GRUODŽIO 8-ĄJĄ RASEINIŲ MIESTAS SUŠVITO KALĖDINĖMIS SPALVOMIS

GRUODŽIO 8-ĄJĄ RASEINIŲ MIESTAS SUŠVITO KALĖDINĖMIS SPALVOMIS

Pandemijai keičiant mūsų gyvenimo įpročius, nuostabioji miesto eglutė įsižiebė kitaip, nei iki šiol, – gyventojai buvo kviesti šventę stebėti virtualiai.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet gruodžio 8-ąją Raseinių miestas pasipuošė Kalėdų eglute ir miesto gyventojams  sustiprino artėjančių švenčių laukimo jausmą. Nors šie metai kitokie, nei įprastai, nes dėl pandemijos ir karantino žmonėms daugeliu dalykų tenka mėgautis iš namų, tačiau Raseinių rajono kultūros centras šio renginio įgyvendinimui pradėjo ruoštis jau rudenį ir padovanojo žiūrovams įspūdingą šventinį pasirodymą.

Džiaugiamės, kad suteikiame galimybę žmonėms pajusti šventinę nuotaiką ir jaukią atmosferą, įkvepiame pozityvumo ir optimizmo. Anot renginio režisierės Laimonos Liauškienės, nors šventė vyko virtualioje erdvėje, tačiau savo originalumu ir kokybe pranoko kai kuriuos praėjusių metų eglutės įžiebimo momentus. Šių metų kalėdinės šventės kūrybinė komanda:vaizdo operatorius, montažo režisierius Domas Gudaitis, dailininkė Renata Lauraitytė, studijos scenos apipavidalintoja Daiva Razienė, garso režisierius Raimundas Tarvydas, šviesų operatorius Nerijus Guntarskis, garso operatorius Domantas Valinčius, šokių kolektyvo „Nuotaika“ vadovė Aušra Jukilaitienė, dainavimo studijos vadovė Toma Augustanavičienė, grimuotoja Aurelija Žalabinienė sugebėjo, nors ir dirbant labai nepatogiomis sąlygomis, raseiniškiams padovanoti spalvingą, netradicinę, gera nuotaika ir jaukumu spinduliuojančią šventę. Tiesioginėje transliacijoje dalyvavo talentingi atlikėjai: Inga Šatkauskienė, Edgaras Juška, Justas Dargevičius, Andriejus Radčenko, Giedrius Radčenko, Vaida Aputytė, Adrija Šatkauskaitė, Elijus Švitinskas, Kristijonas Kilčauskas, Gabija Arlauskaitė, Darius Bagdonas. Renginio vedėjai: Jolanta Šimaitienė, Gražvydas Jegnoras, Gerda Burneikaitė ir Romena Godelytė – Irkmonienė kvietė nenusiminti ir pasidžiaugti mus supančiais pozityviais dalykai.

Šis renginys, kurį transliavo IĮ „Rastelevizija”, tiesioginėje transliacijoje  sulaukė apie tūkstančio žiūrovų susidomėjimo ir toliau didina peržiūras interneto platformoje. Tai įrodo, kad visuomenė nepamiršta bendruomeniškumo, domisi savo krašto kultūriniu gyvenimu, pasiilgsta kūrybiškų ir įdomių projektų. Šventės metu mažieji miesto gyventojai galėjo išvysti Kalėdų senelį, kuris prie eglutės atvažiavo įspūdingu žėrinčiu motociklu.Ilgai lauktas svečias kaip visuomet buvo puikiai nusiteikęs, linkėjo išlikti sveikiems, mylėti, saugoti vieni kitus ir, panaudojęs tradicinį burtažodį, įžiebė Raseinių miesto kalėdinę eglutę. Miestas sušvito jaukiomis, šiltomis spalvomis ir ryškiomis kalėdinėmis dekoracijomis.

Miesto vaikučius raginame būti aktyviais ir, parašius laišką su savo slapčiausiais troškimais, nunešti jį į kalėdinį paštą, kurį rasite šalia miesto žaliaskarės. Negali žinoti, galbūt jūsų norai išsipildys, juk Kalėdos  – tai stebuklų metas.Taip pat džiaugiamės, kad Raseiniai vėl sugrįžo prie senų tradicijų – miesto širdyje spinduliuoja tikra eglutė, kurią padovanojo jauna mūsų krašto šeima (Odeta ir Karolis Greičiai).

Teksto autorė: Vytauto Didžiojo universiteto kūrybinių industrijų studentė Gerda Burneikaitė

2020 metų Raseinių Kalėdų eglės nuotrauka V.Judicko

Informacija atnaujinta 2020-12-15