Iniciatyva „Misija: švari vasara ’23“

Iniciatyva „Misija: švari vasara ’23“

Šilti orai kviečia visus į gamtą – planuojamos vasaros atostogos – kelionės į gamtą, poilsis prie jūros, piknikai ežerų pakrantėse ir kita smagi veikla, kuri leidžia atsipūsti nuo mokslų, darbų ir smagiai praleisti laiką gražiausiuose Lietuvos gamtos kampeliuose.

Deja, kasmet matome ir pramogaujančiųjų gryname ore paliekamus pėdsakus: perpildytas šiukšliadėžes, šiukšles stovyklavietėse, šukes vandens telkiniuose. Dalies žmonių įprotis palikti atliekas gamtoje, nesirūpinti jų išrūšiavimu ir išmetimu į tinkamus konteinerius – vis dar didžiulė našta mus supančiai aplinkai.

Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į atsakingą vasarojimą, pirmoji ir didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su Raseinių r. savivaldybe kviečia jungtis prie iniciatyvos „Misija: švari vasara ‘23“, kuri su šių metų šūkiu „Vasarok atsakingai – rūšiuok teisingai” ragina ugdyti vasarojimo įpročius ir nesvarbu, kur renkatės iškylauti – parke, paplūdimyje, prie ežero, mieste ar kitoje vietoje – teisingai išrūšiuoti pikniko metu susidarančias atliekas ir poilsiavietės vietą palikti tokią, kokią norėtume rasti patys.

Liepos 2 dieną,  Raseinių miesto šventėje nuo 11 val. raseiniškių ir miesto svečių lauks „Misija: švari vasara ‘23“ žinių ir patirčių palapinė, kurioje be diskusijų apie rūšiavimą bei atsakymų į gyventojams rūpimus rūšiavimo klausimus, lankytojų lauks ir praktinis žinių pritaikymas rūšiavimo turnyruose visai šeimai. Varžytuvėms nenusiteikę šventės svečiai turės galimybę jaukiai įsitaisyti „Žaliojo taško“ suruoštame piknike, kur edukuosime kaip vasaros iškyloms pasiruošti atsakingai bei tinkamai susitvarkyti jų metu susidarančias atliekas tausojant ne tik savo ar kitų poilsiautojų laiką, bet ir gamtą!

Energingai nusiteikusius šventės dalyvius kviesime susipažinti su iš antrinių žaliavų pagamintais žaidimais, visus juos išbandyti ir įsitikinti, kad būti gamtai draugišku ir atsakingu
vasarotoju  – gali būti dar ir labai smagu!

Raminta Časonė
Visuomenės švietimo ir edukacijų projektų koordinatorė

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2023-06-26This will close in 0 seconds

Skip to content