Kovo 11-osios minėjimas Raseinių krašte

Kovo 11-osios minėjimas Raseinių krašte

Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – tai didi ir iškili lietuvių tautos šventė. Ši data svarbi ne tik mūsų valstybei ir jos istorijai, tačiau ji reikšminga ir mums, Lietuvoje gyvenantiems piliečiams. Lietuvos nepriklausomybės atgavimas ir laisvė mums suteikia galimybę nevaržomai džiaugtis gyvenimu ir mėgautis kiekviena akimirka laisvoje šalyje. Laisvė mums leidžia kurti šalį tokią, kurioje gera gyventi ir puoselėti ją taip, kad ateities kartos tik dar labiau galėtų didžiuotis bei rūpintis šalies gerove.

Šiemet Raseinių krašto žmonės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo kitaip, stebėdami virtualias renginių transliacijas Raseinių rajono kultūros centro „Facebook“ paskyroje.  Valstybinė šventė prasidėjo Šv. Mišių transliacija iš Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, vėliau Raseinių rajono savivaldybės vadovai pagerbė žymių raseiniškių ir visos lietuvių tautos didvyrių atminimą.

       Jau apie 10 metų puoselėjama ir tęsiama gili tradicija, kad valstybinių švenčių ir atmintinų datų minėjimo proga Raseinių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Raseinių rajono kultūros centru, pagerbia nusipelniusius mūsų krašto asmenis. 2021-ųjų metų Kovo 11-ąją dieną Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis įteikė Garbės ženklo (šis apdovanojimas įsteigtas 2018 m.) ir „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimus iškilioms ir garbingoms asmenybėms. Iškilmingos apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu statulėlės, simbolizuojančios Raseinių rajono savivaldybės herbą, įteiktos aktyviam ir Raseinių kraštą garsinančiam jaunimui už ypatingus praėjusių metų pasiekimus. Jaunoji šaulė, Ariogalos gimnazijos mokinė Rugilė Jasukaitytė apdovanota už pilietines iniciatyvas ir jų puoselėjimą Raseinių krašte. Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokinys Jokūbas Trakšelis pagerbtas už Raseinių krašto garsinimą mokslo srityje. Prestižinis apdovanojimas už Raseinių krašto garsinimą meno srityje įteiktas Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus choreografijos klasės šokėjų porai Domantui Mūrui ir Ievai Matulevičiūtei. Lietuvos bėgimo talentas, gimęs ir augęs Pabalčių kaime (Nemakščių seniūnija), Simas Bertašius pagerbtas už Raseinių krašto garsinimą sporto srityje, o Lietuvos kulinarijos paveldo – Viduklės koldūnų gamybos tradicijų puoselėtoja Karolina Marija Grabinskienė apdovanota už inovatyvų, ūkiškumo ir verslumo plėtojimą Raseinių krašte.

Taip pat Kovo 11-ąją Raseinių rajono savivaldybėje vyko ir iškilminga Garbės ženklo įteikimo ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti asmenys už nuopelnus kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, sporto, ūkio ir kitose srityse bei už Raseinių rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje. Šis garbingas apdovanojimas gali būti skiriamas tik vieną kartą gyvenime ir šiemet juo buvo pagerbti net 6 mūsų krašto žmonės. Garbės ženklas už itin svarbius nuopelnus įteiktas Šiluvos parapijos Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos sesei vienuolei Reginai Editai Teresiutei, Kalnujų seniūnijos seniūnei Reginai Čepurnovienei, Raseinių rajono literatų klubo „Dubysa“ vadovei Danguolei Marijai Peckuvienei, skulptoriui, dailininkui ekspertui Tadui Gutauskui, architektui, Lietuvos mokslo tarybos ekspertui Sauliui Pamerneckiui ir partizanų ryšininkui bei rėmėjui Albinui Kęstučiui Bersėnui – Stirniukui.

Virtualios transliacijos metu  kraštiečius sveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos atstovė Aistė Gudžiūnaitė, padėkos žodžius tarė nominantai, šiltais muzikiniais pasirodymais džiugino atlikėjai – solistai Emilija Bagdonaitė, Ignė Radčenkaitė, Justas Pocius, Gerda Burneikaitė ir Austėja Kuzmarskytė. Iškilmingos apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu fanfaras grojo Raseinių meno mokyklos trimito mokytojas Vaidas Dabžanskis.

Raseinių rajono kultūros centro iniciatyva vasario 22 – kovo 8 dienomis vyko kūrybinė akcija „Kurkime nepriklausomai Lietuvai!“, kurios metu kraštiečiai piešė, dainavo, grojo, šoko, tapė ir kūrė, taip atskleisdami akcijos temą. Kovo 11-osios išvakarėse šios iniciatyvos dalyvių darbai buvo patalpinti Raseinių rajono kultūros centro „Facebook“ paskyroje, kurioje sukurta virtuali kūrinių paroda.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventę vainikavo Raseinių meno mokyklos teatras „Svajoklis“, padovanojęs žiūrovams spektaklį pagal Vydūno dramos „Sigutė“ vaizdinę interpretaciją. Spektaklio režisierė – Albina Damašauskienė,  teatro pedagogė Romena Godelytė – Irkmonienė.

Pandemija, karantinas ir ribojimai yra nemalonūs, bet laikini reiškiniai, kurie priverčia kultūros darbuotojus ieškoti novatoriškų ir modernių renginių pateikimo formų, todėl, laikantis visų saugos reikalavimų ir taisyklių, šiemet Raseinių rajono savivaldybė ir Raseinių rajono kultūros centras vis dar kviečia šventes stebėti virtualiai. Nuoširdžiai tikimės, kad kūrybinio darbo vaisiai, kultūriniai projektai ir meninės iniciatyvos praskaidrina mūsų ištikimų žiūrovų nuotaiką, primena aktualių ir reikšmingų istorinių įvykių svarbą, žmonių širdyse įžiebia viltį, tikėjimą, norą kurti, puoselėti žmogiškąsias vertybes,  džiaugtis savo artimu, savo kraštu ir savo Tėvyne.

Sandra Šadulskytė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Kūrybos komunikacijos studentė

Informacija atnaujinta 2021-03-16