Lietuvos ir JAV bendrystės jubiliejus

Lietuvos ir JAV bendrystės jubiliejus

2022 m. liepos 28 d. pažymėjo labai svarbią datą Lietuvos istorijoje – Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinių santykių 100 metų jubiliejų. Jubiliejus taip pat buvo paminėtas ir Raseinių krašte. Raseinių miesto Žemaičio aikštėje prieš renginio dalyvius grojant Lietuvos, o po to JAV himnams buvo iškeltos šalių  vėliavos, kurios simbolizuoja Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinę bendrystę. Šventėje dalyvavo ir šio jubiliejaus sveikinimo žodžius tarė Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas.

Po vėliavų iškėlimo šventės svečiai buvo pakviesti į Raseinių miesto Maironio parką, kuriame buvo pasodintas jubiliejinis medelis – ąžuoliukas. Jubiliejinio ąžuoliuko sodinimą atliko Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas,  Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, jo pavaduotoja Irma Juknevičienė, ir Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas.

Paskutinė jubiliejinės šventės dalis įvyko prie Raseinių krašto istorijos muziejų. Prie muziejaus šauliai iškėlė Lietuvos ir JAV vėliavas. Tuomet šventės svečius į muziejų pakvietė muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė. Muziejuje buvo pristatytos parodos, pirmiausiai – Raseinių miesto gyventojų, kurie buvo susiję su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, o po to sekė kitų parodų apžiūros ir svečių žinių apie Raseinių krašto istoriją gilinimas. Parodas vedė ir apie Raseinių krašto istoriją pasakojo muziejininkė Lina Kantautienė.

 

Daugiau nuotraukų rasite mūsų facebook paskyroje: https://www.facebook.com/raseiniukulturoscentras.lt

 

Teksto ir nuotraukų autorius – Deivydas Grabauskas

 

Informacija atnaujinta 2022-07-28This will close in 0 seconds

Skip to content