II-oji tarptautinė Šiluvos meno bienalė „Paliestoji žemė”

II-oji tarptautinė Šiluvos meno bienalė „Paliestoji žemė”

2021 metais planuojama surengti II Šiluvos meno bienalę. Vienas iš pagrindinių jos organizatorių – Raseinių rajono kultūros centras. 

Atsižvelgiant į susiklosčiusias pandemijos diktuojamas aplinkybes pasaulyje, planuojama universali bienalės programa, kuri sudarytų galimybę siekti galutinio rezultato skirtingomis priemonėmis. Numatytos dvi pagrindinės veiklos kryptys: kūrybinio proceso ir jo rezultatų pristatymas virtualioje erdvėje (parodos, meninės akcijos „online“, kita veikla) ir tarptautinis menininkų simpoziumas Šiluvoje. Priklausomai nuo aplinkybių, organizatoriai bus pasiruošę keisti šių dviejų programos dalių santykį.
Bienalę oficialiai numatoma atidaryti birželio 13 d. (kiekvieno mėnesio 13-ta diena yra Marijos diena Šiluvoje). Tą dieną virtualioje erdvėje pristatysime  pirmąją parodą. Žinoma, bienalės veikla  prasidės daug anksčiau, jau nuo gegužės mėnesio bienalės internetinėje platformoje bus pateiktas koncepcijos,  programos aprašymas, pristatyti dalyviai ir jų kuriami darbai, kita informacija. Pirmoji paroda internete tarsi atvers bienalės virtualią galeriją, kurioje vis naujas parodas, pristatymus, diskusijas ir transliacijas gyvai galėsime  matyti iki pat projekto pabaigos. Ši galerija bus interaktyvi, t.y. kiekvienas joje galės pareikšti savo nuomonę, diskutuoti su autoriais ir visa bienalės komanda.
Liepos 13 d. Šiluvoje prasidės tarptautinis menininkų simpoziumas. Organizatoriai tikisi, kad iki to laiko pandemijos situacija pasaulyje bus suvaldyta ir kūrėjai galės susirinkti. Išskirtinis planuojamo simpoziumo bruožas – kūriniai numatomi eksponuoti atvirose miestelio erdvėse – tai viena iš sąlygų, atrenkant simpoziumo dalyvius. Įvertinę pirmosios bienalės patirtį, turime pripažinti, kad meno kūriniai atvirose erdvėse sulaukia daug daugiau auditorijos dėmesio, jie yra lengvai pasiekiami ne tik motyvuotam bienalės lankytojui bet ir atsitiktiniam praeiviui. Planuojame paruošti žemėlapį su visais meno objektais ir platinti jį Piligrimų informacijos centre. Tokia meninio žygio – žaidimo forma ypatingai patraukli jaunajai auditorijai
Šiuo metu internetinėje svetainėje www.menopiligrimai.lt  ir  fb puslapyje Meno piligrimai jau paskelbtas atviras kvietimas menininkams lietuvių ir anglų kalbomis.

Užmegztas bendradarbiavimas su Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 komanda, Šiluvos bienalės kūriniai numatomi pristatyti KEKS22 programoje Kauno apskrityje.

Projekto vadovas Arūnas Kazlauskas

Informacija atnaujinta 2021-02-28