LR Seime – dailės studijos kalėdiniai atvirukai

LR Seime – dailės studijos kalėdiniai atvirukai

Tradiciniu tapęs tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, rengiamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, globojamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės – tai graži jau ketvirtus metus besikartojanti šventė, neakivaizdžiai suburianti vaikus iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiemet konkurso rengėjai gavo 884 įdomias ir originalias kalėdines miniatiūras iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo bei specializuotų meno mokyklų, dailės studijų. Konkurse dalyvavo ir mokiniai iš Kroatijos, Danijos, Rusijos, Baltarusijos. Pagal konkurso nuostatus mokinių darbeliai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse. Jauniausieji menininkai – tai vaikai nuo 7 iki 10 metų, antrojoje amžiaus grupėje varžėsi 11-14 metų kūrėjai, trečiojoje – vaikai ir jaunuoliai nuo 15 iki 18 metų.
Kaip ir ankstesnių konkursų metu, specialiai sudaryta vertinimo komisija kiekvienoje amžiaus grupėje šiemet išrinko po penketą laureatų ir 93 konkurso „Kalėdinis atvirukas“ parodos dalyvius. Laureatų ir parodos dalyvių kūrybinių darbų paroda eksponuojama Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Šioje parodoje eksponuojami ir keturi Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mažųjų menininkių Liepos Juškaitės (7 m.), Orintos Masiulytės (10 m.), Medėjos Vaitkevičiūtės (11 m.) ir Esteros Germanavičiūtės (11 m.) kalėdiniai atvirukai, alsuojantys džiugios šventės laukimu.
Iš tiesų – sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą vos 10 x 15 centimetrų popieriaus lakšte – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo ir kantrybės. Džiugu, kad net keturios dailės studijos lankytojos buvo pastebėtos kompetentingos vertinimo komisijos ir joms buvo įteiktos padėkos su jų sukurtais atvirukais bei jų darbai eksponuojami tarptautinio konkurso geriausiųjų atvirukų parodoje Lietuvos Respublikos Seime.

Teksto ir nuotraukų autorė:
RRKC studijos (dailės) vadovė Dalia Rapalytė