Laisvės gynėjų dienos minėjimas Raseiniuose – mes prisimename, kodėl esame laisvi

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Raseiniuose – mes prisimename, kodėl esame laisvi

1991 m. sausio 13 d. – Laisvės gynėjų diena – viena iš svarbiausių akimirkų Lietuvos laisvės kovos istorijoje. Tai – diena, giliai įsirėžusi į lietuvio atmintį. Ką tik nepriklausomybę atkūrusi valstybė, išsilaisvinusi iš daugiau nei pusę amžiaus trukusio svetimos šalies jungo ir pradėjusi laisvai kvėpuoti, žengti pirmuosius žingsnius, buvo vėl užpulta ir priversta rinktis – stoti į kovą ar grįžti atgal. Sovietinė valstybės forma buvo svetima, tad tauta ją atstūmė, o laisvės idėja, kirbėjusi Lietuvos žmonių galvose ir širdyse, buvo labai artima. Todėl kuriamą naują valstybę visi rėmė ir palaikė. Lietuva pasirinko drąsą, tikėjimą, vienybę.

Sausio 13 d. Raseinių rajono kultūros centras kartu su savo partneriais organizavo renginius, skirtus paminėti šią svarbią datą. Ankstyvą rytą miesto namų kiemuose suplevėsavo trispalvės. Vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – įstaigose ir namuose dešimčiai minučių buvo išjungtos šviesos ir languose uždegtos atminties žvakutės, skirtos 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiems pagerbti ir atminti.

Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Lietuvos laisvės gynėjams buvo aukojamos Šv. Mišios, kurioms pasibaigus, iškilmingai buvo išneštos gėlės ir padėtos atmintinose Raseinių miesto vietose.  Taip pat Raseinių krašto istorijos muziejuje vyko raseiniškio Ginto Jasiulio dokumentinės medžiagos „1991-ujų Sausis“ peržiūra.

Paskutinis šios dienos akcentas – Raseinių rajono kultūros centro meno kolektyvų koncertas Žemaičio aikštėje, kur dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ (vadovas Gražvydas Jegnoras), tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Dubysa“ (vadovas Dainius Maslauskas) ir tautinių šokių kolektyvas „Raskila“ (vadovas Rimantas Turčinskas). Iškilmingo minėjimo dalyvius sveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, o KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanoriai trimis šūvių salvėmis pagerbė laisvės kovotojų atminimą.

Tad visiems Sausio 13-osios didvyriams turėtume dėkoti už tai, jog esame laisvi ir nepriklausomi, galime svajoti, mokytis, studijuoti, kalbėti savo ir užsienio kalbomis ir būti žemėlapyje, ne kaip sudėtinė imperijos dalis, o kaip atskira ir vieninga šalis. Mūsų tauta negausi, tačiau stipri, išskirtinė ir nepaprasta.

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 

Informacija atnaujinta 2023-01-17