Lietuvos valstybingumo atkūrimo dienos minėjimas Pramedžiavoje

Lietuvos valstybingumo atkūrimo dienos minėjimas Pramedžiavoje

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Jeigu, prieš 102 metų vasario 16-ąją nebūtų pasirašytas Nepriklausomybės atkūrimo aktas, tai reiškia, kad  galbūt prieš 30 metų nebūtų paskelbta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė. Ir 1918 metų, vasario 16-oji ir 1990 m. kovo 11-oji – lemtingos mūsų dabarčiai ir ateičiai.

Žinodami šias pamatines Lietuvos istorines datas – džiaugiamės,  mylime, švenčiame  Lietuvos gimtadienį.

Kiekvienas mūsų gyvenantis savo gimtinėje turime didelį norą kaip nors atžymėti šią atkurtos Lietuvos datą. Pramedžiavos kaimo gyventojai pažėrė idėjų kraitę, kaip mes turime švęsti Lietuvos gimtadienį: su dainomis, pasakojimais, prisiminimais, palinkėjimais bei tradiciniu maistiniu paveldu, plokštainiu(kugeliu).

Dainų pynę pynė Pramedžiavos mėgėjų kaimo kapela „Alksna“, prisiminimais apie išgyventą Lietuvai skaudų laikotarpį – Sauio 13 –ąją – dalinosi Girkalnio miestelio gyventoja Janina Aleksandrovienė, svarbiausius Lietuvos istorijos tarpsnius priminė kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė. Renginio pabaigoje visi susirinkusieji dalinosi šventės įspūdžiais, vaišinosi tradiciniu lietuvišku patiekalu plokštainiu.

Teksto ir nuotraukų autorė:

RRKC Pramedžiavoje kultūrinių renginių organizatorė Lina Jašauskienė

Informacija atnaujinta 2020-02-18Skip to content