kluoda kurs skulptūras iš molio, o Stonų gatvėje (arčiau gimnazijos) dailininkas Vytautas Bulota tapys monumentalų gatvės meno pano „Coca Cola stairs“.
  • 19 val. Dubysos gatvėje, šalia Nepriklausomybės gynėjų aikštės, vyks visiškai neįprasta meninė akcija – grafikos darbų spausdinimas mechaniniu asfalto lyginimo volu. Kūrybines dirbtuves ves profesionalūs dailininkai – grafikai,  bus galimybė pabandyti ir patiems atsispausti originalų darbelį. Galima atsinešti ir savo klišes spausdinimui. Tai gali būti iš kartono ar kitos medžiagos iškirpti, ar išplėšyti plokšti, iki 2 mm storio objektai. Tai jau kiekvieno fantazijos reikalas. Dailininkai padės paruošti darbą spausdinimui ir jį sukomponuoti.

Meno kūrėjų darbas klostysis linksmai ir sparčiai, nes pakilią nuotaiką palaikys tuo pačiu metu aikštėje koncertuojanti grupė „Uprising tree“.
 

Po kūrybinės sesijos vėl pakviesime į svetingąją M.Martinaičio biblioteką, kur vyks kino vakaras. Ir tai bus jau paskutinis šių metų Urban Art susitikimas. Tačiau gyvenimas tęsiasi, o kiekviena žmogaus diena gali būti pakili ir kūrybinga, jei žiūrėsime į viską aplinkui kaip į vieną didelį ir niekada nenutrūkstantį performansą...

 

 

Teksto autorius Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas Arūnas Kazlauskas

 

Projekto globėja

Raseinių rajono savivaldybė

 

Projekto organizatorius

Raseinių rajono kultūros centras

 

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Lietuvos kultūros taryba

 

Partneriai, rėmėjai

VšĮ ,,Atrask Raseinius"

UAB ,,Raseinių autobusų parkas"

Asociacija ,,Idėjų upė"

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka