Kviečia projektas ,,Atkartok mamos lopšinę – dainą“

Kviečia projektas ,,Atkartok mamos lopšinę – dainą“

Negrąžinsime jau laiko toly liekančios realybės, apie kurią taip kalbėta: ,,Dainuoja visa Lietuva: motinos prie kūdikio lopšio, piemenėliai gyvulius ganydami, šienpjoviai pradalges išvarę, moterys linus raudamos, žlugtą velėdamos. O kaip užtraukia vakarais po darbų į būrį susirinkę!..“ Tiesa, mažiau bedainuojame kiekvienas, bet, mygtuką spūstelėję, mėgstame savo kasdieniams darbams namuose kurti ,,muzikinį foną“ – tegu smagina klausą profesionalūs atlikėjai. Vis dėlto tikėtina, jog viena tautos būties sfera neliko be gyvos dainos – tai namų erdvėje skambanti mamos ar močiutės lopšinė gyvenimą tik pradedančiam mažam žmogui.

Šį pavasarį mus visus užklupusi problema įsakmiai nurodė kuo daugiau laiko likti namuose. Šitoks būvis, ir tai natūralu, išgyvenamas įvairiai: vienus džiugina galimybė ilgiau pabūt su artimaisiais, kitus neveiklumas slegia. Kažkiek abiejų grupių poreikius turėtų tenkinti dviejų kūltūrinių renginių organizatorių inicijuotas projektas. Lina Andriulienė ir Jolita Lukonaitienė – RRKC Nemakščiuose bei Girkalnyje darbuotojos – pasiūlė virtualioje erdvėje bendravimą dainomis ,,Atkartok mamos lopšinę – dainą“. Gegužės mėn. 3-17 dienomis Raseinių rajono kultūros centro facebook puslapyje (taip pat Girkalnio ir Nemakščių kultūros namų puslapiuose) kasdien 19 val. išgirstame vis naujus įrašus. Ko tikisi projekto sumanytojos? Palaikyti mūsų atmintyje dar gyvas senąsias dainas, išgirsti naujų, paskatinti dainuojančius žmones karantino metu repetuoti ir geriausiu atlikimo variantu pradžiuginti klausytojus. Gal viena kita jauna mama išsirinks patinkančią ir užniūniuos prie lovelės? Gal visos šeimos atliekama daina, kaip antai Akvilės, Edgaro, Liepos ir Jokūbo Juškų, paskatins ir kitą artimųjų būrelį muzikuoti drauge? Juk gražus pavyzdys yra Giedrius Radčenko su dukra Igne, Jolita Lukonaitienė su Erika, Vaida Aputytė dainuojanti su dukra Eliza. Jau matėme ir dar matysime savo rajono atlikėjus: Emiliją Bagdonaitę, Valdą Paulauską, Marytę Volfienę ir Eugeniją Matelienę, Ritą Andriuškevičienę, Renatą Aleksiejienę su sūnumi Artūru, Sandrą Maslauskienę. Įdomu paklausyti šiame projekte dalyvaujančių svečių: Pagėgių savivaldybės kultūros centro Natkiškių kultūros namų meno kolektyvų, Adakavo kultūros namų Astos ir Paulinos dueto, Marijampolės kultūros centro Meškuičių skyriaus dueto, Renatos Gaižauskienės, dainininkės iš Upynos, trijų kartų giminaičių būrelio iš Tytuvėnų.

Projekto organizatorius – Raseinių rajono kultūros centras. Dėkojame Viliui Stankevičiui už darbą vykdant šią veiklą virtualioje erdvėje. Atlikėjams linkime sėkmės, klausytojams – malonių valandų.

Teksto autorė: RRKC choreografė Živilė Lembutienė

Informacija atnaujinta 2020-05-13Skip to content