RENGINIAI
IX/2019 Betygaloje


Rugsėjo 6 d. 17.00 val., 19.00 val.

Projektas „Prabylančios miesto erdvės“ - URBAN ART/19

Betygalos miestelyje

 

 

 

 

 

 

 

 

URBAN ART/19 Betygalos miestelyje

 

Šių metų Raseinių rajono kultūros centro projektas „Prabylančios miesto erdvės“ persikels į Betygalą. Rugsėjo 6-osios popietę renginys prasidės menine akcija miestelio centre, o baigsis žygiu pėsčiomis į Ugionius ir programos tęsiniu šalia Ugionių bažnyčios.

Ilgiausias meno kūrinys


Rugsėjo 6 d.  17 valandą Betygalos centre priešais seniūniją prasidės meninė akcija, kurioje bus kuriamas  pats ilgiausias Raseinių istorijoje dekoratyvinis pano – 19 (!) metrų ilgio ir beveik 2 metrų aukščio piešinys. Kūrinio tema – fantastinė Betygalos istorija nuo Vytauto laikų iki tolimos ateities. Piešinio pagrindą paruoš ir savanoriams dailininkams padės profesionalus menininkas Evaldas Mikalauskis. Dalyvių amžius ir skaičius neribojamas, kiekvienas galės palikti savo išskirtinį potėpį monumentalioje drobėje.


Roko ir elektronikos užtaisas


Nuo 19 val. scenoje koncertuos specialieji vakaro svečiai – grupė IRIS TEMPEST  (Vilnius). Grupė  susibūrė 2018 m. ir iš karto pradėjo aktyviai dalyvauti muzikinėje veikloje, pasižymėjo konkurse „Garažas“. Grupė atlieka savo kūrybos muziką, kurioje persipina  alternatyvaus roko,  jazz, eksperimentinės muzikos žanrai.
 

Daugiau apie IRIS TEMPEST:

 

 

 

 

 

Po grupės IRIS TEMPEST scenoje pasirodys elektroninės muzikos atlikėjai, kurie užduos tinkamą ritmą būsimam žygiui į Ugionius.


Kūno ir sielos pratybos


Nuo Betygalos Dubysos slėniu nusidrieks žygio maršrutas Šv. Jokūbo keliu iki stebuklingos Ugionių bažnytėlės. Kol kas juo dar netraukia minios piligrimų į Santjago de Kompostela, bet gal mes ir būsime tas pirmasis būrys, įspaudęs  pėdsakus šventąjame kelyje. Ugioniuose lauks soti kareiviška košė ir penas sielai – poezija ir muzika, galima bus pasirinkti mėgstamą patiekalą iš šių visų pasiūlymų. Poezija koplytėlėje prie šventojo šaltinio žvakių šviesoje turėtų tapti pačiu geidžiamiausias skanėstu...Muzikos ir poezijos virtuvėje dirbs Liaugaudų Teiberių šeima (autorinės dainos), o poezijos  desertus su slem padažu ruoš Darius Rekis ir draugai. Be abejo, šioje kūrybos virtuvėje kviečiame dalyvauti ir visus norinčius  su savo muzika ar tekstais.
 

Paskutinis maršrutinis autobusas iš Ugionių.
 

Prisimindami garsiąja BONEY M dainą „Night flight to Venus“, nepraleiskime paskutinio autobuso iš Ugionių, kuris pirmą valandą nakties parskraidins atgal į Betygalą. Dar karta nusilenkime Vytautui Didžiąjam, ir iki kitų susitikimų...

 

Teksto autorius:

RRKC projektų vadovas Arūnas Kazlauskas

Teksto nuotraukos Sigito Gudaičio

 

 

Renginio organizatorius

Raseinių rajono kultūros centras
 

Pagrindinis rėmėjas

Lietuvos kultūros taryba