Interviu su savanore Aiste Gudžiūnaite: ,,Atlikdama savanorystę augu kaip asmenybė“

Interviu su savanore Aiste Gudžiūnaite: ,,Atlikdama savanorystę augu kaip asmenybė“

Gruodžio 5-ąją minima Tarptautinė savanorių diena, kuria siekiama pagerbti visus, užsiimančius šia veikla ir skatinti prisijungti visuomenės narius prie savanorių. Raseinių rajone šiuo metu yra 18 organizacijų priimančių savanorius.

Aistė Gudžiūnaitė, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos 11-tos klasės mokinė, savanorystę atlieka Raseinių rajono kultūros centre. Mergina atskleidžia, kad prisidėti prie savanorių ją paskatino gaunamas papildomas balas stojant į aukštąją mokyklą. Atliekant savanorystės programą galima užsidirbti 0,25 stojamojo balo. Vis dėlto, mokinė tvirtina, kad pradėjus savanoriauti šiam balui nebeteikia didelės reikšmės: ,,Pradėjus savanoriauti papildomas balas man mažiausiai rūpi. Vienuoliktoje klasėje neturiu daug veiklų, yra laisvo laiko, todėl galiu jį skirti papildomam užsiėmimui. O atlikdama savanorystę augu kaip asmenybė.

Savanorystės laiku A. Gudžiūnaitė užsiima įvairiais darbais: renginiuose fotografuoja, filmuoja, pasitinka svečius, padeda su dekoracijomis. Taip pat šiuo metu ji padeda organizuoti vasaros jaunimo festivalį. Savanorė pabrėžia, kad svarbiausias dalykas, ką duoda savanorystė, – tai patirtis ir pažintys. ,,Savanoriaujant išmoksti bendrauti su kitais žmonėmis, ypač – suaugusiais. Mokykloje jaunimas dažniausiai bendrauja tik su bendraamžiais, o čia tenka dirbti ir komunikuoti šiek tiek kitaip. Tai puiki galimybė praplėsti pažįstamų ratą, pamatyti, kaip vyksta renginių organizavimo darbai., – teigia mokinė.

Apie savanorystės naudą mintimis dalijasi ir Jaunimo reikalų koordinatorė (vyriausioji specialistė) Gintarė Žemgulė. Pasak jos, prie savanorių prisijungęs jaunimas išmėgina save, geba geriau prisitaikyti prie naujos aplinkos ir žmonių, įgyja visiškai naujos patirties: ,,Dirbdami jie tampa drąsesni, komunikabilesni, nebijo užduoti klausimų, siekia tikslų ir daug geriau geba planuoti savo laiką.“

Specialistė teigia, kad kiekvienais metais Raseiniuose, lyginant su kitais rajonais, prisijungia didelis skaičius savanorių. Taip pat į trumpalaikę savanorystę aktyviai įsitraukia jaunuoliai. Didžioji dalis savanorių dirba užimtumo organizacijose, kuriose vykdo veiklas su vaikais, jaunimu, prisideda prie renginių organizavimo. ,,Stengiamės šnekėti apie savanorystę ir jos teikiamą naudą, kviesti jaunuolius prisijungti. Iš pradžių kviečiame prisidėti jaunuolius prie trumpalaikės savanorystės, o vėliau susidaro grupė, kuri dalyvauja tolimesnėse veiklose. Pakviesti asmeniškai, jie labiau įsitraukia, tampa iniciatyvūs.“, – džiaugiasi G. Žemgulė.

Paklausus, ar užtenka laiko savanorystę suderinti su mokslais, A. Gudžiūnaitė tvirtina, kad jo pakanka. ,,Kadangi aš visada esu veikli, mėgstu susiplanuoti savo dieną. Grįžusi iš mokyklos einu savanoriauti iki oficialaus įmonės darbo laiko pabaigos. Po to laukia namų darbai ir tada galiu veikti ką noriu. Tai to laisvo laiko tikrai lieka.“, – dalijasi patirtimi savanorė.

Mokinė ir kitiems bendraamžiams rekomenduoja prisijungti prie savanorių, ne tik dėl gaunamo papildomo balo stojant į aukštąją mokyklą, bet ir galimybės tobulėti: ,,Labiausiai rekomenduočiau prisijungti prie savanorių dėl to, nes tai yra puiki proga įgyti daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi.“

 

Vilniaus Gedimino technikos universiteto

Kūrybinių industrijų fakulteto

Pramogų industrijų katedros studentė

Miglė Lisauskaitė

Informacija atnaujinta 2022-12-08