Kovo 11-oji su armonika Šiluvoje

Kovo 11-oji su armonika Šiluvoje

Tradiciškai šiluviškiai pradėjo švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę 8.00 val. Turgaus aikštėje vėliavos pakėlimu.

12.00 val. Šiluvos Švč. M. Marijos Gimimo bazilikoje buvo aukojamos šv. Mišios už nepriklausomybės kovų aukas.

Na, o po šv. Mišių, 13.00 val. rinkomės į RRKC Šiluvoje salę, kur prasidėjo respublikinė šventė „Kovo 11-oji su armonika.“

Šventės pradžioje kaip ir kiekviename valstybinės šventės renginyje pagerbiama trispalvė vėliava, iškilmingai įnešama Šiluvos jaunųjų šaulių.

Lietuvos  nepriklausomybės atkūrimo dienos šventėje būna pagerbti aktyvūs seniūnijos bendruomenių žmonės, įteikiant jiems Lietuvos trispalves. Šią misiją atliko ir vėliavas įteikė Šiluvos seniūnijos seniūno pavaduotoja Rita Tamutienė.

Šventėje dalyvavo svečiai: Šiluvos parapijos kleb.  Erastas Murauskas, vik.  Robertas Urbonavičius, kun. Ramutis Janšauskas, Šiluvos seniūnijos seniūno pav. Rita Tamutienė, mūsų geras draugas fotografas iš Kelmės Vaclovas Liubinas bei dar vienas labai svarbus renginiui žmogus, operatorius Albinas Janulaitis iš Utenos.

To dar nebuvo, kad RRKC Šiluvoje susirinktų šitiek armonikininkų!

Pas mus prigužėjo, privažiavo  muzikantai, armonikos muzikos mylėtojai iš įvairiausių Lietuvos kampelių ir netgi du dalyviai, grojantys visai kitais instrumentais – Antanas Kirvelevičius grojo unikaliais skrabalais (metaliniai) ir Valerij Posach grojo bajanu.

Atvyko muzikantai armonikininkai iš Jonavos, Molėtų, Utenos, Biržų, Vilniaus, Kelmės, Pakruojo, Šeduvos, Tytuvėnų krašto, iš Panevėžio, Klaipėdos, Kauno, Domeikavos, Šilalės, Linkuvos ir, aišku, šios šventės šeimininkai raseiniškiai – tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Dubysa“, vadovaujamas Dainiaus Maslausko – kurie ir pradėjo šventę.

Išskirtinius suvenyrus šventei kūrė ir gamino šiluviškė keramikė Alma Kisnierūtė. Valstybinę Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę organizavo du kultūros centro darbuotojai: kultūrinių renginių organizatorė Šiluvoje Birutė Greicienė ir  Raseinių kultūros centro kapelmeisteris Dainius Maslauskas. Gražioje bendrystėje laimi ne tik organizatoriai, bet ir dalyviai bei žiūrovai.

Tekstą parengė – kultūrinių renginių organizatorė Šiluvoje Birutė Greicienė

Nuotraukų autoriai: Vaclovas Liubinas ir Albinas Janulaitis

Informacija atnaujinta 2022-03-15Skip to content