Folklorinis ansamblis „Degule“

Vadovė folkloristė Asta Nikžentaitienė

Tel. +370 652 57 932, el. paštas asta.nikzentaitiene@gmail.com

Pareigybės aprašymas

I, V   19.00-22.00

II, IV   8.00-9.00, 18.00-22.00

III   18.00-22.00

 

Folklorinis ansamblis „Degule” gyvuoja jau 24 metus. Ansamblio pavadinimas reiškia gegutę, kuri yra ne ta paukštė, kuri mėto kiaušinius į svetimą lizdą, bet ta mergelė, kuri labai mylėjo savo bernelį. Karui atėjus, išleido jį tėvynės ginti. Bernelis negrįžo, o mergelė taip graudžiai verkė, kad dievulis, keliaudamas per svietą, negalėjo matyti mergelės kančių ir pavertė ją gegute. Taip ir ansamblio moterys laukia vyrų ateinančių dainuoti, papuošti dainas vyriškais balsais. Rajone „Degule“ girdima įvairiose kalendorinėse šventėse, ansamblis yra parengęs Advento, Užgavėnių, Velykų, Joninių, tremties dainų programas. Kolektyvo repertuare skamba Raseinių krašto dainos, tautosaka, pokario laikotarpio romansai. „Degule“ daug koncertuoja Raseinių rajone, nuo pat ansamblio susibūrimo yra respublikinių dainų švenčių dalyvis, rengia tarptautinį folkloro festivalį „Aš padainūsiu dainų dainelę“, respublikinius romansų vakarus.

2012 m. vasario 16 d. ansambliui ir jo vadovei Astai Nikžentaitienei buvo įteiktas Raseinių rajono savivaldybės „Žemaičio“ apdovanojimas už Raseinių krašto garsinimą švietimo ir meno srityse. 2018 m. lapkričio 8 d. RRKC folkloriniam ansambliui „Degule“ Lietuvos nacionalinis kultūros centras įteikė mėgėjų meno kolektyvo II kategorijos sertifikatą (galioja iki 2022 m. lapkričio 7 d.).

Folkloro ansamblis „Degule“ yra nuolatinis Lietuvos liaudies buities muziejaus Užgavėnių šventės dalyvis.

Folklorinio ansamblio „Degule“ draugystės maršrutai nusitiesę nuo Nemenčinės, Kėdainių, Šakių, Kauno, Kelmės, Radviliškio, Pakruojo, Pagėgių, Joniškio, Baisogalos, Skuodo, Akmenės, Kekavos ir Koknesės (Latvija).

Folkloro ansamblis „Degule“ dvidešimtmečio proga išleido kompaktinę plokštelę „Aš padainūsiu dainų dainelę“ , kurioje skamba Raseinių krašto dainos, muzikiniai numeriai, tautosaka.

2018 m. lapkričio 8 d. RRKC folkloriniam ansambliui „Degule“ Lietuvos nacionalinis kultūros centras įteikė mėgėjų meno kolektyvo II kategorijos sertifikatą (galioja iki 2022 m. lapkričio 7 d.).

Informacija atnaujinta 2023-06-02

Skip to content